Letos se je pa kmalu začelo...

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Pred nekaj leti sem s kolesom na poti na Krim nad Ljubljano v levem ovinku zaslišal motorista, nato škripanje, padec in približno 2m od mene je z leve v ležečem položaju priletel najprej motor, nato pa še voznik, ki ju je zaustavila bankina nedaleč od ceste. Nobenemu nič, na srečo.

Jamral je, da ima čisto nove gume in imajo še neko zaščitno plast.. ta podatek bi mi res veliko pomagal, ko bi v šimbas dobil 200kg kurčevega motorja in še njega.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.628
113
Pred leti gazim z scooterjem vrahlo v klanc v en dooooooolg ovinek......še čisto po notranji strani sem ga zategnu po svojem pasu ( desni doooolg ovinek)....ko mi nasproti prileti kolesar po moji strani (dol po hribu je razvil ene 40-50km/h)...vse kar je lahko naredu je blo da je izbulu oči in odprl usta......jaz sem se mu pa lahko umaknu skoraj po travi
bonk.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ja, eni kolesarji mi tudi grejo na živce ... eni se vozijo koz da je cela cesta njihova, drugi pa se v dvoje ali več peljejo tudi isto, s tem, da se noben od teh noče prav umakniti. Če se jaz lahko peljem skos po belih črtah ob cesti, če so, ali pa tam 10cm od roba cestišča, pol se oni lahko tudi. Saj vem, da kolesarji tudi delajo pizdarije.
Problem so motoristi, koljejo se kot po tekočem traku, krivi pa so za vse tisti, ki pridejo s stranske na glavno cesto, ker so jih pač spregledali, ker se je en pač tam, kjer bi se mogel peljati 30kmh, (na primer) peljal 100kmh ... in potem bo v cajtingih, dnevniku pa na netu pisalo, kako je voznik avtomobila ali traktorist odvzel prednost motoristu .. nikoli pa ne pripišejo koliko se je peljal, če gledam po tem, da ko se kdo z avtom ubije, vedno pripišejo "zaradi neprilagojene hitrosti je izgubil/a nadzor nad vozilom".
Če bi nekateri motoristi prilagajali hitrost, tega ne bi bilo toliko.

miklavz, nisem mešal vse motoriste, saj pa sem vse jasno obrazložil notri, da govorim o divjakih na motorjih.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
No, tukaj pa, žal, Darwin deluje. Pri motoristih malo bolj očitno, drugje pa manj očitno.
Danes je pač skorajda ustavna pravica imeti vozniški izpit in avto, ki ga kreditna sposobnost še komaj prenese. Pa 200 konjske avte za prevoz otrok do vrtca in nazaj.
Potem se pa dogaja kar se; nekateri še opravilno niso sposobni, imajo pa hude .... (vnesi po želji).
Pred tednom dni sem se vrnil z motorjem iz kruzanja po Turčiji. OK, malo opreza vedno imaš, posebej, če si na dveh kolesih. A stampedo se je začel na AC izza Slavonskega broda. Pred tem pa - tu mislim na Grčijo, Turčijo, Bolgarijo in Romunijo) - kot v pravljici. Obzirni šoferji, ki uporabljajo poleg prometnih predpisov tudi glavo.
No, potem sem skočil malo do Bosne, v torek sem se vračal. Ploha, strele in grmenje od Novega mesta do Lj. Zmanjšaš hitrost, na sredino voznega pasu, vse luči prižgeš in pelješ naprej. Saj nisem iz sladkorja, motor pa tudi ne. Vsi - poudarjam VSI - podvozi in tuneli polni avtov, večina avstrijske tablice, ki so vedrili.... Pa nikjer nobenega policaja, toče pa tudi ne.
Einstein je dejal, da sta vesolje in ljudska neumnost neskončna - kjer za vesolje še ni prepričan.
Sorry, bilo je offtopic a malo razmišljanja ne škodi...
LPM
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.628
113
Glede stampeda...

Prevozis celo D in A v miru...prides cez Karavanke in postanes zivcen....vozniska kultura tu je katastrofa...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Citiram VanZ ''...Jamral je, da ima čisto nove gume in imajo še neko zaščitno plast.. ta podatek bi mi res veliko pomagal, ko bi v šimbas dobil 200kg kurčevega motorja in še njega.''
Malo je kozlarije stresal. Ja, nova guma res ima zaščitni sloj. Ampak zaradi njega ne boš padel. Če pa kdo da nove gume gor in gre že prvi ovinek po kolenu... mu pa ni pomoči. Ko daš nove gume na motor (vsaj jaz delam tako) od začetka voziš z rezervo. Vedno bolj nagibaš, da počasi spraviš dol tisto zaščitno plast. Ampak dobro... vsakdo po svoje.
Ne vem, ali imamo v Sloveniji zrak takšen ali kaj... Lani sem se vračal iz Beograda in zadnjih 100 km vozil za enim avtom naših tablic. Ves čas vožnja po predpisih, čim pa smo prešli našo mejo... kot da ni omejitev, ni sredinske neprekinjene črte...
 
I

Izbrisan uporabnik #488


Savine gume nimajo te plasti gor, so sofort za divjanje.

Drugače pa prvih 100km malo bolj previdno. Psihiči pa itak dol pobrusijo malo s šmirglom
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Pa folk, ki se vkljucuje na glavno cesto, ki ni lih pregledna bi lahko to storil bolj aktivno....mau dinamike, ne pa pogledat levo desno pa se pol jajcat na glavno cesto, ko da mas pa zdej prednost naenkat pa celo cesto zase....to nardis cimhitreje, da ne pride do takih zadev...pa ce ze vids da kdo prhaja zahods gas na polno, da si na brzini....ne pa pisdit, kva noris kur.ba? Sam ko poslusas, da folk ne bremza pred prehodi za pesce, ker se nucajo ploscice, pa gledajo na porabo, se cjazjo....ja kaj mislte da bo na cesti? To kar mamo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Takoj ko je sedel, je začel ožemat in objestno prehitevat.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
tocno tako, potem pa zaradi taksnega najebes kot voznik avtomobila. ne vem a za motoriste cpp ne velja? omejitve pa to? ker pod 100 se pri nas nihce ne pelje po naselju. cisto sam si je kriv. upam, da je z voznikom clia vse ok.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Dej ne bluzi prosim. Kar sem se do sedaj vozil, imam recimo slabih 20k km za sabo pa ti garantiram, da jih 90% vozi po naseljih +- 10kmh. Imam pa konstantne probleme, da avtomobilisti sekajo pol mojega pasu v njihovem levem ovinku. Ocitno vsi mislijo, da gre skiro mimo. So pa tudi objestnezi, imam kolega, ki gre tezko kaj manj kot 80, 90 cez naselje, izven vec. Ampak je izjema.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
20k z avtombilom ali motorjem? bluzis kvecjemu ti, revse mamino, ker sem letos nastel celo enega, ki je peljal po naselju 60kph za mano in me celo ni prehitel, ceprav je omejitev 50kph. prejsnjih nekaj let nobenega. in potem serjejo policaji meni. se premalo je nesrec, resnicno. prevec se zanasate, da spredaj nimate tablic in vas ne morejo radarji registrirati. banda. ne morem drugega rect.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Se ti ne dvigne vec? Pa te mori, ce je kdo hitrejsi od tebe?

Glej ne vem kje se vozis, ampak 80% tistih ki jih srecam, vozimo skupaj se vozijo znotraj regulative, ja z odstopanji +- 10. Sem pa tja se pa najde rossi.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Se ti ne dvigne vec? Pa te mori, ce je kdo hitrejsi od tebe?

To je zame tudi osnovni problem motoristov, ker mislijo da je omejitev 50, ker kao hitreje ne gre. Potem pa oni dirkači pokažejo, da se da veliko hitreje peljati. Omejitve so zato, da je za vse udeležence varno. Sploh v manjših naseljih izven večjih mest, pa da je kaka ravnina, to samo leti, pa čeprav imaš skoz dovoze na cesto. Fotr stanuje ob taki cesti in razen redkih izjem vsi motoristi pripičijo mimo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ma dejte no. Na cestah vidiš in srečaš svega i svašta. Prevozno sredstvo ne določa, kdo je bukselj in kdo ne...
V nedeljo zvečer, stara cesta od Razdrtega do Vrhnike... jaz s kamp prikolo, par živčnih pa na vsak način prehitevat, ker on se pa ne bo "počasi" za mano cijazil tam okrog 80km/h (saj ne da je bila cela pizdarija na AC zaradi nesreče na Uncu in povečan promet na regionalki in smo več ali manj vsi vozili v koloni, pa nisem bil prvi v njej
rolleyes-1.gif
). Potem sem ga pa po parih kilometrih ujel (ride med Postojno in Planino) in je on mene oviral.... Verjetno sem bil potem jaz norc, ker s prikolo se pa ne vozi tako hitro da bi bilo njega možno ujet...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ujel si motorista? Vrjetn je lepo 50 fjakal, ker je na Planini ponavad radar....mnogi pa pol pizdijo ces, kaj se cijazis....
bonk.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.472
2.939
113
No ja, pod našo hišo je ravno en del ceste dolžine približno 500 metrov med dvema naseljema in se že iz dvorišča lepo sliši ob prvem pomladnem sončnem dnevu navijanje motorjev v rdeče obrate. Nekako dvomim, da vozijo v drugi prestavi v rdečih obratih, da slučajno ne bi presegel 90 omejitve v tem delu. Ravno dva dni nazaj, ko je bilo še lepo sončno je nek rossi testiral gibanje kazalca za obrate...

Sem pa tudi že srečal motoriste, ki so vozili povsem normalno. Je pa res, da takih srečam največ 10%, pa nisem ravno med najpočasnejšimi z avtom.

Največji strah pri vsem tem mi je, da se mi bo enkrat en zabil direktno v prikolico ali kaj podobega ko sem s traktorjam, ker s traktorjem enostavno nimam takih pospeškov kot si marsikateri motorist predstavlja, imam pa praktično dolžino šleperja v najslabši možnosti. Nepregledni deli cest so pa povsod in če nekdo v ovinek pripiči 100 namesto 50 ali 60 imamo problem... No na koncu imamo uradno gledano odvzem prednosti.

Se mi je pa že zgodilo, da sem skorajda povozil enega mladca, ki se je z APN4 zagnal direktno iza hiše čez prednostno cesto. Zagledal me je ravno še zadnji hip, da se je vrgel iz APN-ke nekoliko levo nazaj, APN-ka pa je šla pod zadnje kolo traktorja in na odpad.