Laguna Grandtour vs. 508SW vs. C5 Tourer

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
glede na povečano število kilometrov na leto, bo zopet treba menjati, tokrat ni druge, kot da za diesel (Civic je sicer vrhunski, ampak ekonomska računica pa žal ni več idealna, kakorkoli obrnem).

gledam (predvsem) naslednje tri:

- Renault Laguna Grandtour
- Peugeot 508SW
- Citroen C5 Tourer

pogoj: avtomatik! letnik od 2011 in mlajši. no, želje so še sončna streha in gretje sedežev, ampak s tem se bom ukvarjal kasneje. kaj me zanima?

med vsemi mi je nekako najbolj všeč v celoti Peugeot, ampak priznam, da ne poznam ravno menjalnika, niti motorjev. sprva sem gledal le 2.0 hdi, pa mi je kolega, ki ima Passata 1.6 TDI 105hp DSG rekel, da je vrh glave, tako da sem začel gledati še za 1.6 hdi. glede na motorizacijo je verjetno v Peugeotu in v Citroenu enaka? kako je z jermeni, kolikor mi je znano, ima Volvo tudi te motorje in ima menda menjavo jermenov predvideno pri 240.000km, je tu isto?

Renault pa, kolikor mi je všeč in je plus 2.0 dci motor, ki ima verigo, vendar je le-ta od vseh najbolj požrešen. in tudi tu ne vem točno, kakšen je menjalnik. všeč mi je tudi "ključ-kartica" ...

kako se ti motorji obnesejo? veliko imam tudi mestnih vozičkanj, po par kilometrov, veliko pa imam tudi relacij, večinoma po avtocesti. jim mestna vozičkanja lahko predstavljajo problem (dpf filtri in podobno)?

kot rečeno, z vidika zanesljivosti me zanima, kako ti trije stojijo, po udobnosti in uporabnosti pa med tremi nekih velikih razlik ne pričakujem, se mi zdi, da bodo vsi trije podobni in zelo udobni, se pa veselim vaših nasvetov oz. morda celo uporabniških izkušenj.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pežo še ni anredil zanesljivega avta.
laguna je baje top, samo grda k svinja. mnogim
c5 so mi odsvetovali, ko sem gledal, je pa meni hudo zanimiv, udoben avto.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Moj mehanik je nedavno šel na svoje, prej pa je delal na pooblaščencu za Renaulte. Z Lagunami 2 so imeli toliko dela, da si moral dobesedno čakati na vrsto, z novejšimi, Lagunami 3 pa baje sploh dela ni, mašina 2.0dci je po njegovih besedah res največji dosežek Renaulta, pa ni ravno ljubitelj
smile-1.gif
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Zelo podoben izbor sem delal cca 2 leti nazaj. Tu jaz želel avtomat.
Peugeot: kul avto, zdel se mi je preveč trd oz čudno podvozje ima. Težko opisat.
Laguna: nimajo v celi sloveniji avtomatika za probat -> odpadel. Probal sem megana z njihovo verzijo DSG -> krneki.
C5: super, 2.0 motor z avtomatiko odlična kombinacija + hidravlično podvozje. Sem nabavil C5.
Moti me edino malo pomankanje kvalitetnih odlagalnih površin. Nimaš recimo kam dat ene flaše vode. Ampak to lahko preživim.
Kupil sem ga pri 25k, sedaj jih ima 65k. Poleg rednih servisov so zamenjali levi žaromet (ksenon) v garanciji. Sedaj bom naredil še menjavo olja v menjalniku. Za ta denar odličen avto.

Tudi sam sem pogrešal sistem ključa na kartico, ampak to moram pač požret.
Popije cca 6,5 litrov, če ga priganjaš tja do 7,5.
Glede mestnih vozakanj ne bom pameten. Jaz se tudi velikokrat po mestu peljem pa ni bilo še težav. Drugače pa cca 80km dnevno avtoceste.

Pri takem avtu niti slučajno ne glej manj kot 2.0 motor. Seveda se da peljat tudi z 1.6 ampak to ni to, sploh z avtomatikom. Sicer 508 in C5 pri 1.6 motorju imata robotiziran menjalnik kar je krneki (sem se tudi peljal)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik majoneza pravi:

Pri takem avtu niti slučajno ne glej manj kot 2.0 motor. Seveda se da peljat tudi z 1.6 ampak to ni to, sploh z avtomatikom. Sicer 508 in C5 pri 1.6 motorju imata robotiziran menjalnik kar je krneki (sem se tudi peljal)

ravno takih izkušenj sem se najbolj nadejal. in pa kakšnih dejstev glede menjalnika, torej 1.6 hdi definitivno odpade, ker robotizirani avtomatik tudi meni ni ravno okej ...

kakšen menjalnik pa je v Lagunah potem? vem pa, da je avtomatika na voljo zgolj in samo v kombinaciji z 2.0 dci. se mi zdi, da bo 150hp verzija vrh glave dovolj ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Citat:
Uporabnik majoneza pravi:
Laguna: nimajo v celi sloveniji avtomatika za probat -> odpadel. Probal sem megana z njihovo verzijo DSG -> krneki.

Laguna ima itak klasično tiptronic varianto. Udobna reč. Sem vozil kupejko pa sem bil zadovoljen. Ni pa za dirkače...
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Točno dve leti imam laguno 3 2.0 dci. V tem času sem naredil 60.000 km na 128.000 podlage. Štirikrat sem menjal olje in vse filtre, oba sprednja ležaja, od izrednih popravil pa samo sovoznikovo ključavnico. Je pa res, da sem avto kupil od prvega lastnika s preverjeno zgodovino. Razen nekvalitetne izdelave notranjosti (črički) in neodzivnosti motorja pod 1800/1900 obrati nimam nobenih pripomb. Porabo sem uspel z umirjeno vožnjo spravit med 6,3 in 6,6 po bc, če pa bi še enkrat kupoval bi tudi jaz vzel avtomatika, karavan in 4 control (če je sploh bil na voljo v kombinaciji z avtomatikom). Kar se tiče pa težav z verigami, šobami, vztrajniki, dpf filtri, turbinami so mi neznane in upam, da tako tudi ostane. Avto nameravam imeti nekje do 300.000 km in kolikor sedaj kaže bo tja prišel brez kakšnih večjih problemov.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
a forda mondeota pa nebi gledu

hm, mogoče bi ga tudi lahko dal v izbor, moram pa tudi preveriti, kako je z njihovimi dizli. so kake znane težave? po do zdaj prebranih testih, uporabniških izkušnjah in raznih googlanjih je Laguna res v prednosti tu.

kar pa se tiče 4control - mislim, da so se tudi kot avtomatik variante prodajale, ampak zgolj v navezi z močnejšo varianto 2.0 dci (173hp), moram preverit. se mi zdi, da bi znalo biti toliko konj skoraj overkill ...
tongue-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Čakaj, čakaj, menjaš Civica ker praviš da ni več ekonomske računice zaradi porabe.

Sedaj pa zgleda da kupuješ predvsem udobje, ker klasičen AT v D segmentu z 2.0 dizlom pri tvojem občasnem "mestnem vozičkanju" ne bo videl kaj dosti manj kot 7 l. Drugi problem bo pa zanesljivost dizla letnik 2011.

Je poraba zgolj izgovor in hočeš več udobja in več avta ali pa si nekaj falil v izračunu. Koliko km letno imaš predvidenih? Kakšno porabo imaš sedaj s Civicom, je 1.4 ali 1.8? Več AC ali več relacijsko mestne vožnje?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Kaj pa, če Civica predelaš na plin? Cenejša vožnja kot na dizel+ne veš kaj boš dobil pri rabljenem dizlu. Zdej se bo itak usul plaz enih kritik tistih, ki nikoli niso imeli plina. Drugače pa tako udobno kot se boš peljal v C5 exclusive se ne boš nikjer.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Honda Civic 1.4. dejansko sem bil v zadnjem času kar pozoren na vožnje in recimo, da je 45% mesta, 45% AC, ostalo regionalke (ponavadi, ko grem z AC dol do določene destinacije) ...
tongue-1.gif
poraba se vrti okoli 7.0l/100km. na AC, če dam tempomat na 140km/h po števcu, je poraba ponavadi nekje 7.2-7.5 (sem imel enkrat to "srečo", da sem tankal na začetku poti in potem lahko to zmeril na isti poti parkrat). v mestu pa včasih celo boljša, recimo prejšnji tank sem najprej bil na AC cca. 300 km, potem pa po mestu izpraznil do konca in je poraba padla s 7.4 na 7.1 ...

preden sem kupil Civica sem v povprečju delal cca. 25000 km letno. priznam, da ne maram diesla, tudi zaradi večje kompleksnosti sestavnih delov napram N/A bencinarjem, ter ravno zaradi mojih vozičkanj. ampak sem v dobre pol leta zdaj naredil že več kot 25000 km, in zgleda, da bo podobno tudi naprej ... gledam tudi po garminu - prej sem mesečno delal po cca. 2000km, zdaj jih delam 3000 na mesec.

seveda sem gledal tudi dieselsko varianto moje, ampak so relativno drage ... sploh karavani. 1.6 DTEC bi bil idealen, ampak kolikor vem, tudi ni avtomatika v Civicu pri nas ... seveda pa obstaja možnost, da sem se konkretno zakalkuliral ...
tongue-1.gif


Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kaj pa, če Civica predelaš na plin? Cenejša vožnja kot na dizel+ne veš kaj boš dobil pri rabljenem dizlu. Zdej se bo itak usul plaz enih kritik tistih, ki nikoli niso imeli plina. Drugače pa tako udobno kot se boš peljal v C5 exclusive se ne boš nikjer.

Honda in plin, kot berem in googlam, ne gresta najbolje skupaj, žal. več problemov kot dobrega ...
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če te avto ne moti, vozi.
razlika v porabi bo tako majhna, da nikakor ne opraviči nakupa. novi dizli, tveganje..ali drugače, en servis, pa si s civicom ceneje.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Mel Laguno Karavan 3 2.0dci 96kw 4control.... naslednji avto bo verjetno spet taka, edino ne vem še ali bo 4control ali Initiale,
trenutno sem pa na Laguni 2 2.0Dci 110kw... jutri obrnem 300.000km

Skratka, 4control izredno dobro vodljiv avto, drži se ceste kot bi vozil po tračnicah, na testih so bile pripombe da je volan preobčutljiv, da se vsak malenkosten premik volana prenese na cesto, ampak jaz te težave nisem mel (volan ima bolj direkten prenos kot običajna različica in zadnja kolesa se premikajo do 3°) paše mi bolj mehka vožnja, zato mi kombinacija trdega podvozja in 18" platišč ni bila
najbolj po volji, malo pretrd.... ampak po drugi strani pa pogršam ta direktne prenos iz ceste, katerega pa Laguna 2 ne premore,
saj je kot barčica na vodi, obrneš volan, mal počakaš, pol pa zavije
tongue-1.gif


Kot sem rekel, vožnja odlična, kvaliteta izdelave in materiali 99% odlična, problem pa so črički v armaturi in sicer osrednji del konzole
kjer so reže za zrak, tam so nekaj šparal in zna kaj zaškripati... vse ostalo pa je super, edino manjkajo kakšen dodaten prostor za
odložit kakšno stekleničko ipd...

To je sedaj že tretja laguna za max opremo, ne kupim več avta če nima; prostoročne kartice in električne ročne zavora in ostalih dodatkov
smile-1.gif


Z DPFjem pri teh avtih ni problem, sploh če se več voziš po AC, je cikel ko so vklopi "čiščenje" in takrat imaš malo večjo porabo,
tažav nisem imel in ne novi lastnik (ga poznam)... Isto mu je crknila ena ključavnica in DVD enota od navigacije... sedaj ima okrog
240.000km... če imaš rezervni komplet zimskih gum, te ne morejo biti 16" ker so diski preveliki in ne spraviš feltn gor
rolleyes-1.gif

Motor ima verigo, na 160kkm je treba menjat micro jermen... pa menjal je še alternator...

Moja je imela ročni menjalnik, naslednja bo tudi skoraj zagotovo avtomatik in ja 4control so na voljo tudi avtomatik, edino prestavna
ročka je meni grozno velika, če se jo da bi jo zamenjal...
Če boš kupoval 4control ima skoraj gotovo temne žaromete in taka zgleda res lepa
srce-1.gif
če pa ne bo, je pa večja verjetnost da bodo
žarometi navadni in tisto ni najbolj posrečeno...

Laguno skoraj težko primerjaš z 508 ali C5, saj oba delujeta večja...
2346943-levo.jpg
 

Priponke

  • 2346943-levo.jpg
    2346943-levo.jpg
    69,9 KB · Ogledi: 398

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
Honda Civic 1.4. dejansko sem bil v zadnjem času kar pozoren na vožnje in recimo, da je 45% mesta, 45% AC, ostalo regionalke (ponavadi, ko grem z AC dol do določene destinacije) ...
tongue-1.gif
poraba se vrti okoli 7.0l/100km. na AC, če dam tempomat na 140km/h po števcu, je poraba ponavadi nekje 7.2-7.5 (sem imel enkrat to "srečo", da sem tankal na začetku poti in potem lahko to zmeril na isti poti parkrat). v mestu pa včasih celo boljša, recimo prejšnji tank sem najprej bil na AC cca. 300 km, potem pa po mestu izpraznil do konca in je poraba padla s 7.4 na 7.1 ...

preden sem kupil Civica sem v povprečju delal cca. 25000 km letno. priznam, da ne maram diesla, tudi zaradi večje kompleksnosti sestavnih delov napram N/A bencinarjem, ter ravno zaradi mojih vozičkanj. ampak sem v dobre pol leta zdaj naredil že več kot 25000 km, in zgleda, da bo podobno tudi naprej ... gledam tudi po garminu - prej sem mesečno delal po cca. 2000km, zdaj jih delam 3000 na mesec.

Vozi Civica dokler bo delal, prehod na dizl pri tvoji kilometraži ne vzdrži računice. Ker boš za isto ohranjen (letnik, kilometri, stanje...) dizel dal dosti več denarja ali pa dobil dosti slabši avto za isti denar. In to za kaj? Da boš na leto 200€ goriva prihranil? Ko bo šla turbina ali bilokaj, boš pa takoj za par let 'odzadaj' pri prihranku
tongue-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Mazda 6
tongue-1.gif

i tata bih, sine ...
tongue-1.gif


Garffild - hvala za tole! torej, če že bom menjal, bom za Laguno. tudi 4control ni slabo imeti, po moje, se čisto strinjam.
bom še enkrat preračunal, pogledal, kaj in kako. se pa strinjam s tem, da znajo rabljeni diesli biti problematični ... sem vedno govoril, da če že bi diesla, bi edino novega ...
tongue-1.gif


tako da, bom počasi čakal na pravo Laguno, do takrat imel Civica. računam tudi na to, ko bo zalaufala prodaja Talismana, da bo še nekaj več izbire med Lagunami ...
grin1.gif