Opel Grandland X vs BMW X4

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem kaj bi rad slišal - meni ni všeč, kot mi tudi še marsikateri drug ni všeč.

A imaš kak fetiš name? Nisem jaz komentiral tistih gumbov na novem japoncu - sem pa komentiral, da skočiš na vsako omembo tebi ljubih znamk.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Daj no mir. Mazda ima el cheapo približek HUD-a v obliki stekla, ki se dvigne nad števci. In tisto steklo razen osnovnih podatkov ne prikazuje ničesar pametnega. Za navigacijo si moraš še vedno zvijat vrat. Predvidevam, da so tudi razni night visioni za mazdo znanstvena fantastika.
El cheapo? Nekateri imajo očitno raje, da ni nič, kot da je el cheapo. Mene recimo tisto steklo prav nič ne moti, če je zadeva uporabna. Seveda pa je izvedba brez stekelca bistveno bolj elegantna, ampak če ni, pač ni.
Prosim te še za info, kateri avto ima v CX5 razredu night vision? Ker vseeno je malo hudo primerjat CX5 s Q7 recimo. Razen seveda, če sam sebi opravičuješ izbiro, potem so pa vsi “argumenti” dobri. Ker meni kar stoji, ko v svojem 1.0TSI A1 Audiju s plastičnim volanom vem, da v A8 bi pa lahko naročil night vision.:D Zato lahko zviška gledam na plebejca z Mazdo2.

Še kratek komentar odpiralcu teme: glede na to, da je privatnik in se druži s privatniki, ter ima par 100 jurjev EUR, potem je treba pogledat za X5/X6 in ostalo GLE/Q7/Q8.
Pri nas se v takšnih jajčkih ala X4 vozijo žene privatnikov, ne pa privatniki. Pa še te so nekatere že na X5 in tudi v Range Roverju, pa ne Evoquu :).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova in Fazer

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
El cheapo? Nekateri imajo očitno raje, da ni nič, kot da je el cheapo. Mene recimo tisto steklo prav nič ne moti, če je zadeva uporabna. Seveda pa je izvedba brez stekelca bistveno bolj elegantna, ampak če ni, pač ni.
Prosim te še za info, kateri avto ima v CX5 razredu night vision? Ker vseeno je malo hudo primerjat CX5 s Q7 recimo. Razen seveda, če sam sebi opravičuješ izbiro, potem so pa vsi “argumenti” dobri. Ker meni kar stoji, ko v svojem 1.0TSI A1 Audiju s plastičnim volanom vem, da v A8 bi pa lahko naročil night vision.:D Zato lahko zviška gledam na plebejca z Mazdo2.

Še kratek komentar odpiralcu teme: glede na to, da je privatnik in se druži s privatniki, ter ima par 100 jurjev EUR, potem je treba pogledat za X5/X6 in ostalo GLE/Q7/Q8.
Pri nas se v takšnih jajčkih ala X4 vozijo žene privatnikov, ne pa privatniki. Pa še te so nekatere že na X5 in tudi v Range Roverju, pa ne Evoquu :).

Falil si bistvo. Prvič, nekdo je privlekel mazdin HUD kot nadomestek za digitalne števce, kar seveda ni. In drugič, šlo se je za to, da je mazda za 35 jurjev baje enako dobra kot nemški vozovi za 70 jurjev. Pa seveda ni, kar se koj vidi pri takšnih sistemih. Night vision sem pa omenil samo kot enega od sistemov, ki mu, poleg navigacije, digitalni števci še kako koristijo.

Night vision ima sicer menda v mazdinem cenovnem rangu peugeot, ampak se v to niti ne poglabljam.

Pa smo tam a ne.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Ok, sedaj razumem. In se strinjam, da HUD ni nadomestek za digitalne števce.
Sicer pa za night vision ne rabiš digitalnih števcev, recimo Audi A6 4G zna čisto ok prikazat na analogni instrumentni plošči:
audi-a6-infrardeca-kamer.jpg
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Audijeva plošča je itak že na pol poti do digitalne, pa gre za 6+ star model :) Razni fordi in vzhodnjaki so še danes daleč od tega. Ti so leta 2018 prišli do limanja štrlečih tablic na sredino armaturke.

Skoraj leta 2019 pa 2 velika analogna merilca pa mini displejček vmes pri novih modelih nista več sprejemljiva (kot edina opcija). Moje mnenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Ne vem kaj bi rad slišal - meni ni všeč, kot mi tudi še marsikateri drug ni všeč.

A imaš kak fetiš name? Nisem jaz komentiral tistih gumbov na novem japoncu - sem pa komentiral, da skočiš na vsako omembo tebi ljubih znamk.
Sem mislil, da si ti komentrial, sploh nisem gledal.. avtomatsko napisal. :)
Se opravičujem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Meni recimo dober HUD leži bolj kot 4K UHD OLED HDR displej števci. Čisto uporabnosti radi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
TIste CX-5 z nizjo stopnjo opreme imajo tak HUD, da se prozorna ploscica dvigne pred volanom... tiste z visjimi paketi opreme pa projicirano na steklo ...

Mogoče veš cenovno razliko med provizorisch HUDom in dejanskim HUDom? Čist tko za firbc nafutrat.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Meni recimo dober HUD leži bolj kot 4K UHD OLED HDR displej števci. Čisto uporabnosti radi.
Jaz tudi ne pogresam OLED stevcev ... ker vecinoma spremljam osnovne zadeve preko HUDa ... :) tako da pogled malokrat gre nizje na stevce :)


Mogoče veš cenovno razliko med provizorisch HUDom in dejanskim HUDom? Čist tko za firbc nafutrat.

Pri Mazdi se ne da to posebej doplacati... na voljo je le pet paketov opreme (Emotion, Challenge, Takumi, Revolution, Revolution Top) ... HUD, ki je projiciran na sipo je pri CX-5 na voljo samo pri najvisjem paketu opreme Revolution Top ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY in Matey

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Audijeva plošča je itak že na pol poti do digitalne, pa gre za 6+ star model :) Razni fordi in vzhodnjaki so še danes daleč od tega. Ti so leta 2018 prišli do limanja štrlečih tablic na sredino armaturke.

Skoraj leta 2019 pa 2 velika analogna merilca pa mini displejček vmes pri novih modelih nista več sprejemljiva (kot edina opcija). Moje mnenje.

Dobr no, buč pa ni treba valjat.

Mondeo, letnik 2006:

maxresdefault.jpg


A6, isti letnik:

2008-audi-a6-4.2-with-tiptronic-sedan-instrument-cluster.png


Pa da se razumemo, ford so zadnja jajca, samo ogromni displej so rinili noter še prej (po nepotrebnem, itak je od Audija armaturka 100x lepša).
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
959
113
Obišči stran

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Runo nazaj na temo... x3/4 je za tiste, ki si ne morejo kupit x5/6. Za 45k kot maš budget se da dobit 3 leta staro naloženo x5. Edin v garažo pa res ne bo šel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No ja, naš pokojni direktor je za x5 rekel da je udoben kot “lojtrnik”. Potem je kupil ML-a in je rekel da se voziš neprimerno bolje. Resda je šlo za prvo generacijo x5 in enim večjim motorjem (morda 4.4, se ne spomnim), tako da je lahko zdaj pri novejših kaj bolje.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja je to kar veljalo samo za stare. Potem je F serija na blazinah prav super. X6 so pa sploh izredno zadovoljni.

Za omenjen budget si bi jaz omislil GLC oz. jasno Coupeja.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Vse to so fajn avti in (žal) izven dosega večine nas tukaj.

Za 45 bi jaz sicer vzel Kodiaq RS. :p