Kia EV6

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ljudje še vedno padajo na številke... pa tudi, če so tako neuporabne kot max hitrost. Višje hitrosti so realno uporabne le v Nemčiji... pa še tam je iz dneva v dan bolj verjetno, da bodo uvedli neko splošno omejitev na avtocestah. Moj trenuten avto ima max hitrost 160km/h in čisto nič ne pogrešam višjih hitrosti.

Sicer pa pri vsej tej tehnologiji nikoli nisem razumel, zakaj sploh še prodajajo avte brez blokad (oz. so blokade šele pri 250km/h). Enostavno bi lahko naredili geofencing... če avto pride v XY državo, se nastavi blokada na njihovo max omejitev. Pa bo v trenutku konec večine blendanja in nestrpnosti na avtocestah. Ravno danes mi je spet en blendal, ker sem si drznil s 130km/h nekoga prehitevat in je očitno predolgo trajalo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Sam geofencing lahko daš na vse lokacije. Ne samo države. Mesto, vas 50. Cone 30. In je mir. Pa motoriste seveda tudi. Ali pa se ekstra, 30 na planinskih ridah. :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Pri teh elektricarjih me ganejo predvsem pospeški, ko lahko sredi ovinka dol počis sanjaca pred sabo in ne rabiš 200m zaleta.
To velja za tiste, ki imajo pospeske in konje odprte. Ce ima elektricar pospesek 15 do sto ti nic ne pomaga.
Ko pa se pogovarjamo okoli 5s, takrat je treba imeti pa jajca za gas zahodit in ven skocit.
Tudi jaz ne rabim 200 + hitrosti. Letos sploh vinjete nimam na avtu.
Vcasih mi pa pase kaksnega sanjaca ki na 90 pelje 70,pa bi z lahkoto 100+ (intervencije z luckami pa 150+).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ljudje še vedno padajo na številke... pa tudi, če so tako neuporabne kot max hitrost. Višje hitrosti so realno uporabne le v Nemčiji... pa še tam je iz dneva v dan bolj verjetno, da bodo uvedli neko splošno omejitev na avtocestah. Moj trenuten avto ima max hitrost 160km/h in čisto nič ne pogrešam višjih hitrosti.

Sicer pa pri vsej tej tehnologiji nikoli nisem razumel, zakaj sploh še prodajajo avte brez blokad (oz. so blokade šele pri 250km/h). Enostavno bi lahko naredili geofencing... če avto pride v XY državo, se nastavi blokada na njihovo max omejitev. Pa bo v trenutku konec večine blendanja in nestrpnosti na avtocestah. Ravno danes mi je spet en blendal, ker sem si drznil s 130km/h nekoga prehitevat in je očitno predolgo trajalo.
Saj vem, da bom izpadel agresivc, ampak lahko poveš zakaj nisi pospešil na 140? Itak 130 po števcu je nekje 120 realno.
Pa nikoli ne blendam in se limam na rit, ampak taki bedaki izpadete kot eni egoistični butli, ki vam je vseeno za druge, važno da imate vi prav.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Vedno pospešim, če se mi približujejo hitrejši. Ali pa upočasnim, če se za mano pojavi blender. Sicer pa 130 po števcu je mogoče ene 125. Števci niso več taki kot pred 30 leti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Malo si nekonsistenten: očitno ne odreagiraš vedno, če si se včeraj cijazil še naprej 130.
Izzivat debile z upočasnjevanjem na AC je pa recimo milo rečeno nespametno dejanje.

Zanimivo ne, ti bi geofencing in vse šel delat za stvari, ki se te ne tičejo, da bi pred svojim pragom počistil in zmanjšal možnost prometne z izzivanjem debila, to pa ne gre. In potem bi ti preprečil nekomu, da se 200 vozi po prazni AC ponoči, ko praktično 10x manj ogroža kogarkoli, v primerjavi s tvojim namernim izzivanjem debila zadaj.
Včasih pogled v ogledalo ni tako lep.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ja… če se more nekdo na prehitevalnem za mano pol minute vozit 120, da prehitiva kolono vozil, ki se vozi 100, je res bolj nevarno kot pa vožnja 200 ponoči na AC. Zresni se. Vedno se umaknem, če je možno… blenderji bi pa želeli, da tovornjak potisneš na odstavni pas, da bo on lahko dirkal na prehitevalnem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ja, je bolj nevarno. Ker ko se dva debila srečata na cesti, možnost prometne eksponentno naraste. Pa ne piši o vožnji 120. Ti si direktno napisal, da NAMERNO ZMANJŠAŠ hitrost. Kaj to pomeni, pa upam, da ti je jasno. Ko boš zadaj naletel na nesposobneža ali pa penastega bedaka in te bo naslonil, boš naslednjič 10x premislil, preden se boš spet špilal šerifa. Važno, da ostalim ti geofencing vsiljuješ.

Pa še ena zadeva: nekaj let nazaj v tujini sem bil priča, kako en avto ''nori'', vsi štirje smerniki, blenda, hupa, prehiteva preko polne črte in sem si mislil lej bedaka. No, zavil je pa direkt pred mano na urgenco in je tip skočil ven, letel na drugo stran, vmes klical na pomoč in potem potegnil ven žensko, ki je bila že modra v obraz. Malo razmisli naslednjič, ko ti ''šolaš'' take v vsem svojem času, ki ga imaš na voljo, da morda pa kdo ima celo upravičen razlog, da ti že od daleč blenda. In ja, se zavedam, da je takega na Balkanu, praktično 0,0000001%, ostalo so pa vozniki, ki so bolj pomembni.
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
moja oba nad 90 kmh začneta lagat za cca 7 kmh
v navodilih avta je tudi to navedeno.
en je letnik 2019 drugi pa 2020.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Koliko laže sploh ni pomembno v tem primeru. Pomemben je šerif, ki ima svoj prav po zakonu. To je to.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Mislim, da tukaj starost ne igra bistvene vloge, ker so razlike od znamke do znamke, od modela do modela, predvsem pa tudi kakšne gume gor natakneš, ker so vedno dovoljnene različne dimenzije in so vedno lahko neke manjše razlike v obsegu (s tem da nikoli ne sme kazat premalo, tako da grejo odstopanja vedno v drugo smer). Sem imel avto letnik 2001, ki je imel razliko na letnih 18kah cca 2 km/h napram GPSu, na zimskih 16kah pa cca 5km/h. Je imel pa foter nekaj časa precej novejšo Insignio, kjer je na zimskih gumah (dimenzija iz homologacije) legala skoraj 10 več kot na letnih. Še zdaj mi ni jasno, kako so bile lahko tako različne dimenzije v homologaciji.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
C5 mi trenutno pri 100/h GPS, kaže števec 105, pri Ducatotu pa je najbolj smešno da po EBD kaže v nulo, po števcu pa 110 pri 100 po GPS.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
A zdaj bo spet nekdo omenil tistih par km avtoceste v Nemčiji, kjer ni omejitve?