Kateri žar?

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
376
122
43
Tale "hibrid" žar pa ni tako slab. Tudi cena ni "slaba", pač odvisno, kako gledaš. Ni ravno, kot večji bratje....Ni cel iz keramike, pa vseeno pečeš, kot na drugih žarih na oglje, ki imajo pokrov, v kombinaciji ( tehnika pečenja ) z žari, ki so keramični. Zahteva malo več dela pri indirektni / direktni peki zaradi odstranjevanja / nameščanja sredinskega dela žara.

KETTLE JOE
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
;) Zdravo, vidim, da vsi v glavnem kopujete oglje / brikete v štacunah.
Ali uporabljate oglje iz domače kope? Sem omenil " Očetovo oglje ". Žužemberg. Sem zadovoljen z njim in drugega ne uporabljam več; tudi brikete sem nehal kuriti.
Pred časom sem bil razočaran z webrovimi priketi. Na ceno so bili slaba kakovost/izkoriščenost.
Sam mojega keramičnega segrevam nekje 45 min, nato pa meso v njega. Za ribe, čvape, fafle, bjedre,....pa starega klasičnega zakurblam.;)
Kje je pa Žužemberg?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Na dolenjskem. Sicer pa imaš pravo oglarsko pot na Dolah pri Litiji.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Pri pantih nisem opazil problemov, ko sem delal bedrce, mi je temperatura malo usla previsoko in se zaprl vse odprtine, kar seveda ne bi smel. Ko sem se nato spomnil, da mam vse zaprto, je bilo prepozno, oglje je samo se ugasalo oz ni dalo vec nic od sebe. To mi pove, da panti tesnijo ok, drugace ne bi ugasnilo tako hitro.

Dodatki me ne motijo, dimnik sem vzel od webra recimo. Nisem hardcore navijac kake znamke.
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Pri pantih nisem opazil problemov, ko sem delal bedrce, mi je temperatura malo usla previsoko in se zaprl vse odprtine, kar seveda ne bi smel. Ko sem se nato spomnil, da mam vse zaprto, je bilo prepozno, oglje je samo se ugasalo oz ni dalo vec nic od sebe. To mi pove, da panti tesnijo ok, drugace ne bi ugasnilo tako hitro.

Dodatki me ne motijo, dimnik sem vzel od webra recimo. Nisem hardcore navijac kake znamke.
Hvala za feedback. SAm kolebam ..sicer imam prastari prenosni plinski zar Weber Q2000 ( ja vem - baje tukaj to sploh ni zar ;) ) in bi si rad umislil na oglje za spremembo. Kaksna jajcka sem opustil, ker za nekaj dobrega je ze preko 1.5k€. Napoleon je vsecen ker ima resetko iz litega zeleza plus 3 nivojsko/visine resetke. Je pa tak..da Weber ima pa spet neko tono dodatkov ala voki, kateri gre v sredino in ostalo.
Od Weber me mika recimo Performer GBS - Deluxe je zal predrag.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da bratrancu naredim malo reklame :)

Kvalitetni žari, iz prve roke lahko povem, da jih konkretno prodaja, ljudje so zelo zadovoljni.


Sam sicer nisem ekspert za žare, zato če ima kdo kakšno vprašanje, naj se obrne direktno na kontaktno številko. Oglasila se bo prijetna sogovornica.. ;)
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Ima kdo Weber => Summit Kamado E6 GBS ? Se splača dat za njega slab 1k ..ker Tale je precej lazji za prenasanje na piknike kot keramicni - kateri so stacionarni.
 
Nazadnje urejeno:

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Zar sezona je blizu. Davno nekje zasledil da obstaja mojster za obnovo zar plosce po vzorcu. Iscem. Po spominu naj bi bil iz Prekmurja.
Hvala za info.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo. Za na vikend bi nabavil eno cca 40-50 cm litozelezno pravokotno resetko za impro zar s cegli in peko z ogljem. Kaj se kaj priporoca?

In pa kateri neweber dimnik za prizgat brikete kupiti? Tnx
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
In pa kateri neweber dimnik za prizgat brikete kupiti? Tnx
Weber, ali pač kateri koli višje cenovni ;) , to pa zato, ker bo čez 10 let še vedno tak kot si ga kupil. Vse ostalo kar je po Merkurjih in baubavih bo naslednje leto nagravžno rjavo in potem še naslednje leto neuporabno.