Kateri sušilni stroj?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, nikakor :poreden: . Tega nisem zapisal. Zapisal sem pa, da se svinjarija nabira predvsem po kotih, kamor romba ne doseže. In če bi imel tako kvalitetno mamo kot sem jo imel jaz, bi dobil ošpice ob pogledu na svinjarijo po kotih itd. Kar je tudi prav. Zato je romba - enostavno stran vržen denar. Enostavno vzameš konvencionalni sesalec in urediš zadevo - in mirna Demz. :norec:
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Back on topic. Če se ne motim obstajajo tudi pralno sušilni stroji, ki pranje in sušenje opravijo v enem ciklu brez vmesne prekinitve. Kakšne konkretne izkušnje?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Slabe oz. odsvetujem. Je tašča imela nekega aristona pred več kot 20 leti. Neuporabno.

Saj ni problema, ga postaviš na pralni stroj, je narejeno tako. Danes so kondenzacijski in to pomeni da ne rabiš drugega pripljučka kot električnega, pa še deluje pri nizkih temperaturah. Ko ga boš enkrat imel - ne boš več znal brez njega. To je obvezna oprema v bajti. Edino volne ne smeš sušiti v njem, sicer pa čisto vse.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Back on topic. Če se ne motim obstajajo tudi pralno sušilni stroji, ki pranje in sušenje opravijo v enem ciklu brez vmesne prekinitve. Kakšne konkretne izkušnje?

Imam pralno/sušilni steoj (AEG), zdaj bo 12. leto, kar ga imam. Imamo tudi sušilca Bosch. AEG opere in tudi posuši OK. Vsekakor pa posebej sušilni steoj opravi bolje. Iz AEG-ja sicer pridejo stabri popolnoma suhe, so pa bolj zmečkane in je potebno uporabiti veliko več mehčalca, da so mehke in nimajo vonja. Veliko kosmov se spere skozi filter in je tako potrebno filter stroja veliko več čistiti, kot samo na pralnem stroju.
Tako da vsekakor se ne strinjam z Demzom, da je stvar neuporabna, celo daleč od tega, vendar pa vsekakor ne dosega kvalitete ločenega sušilca. Morda (oz. skoraj ne dvomim) so dandanašnji kombinirani boljši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Slabe oz. odsvetujem. Je tašča imela nekega aristona pred več kot 20 leti. Neuporabno.

Saj ni problema, ga postaviš na pralni stroj, je narejeno tako. Danes so kondenzacijski in to pomeni da ne rabiš drugega pripljučka kot električnega, pa še deluje pri nizkih temperaturah. Ko ga boš enkrat imel - ne boš več znal brez njega. To je obvezna oprema v bajti. Edino volne ne smeš sušiti v njem, sicer pa čisto vse.

Saj se zavedas, da primerjas stroj izpred vec kot 20 let z danasnjimi stroji?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
jaz sem v flatu dobil 8 let star aristonov kombiniran pr._ susilni syroj, preprosto zato, ker nad njim ni prostora.

ceprav gre za kompromis, je za blok, kjer vsak kvadrat stane eno ledvico, uporabna resitev. vcasih je tudi komot, ker vse podela brez prelaganja cunj v drug stroj, je pa res, da bi z dvema strojema casovno prej opral in posusil zehto.

je pa res, da povstra (blazine) ni posusil. k sreci je bilo poletje in je lahko se potem se na strik.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj se zavedas, da primerjas stroj izpred vec kot 20 let z danasnjimi stroji?

Ja, se, čeprav vem tudi da ni ravno pravično. Ali pa, ker če gledam samo Gorenje, je v zadnjih 40 letih predvsem nazadoval. Trenutno opazujem Boscha, ki tudi izrazito nazaduje. Tako da ... :rolleyes:

Res je pa prostora vedno premalo, to pa drži. Ampak ... kako gre že tisto? Sušilec mora bit vedno malo večji. Pralni stroj 6 kilski, sušilec pa 7 kilski itd. Pri meni to špila. Enkrat je nekdo tule tehnično razložil delovanje kondenzacijskega sušilca, zelo interesanten prispevek. Mislim da je zadevo predstavljal Jabe ali Barvici ... nekaj takega.
 
Nazadnje uredil moderator:
Ja, se, čeprav vem tudi da ni ravno pravično. Ali pa, ker če gledam samo Gorenje, je v zadnjih 40 letih predvsem nazadoval. Trenutno opazujem Boscha, ki tudi izrazito nazaduje. Tako da ... :rolleyes:

Res je pa prostora vedno premalo, to pa drži. Ampak ... kako gre že tisto? Sušilec mora bit vedno malo večji. Pralni stroj 6 kilski, sušilec pa 7 kilski itd. Pri meni to špila. Enkrat je nekdo tule tehnično razložil delovanje kondenzacijskega sušilca, zelo interesanten prispevek. Mislim da je zadevo predstavljal Jabe ali Barvici ... nekaj takega.

evo tipično slovensko...gorenje, beko, bosch e onda nema ništa više...Demzi, kje maš miele, hotpoint ariston, whirlpool, indesit, tud kak smeg, čeprav je kar nekaj kupljenega programa..... pa tudi tud kak korejc, predvsem LGji, sploh kar se pare tiče

Demz bo treba razširt obzorje.....doma je suša
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
A tisti ki imate sušilni stroj od Boscha z avtomatskih čiščenjem, ali je tam kakšna posoda, kamor naj bi voda potem odplaknila te mucke, ali kako je s tem? Ker na yt sem gleda en video od enega srbskega serviserja, kjer je razstavil tako mašino (serija 6) in lepo te mucke iz kondezatorja odplakne na tla in tam potem obstanejo. In seveda nekaj let to gre potem je pa konec in je treba vse razstaviti in sčistiti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nima. To je tudi težava. Dostopa do te posode ni, čeprav je vse pripravljeno zanj. Jaz imam serijo 7 in sem moral po 10 - 12 letih narediti generalno čiščenje. V bistvu mi ga je naredil serviser, moral pa je razstaviti in oprati cel stroj. V tisti kadički s črpalko se naredi fina pulpa zaradi muck, če ti uidejo dol proti kondenzatorju. Potem se pa še kaj navije na rotor od črpalke in je konec zabave. Sem poizkušal na več načinov, tudi tisto s Corega tabletami, pa je bilo na koncu treba narediti generalno čiščenje. Pravijo da računajo do 200 Ejev, mene je stalo 60 Ejev. Toda stroj sedaj že dve leti dela kot nov.

Moj serviser pravi, da je s temi sušilci (Bosch 6 in 7) še najmanj problemov in da se jih splača na ta način urediti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ne, nikakor :poreden: . Tega nisem zapisal. Zapisal sem pa, da se svinjarija nabira predvsem po kotih, kamor romba ne doseže. In če bi imel tako kvalitetno mamo kot sem jo imel jaz, bi dobil ošpice ob pogledu na svinjarijo po kotih itd. Kar je tudi prav. Zato je romba - enostavno stran vržen denar. Enostavno vzameš konvencionalni sesalec in urediš zadevo - in mirna Demz. :norec:
Sesalec? Kaj je to? A to je tista glasni hudič, ki ropota babi v rokah in z njim vse kote stolče po bajti?
Ne vem, vprašam.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sesalec? Kaj je to? A to je tista glasni hudič, ki ropota babi v rokah in z njim vse kote stolče po bajti?
Ne vem, vprašam.

Ja, to je nadomestilo za brezovo metlo. Včasih so letale na brezovih metlah s čim bolj grčavim štilom, sedaj pa na elektriko, pa še sliši se jih imenitno. :evil:

Moderni časi, prav je tako. Ko smo bili mulci, smo tudi auspuhe rezali da se nas je bolje slišalo ... :norec:
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Lohka mal izkoristim temo. Čez cca 6 mesecov se selimo. Tko, da bo treba kupit drug sušilc.
Tuki smo imel electrolux, ki nas je zapustil po 9.letih
Sedaj imamo 1 leto Bosch serijo 4 in je podn. Skoz piska za polno posodo vode (kljub temu, da je prazna)

V glavnem iščem sušilec tja do 500€. Kaj je kej dobrega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Lohka mal izkoristim temo. Čez cca 6 mesecov se selimo. Tko, da bo treba kupit drug sušilc.
Tuki smo imel electrolux, ki nas je zapustil po 9.letih
Sedaj imamo 1 leto Bosch serijo 4 in je podn. Skoz piska za polno posodo vode (kljub temu, da je prazna)

V glavnem iščem sušilec tja do 500€. Kaj je kej dobrega?
Vzami AEG.Vrti v obe smeri,kar pr Boschu tega ni kot vidiš.Imaš 5 let garancije ob registraciji.Nimaš kaj falit.Sem imel AEG pred Miele.In sem bil zelo zadovoljen z njim.Nikol ni,posteljnine zamotal v kepo.Ker fuul izmenično vrti levo desno.Ima poseben program tud posteljnina.Perilo je vedno lepo posušil,nikol zmečkano itd.Skratka top je bil.Zamenjal sem ga z razlogom,ker sem hotu oba stroja imet Miele.Drugače,bi še danes imel AEG.

Priporočam ti tega k ti bom dal link.

 
I

Izbrisan uporabnik 474

Napisal je DO 500€. Ti mu tiščiš stroj za skoraj 700€...