Pralno sušilni stroj-kateri?

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Zdravo,

Imamo pralno sušilni stroj Ariston, ki se je zelo dobro obnesel, ampak je, po 14 letih, potreben zamenjave. Nimam pojma katero znamko pralno sušilnega stroja se splača danes kupit, zato potrebujem vašo pomoč, nasvete. Big Bang ponudba: https://www.bigbang.si/iskanje?q=pralno+su%C5%A1ilni

Hvala vnaprej.
zmaga.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
uporabnik Mielefan bo pravi naslov, obvlada, ponavadi priporoča Beko ali pa Gorenje
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Če mu je dovolj dobro služil 14 let star, potem bo tudi ta iz hoferja ok.

Miele je bolj high quality roba, stane skoraj toliko kot avto, tako da ni za vsakega. Meni sicer ustreza, ampak enim je pač beko/hofer čisto dovolj, pomoje je OP med njimi.
 
jaz osebno bi ta kakega nemca svetoval (npr kak bosch). seveda v dogovoru s sevljetom ker pri nas je izbira bolj uboga. Gorenjev je bi rekel da kak turški bosch ali beko (sem ga enkrat gledal v merkurju in ma timbr made in turkey, tko da to ni naše gore list)

Italijani bi znali biti solidna izbira (stran od candyja), hotpoint ariston je verjetno še vedno okej izbora (sicer si ga lasti Whirlpool, je pa notri italijanska pamet in tehnologija). pri nas jih ni ne vem kako dosti, poglej na kak mediaworld.it . Tam jih maš za izvoz

Hoover (precej boljši candy) bi mogoče tud prišel v poštev? Sicer starejše hooverje kot vidim kar hvalijo, zdaj kaok je z novejšimi pa žal ne vem.
whirlpooli niso glih neka dobra opcija, vsaj glede na to kaj berem.

beko je pa spet vprašanje če ga pri nas sploh dobiš. razn če ti ga nekdo ekstra ne uvozi, ali pa tuje štacune
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Pri teh rečeh je treba gledati na dolžino garancije v Sloveniji in servisno mrežo. Vse ostalo so bolj ali manj nepomembne nianse. Danes načeloma ne delajo več reči, ki bi delovale 14 let. V samostojni uvoz neke "eksotike" (torej modelov, ki pri nas niso na voljo) jaz zaradi znanja serviserjev ne bi šel.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mater ste dosadni s tem Mieletom, jasno da je Miele zakon, vsak se pa seveda sam odloči. Mislim da Miele sploh nima kombiniranih pralno-sušilnih strojev ali...?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
To sem jaz svetoval kolegici... saj so jo v Harveyu nekaj farbali naj vzame nekega Boscha da je kao TOPP, cena pa mislim da nekih 700€ s mi zdi... s tem da sem ji pogledal in dobi v Mediamarktu podobnega AEG-ja biiistveno ceneje kot je tukaj.... Saj zdaj nekaj menca in bo menda preuredila shrambo v stanovanju in kupila ločeno....
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Enkrat sem gledal in skoraj kupil neko AEG zverino, kombinirano s toplotno črpalko, ista kapaciteta pranje in sušenje, ni da ni, daš cunje not in pritisneš knof, pa sam še čakaš da je oprano in suho... AMPAK: cikel traja baje nekih 12 ur.
In imam tako še vedno pralni in sušilni posebej, ker pri nas se opere cca dve žehti pa še malo na dan v povprečju.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Sem ga kupil in sem zadovoljen. Ima program nonstop, ki v treh urah opere in posuši 3kg perila.

6kg posteljnine, mi je pral na 60 stopinj ter posušil v dobrih petih urah. Všeč mi je tudi program s paro.

Je bolj tih kot sem pričakoval. Zaenkrat sem zelo zadovoljen in mi ni žal denarja.