Kateri sušilni stroj?

I

Izbrisan uporabnik 474

Mi smo kupili Bosch WTW85491BY, pa posuši povsem do suhega, perilo mehko in nič zmečkano.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
4 ure suši ???
Posnetek zaslona 2021-11-12 180501.png
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Bombaž, 9kg, čisto suho, če daš noter čisto mokro... Je res program nekje 4 ure. Mi damo vedno na Mix, nafilamo kolk gre, extra dry in je fertik v manj kot 2. urah...
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ke pa vsaj pri bosch-u tako, da lahko vsak program od extra dry do iron dry ( se dva sta vmes ( very in cupboard) nastavis moc susenja, jaz sem ze v osnovi znizal vrednost, pa uglavnem vedno susimo na cupboard ( se prav tretji po jakosti) in je suho pa tud cune se ne krcijo…je pa res daj top serija ampak mislim da bi tud ostali lahko ( morali ) imati to funkcijo
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Ima tudi sam AEG in je kapamidul povedal kar sem tudi sam mislil dodati. Do sedaj nimam (oziroma nima :)) pripomb. Imamo pa isto AEG T8DBE48S.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Ko smo ravno pri sušilcih... A tudi pri vaših sušilnih strojih ostane kak rob puloverja ali pa bombažnih hlač še moker, kljub temu, da je vse ostalo suho?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Hm... odkar pazim, da hkrati sušim samo približno enako velike kose cunj, nimam več podobnih težav...

Morda bi pomagalo tudi, če poskusiš sušiti manjšo količino cunj naenkrat...
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Suši se različna količina cunj, pa je vedno isti "problem". Tam ko je štrik notri (kapuca pri hoodiju, rob hlač trenerke), tam ostane malo vlačno. Drugače sušilc suši normalno. Pač, ko se nabere koš črnega, se opere majice in tudi kakj drugega poleg. Včasih pa tudi samo nekaj kosov, ampak rob ostaja.
Gre za leto starega boscha _____91BY.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
A tudi pri vaših sušilnih strojih ostane kak rob puloverja ali pa bombažnih hlač še moker, kljub temu, da je vse ostalo suho?

V prejšnjem stanovanju je posušil na krajšem programu na suho, vendar je bil v kuhinji.
Sedaj imamo pralnico v kleti in so na daljšem programu otroške trenerke še vedno vlažne.
Morda razlog hladnejši prostor?! Pač obesimo na stojalo in pustimo čez noč...

Stroj je že precej v letih - BEKO DPU 8390 X
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
"Pač obesimo na stojalo in pustimo čez noč..."

to mi naredimo brez sušilca :valjamse:
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Hvala, torej samo Aeg, Miele,..
Tako je.Aeg ima tud program posteljnina.Zdej ne vem,če imajo vsi ta program.Preveri dobro predno ga naročiš.Pr Miele,nimajo vsi modeli program posteljnina.Tako,da se tud dobro pozanimaj pred nakupom...
Ker ta program je res super.Se ti ne bo nikol zapletala posteljnina.Moj sušilc Miele,nima tega programa.Pred 7 leti še ni blo programa posteljnina...Problem je edino takrat,k sušim prevleko 200x200.Takrat se mi občasno nardi klobčič.Pr klasični posteljnini za enojni kovter ni problema.Se ne zapleta.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V prejšnjem stanovanju je posušil na krajšem programu na suho, vendar je bil v kuhinji.
Sedaj imamo pralnico v kleti in so na daljšem programu otroške trenerke še vedno vlažne.
Morda razlog hladnejši prostor?! Pač obesimo na stojalo in pustimo čez noč...

Stroj je že precej v letih - BEKO DPU 8390 X

Preveč vlage v okolici, toplotna črpalka nima od kod jemati suhega zraka... Smo imeli enak problem v pralnici, sušilec ni mogel do konca posušiti. Ko sem proti koncu malo odprl vrata pralnice, da je prišel noter hladnejši in bolj suh zrak, problemov ni več bilo. Sem prebil steno, zmontiral ventilator, na vrata rešetko. Deluje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga