Kateri soundbar?

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Vem, da je bilo o tem že debatirano v preteklosti ampak so tej threadi stari že več kot eno leto zato odpiram novega.

Pod svojo LG plazmo, ki je na zidu bi rad dal neko boljše ozvočenje, zaradi estetskih razlogov me mika soundbar, pojma pa nimam kako je to kaj uredu kar se tiče kvalitete zvoka. Verjamem, da ni to isto kakor 5.1 sistem, ne vem pa kako zelo očitna je ta razlika?

Navadnega 5.1 sistema ne bi imel zato, ker moraš potem tiste zvočnike nekam postaviti in mi to ni tako všeč, ker urejam stanovanje na bolj "minimalističen" slog in ne maram imeti kup stvari vsepovsod po sobi.
Nisem nek audiofil, imam pa rad lep zvok in ravno zato mi zvočniki od TVja niso več dovolj. Receiverja nimam. Kakšnih ostalih hudih želja glede podpiranja formatov tudi nimam, ker tako ali tako večino filmov predvajam preko računalnika. Mogoče mi manjka samo še kakšen FM in webradio sprejemnik, ker tega še nimam.

Soba: 18m2
Budget: < 300eur, raje manj.

Kaj mi lahko priporočate? Ali je razlika v kvaliteti zvoka tako zelo očitna, ali pa tej soundbari že dobro sledijo 5.1?

Hvala za pomoč
nahrung002.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
mislim da imaš od LG, SAMSUNG in PHILIPS...vsak en model hehe.....
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ne štekam kaj si hotel povedati s tem?

Pojma nimam a je to OK stvar, ali ima kdo to že doma in lahko karkoli svetuje, katere modele gledati in katere se obvezno izogibati, ipd....
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Kot vidiš sprašujem Spirita... Zate niti ne vem da si se kdaj zanimal za tako opcijo...
wink-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Jiggler pravi:
Kot vidiš sprašujem Spirita... Zate niti ne vem da si se kdaj zanimal za tako opcijo...
wink-1.gif

trenutno še ne, še ugotavljam kaj vzet... trenutno sem v fazi nakupa litih felten in garmina za laufat, pa ne morem zraven še soundbara študirat
smile-1.gif


Bi pa rad vedu, če kdo že ma soundbar?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Da malo obudim tole temo. Spirit si potem kupil soundbar? Iščem nekaj z istimi kriteriji kot ti..
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Lastim si ga mesec dni in mislim, da je price-performance izdelek v tem rangu. Zvok je čist in bogat, tudi nizkotonec pride do izraza.
Zaenkrat sem zadovoljen in mnenja, da z nakupom ne boš zgrešil, če nisi audiofil.
smile-1.gif
 

nik123

Pripravnik
21. mar 2010
82
0
6
Raztura, ga mam že eno leto. Kupu sicer za 250€ iz D. Ampk ni žal centa, diskretno raztura....
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Super, hvala:) Potem bo kar tapravi... Saj v trgovini sem ga slišal kako igra, tako da sem bil kar zadovoljen...