Kateri grški otok?

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Poleti bova šla verjetno na dopust v Grčijo. Malo me zanimajo vaši predlogi kateri otok izbrati? Rada bi lepo naravo in plaže in seveda, da je kaj za videti...

Hvala
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ker:

- ima lepo naravo (najbolj zelen grški otok)
- ima lepe plaže (od proda do mivke, odvisno kje boš)
- ima precej za pogledat (mesto Krf, Achilleon princese Sissy, Paleokastritsa, Sidari...)
- je simpatično majhen, da vse prevoziš s skuterjem
- pelje direktna linija Benetke - Krf
- je sorazmerno ugoden

Sem pomoje že pisal o Krfu tukaj, poskusi iskanje, če najdeš...
smile-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Ker:

- ima lepo naravo (najbolj zelen grški otok)
- ima lepe plaže (od proda do mivke, odvisno kje boš)
- ima precej za pogledat (mesto Krf, Achilleon princese Sissy, Paleokastritsa, Sidari...)
- je simpatično majhen, da vse prevoziš s skuterjem
- pelje direktna linija Benetke - Krf
- je sorazmerno ugoden

Sem pomoje že pisal o Krfu tukaj, poskusi iskanje, če najdeš...
smile-1.gif

Super. Hvala ti. Sem malo iskal ampak nič pametnega našel...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Počakaj, da bankrotirajo boš plačeval v drahmah za 1/2 cene kot sedaj. Pa glej, da izdajo račun za vsako stvar!!! :D
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pozitivne zadeve o Krfu so že napisane, so pa v sezoni tudi negativne.

- izjemno obljuden, torej gužva
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Kje pa ni lih pretirane gužve pa da je tud lepo? Greva prvič v grčijo pa je tok teh otokov, da je težko izbrat...
smile-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Ste me nekako prepričali in gledam ponudbe za Krf.
smile-1.gif
Agencije pri nas imajo zelo malo ponudb. Prek katere agencije ste šli tisti, ki ste bili? Mogoče v lastni režiji?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Jst sicer še nisem bil v Grčiji, ampak imam veliko željo letos oditi na Santorini, no vsaj po temu kar sem videl na slikah... Zgolj v razmislek kot možno destinacijo.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Jst sicer še nisem bil v Grčiji, ampak imam veliko željo letos oditi na Santorini, no vsaj po temu kar sem videl na slikah... Zgolj v razmislek kot možno destinacijo.

Tud nama je všeč Santorini. Je pa na žalost kar predej dražji kot ostali otoki. Ne vem mogoče se pa splača...
smile-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Za začetek bi ti priporočil recimo otok Kos:
-dovolj velik/majhen, da ga prekrižariš v par urah po dolgem in počez,
-plaže zelo lepe, sploh zahodni del med Kardameno in Kefalosom,
-zvečer se v mestu Kos dogaja,
-tudi če je visoka sezona se ljudje nekam porazgubijo, tako da nisi ravo sardina

Bil prvič, pa sem se vrnil drugič, pa še bom šel, meni je super otok, še posebej Kardamena. Tam sem celo posvojil en kamen, tako mi je všeč.

Rodos je recimo neprimerno večji, mi ga recimo ni uspelo celega prevoziti, plaže pa tudi noro dobre. Ona ostria beach malo pred
Lindosom, kjer na tistih kilometrih dolžine ne najdeš žive duše, mi je najboljša.

Lahko ti rečem še za Kreto, ki pa je ogroooooomna: če že Kreta, potem izberi en del otoka, ali vzhodni, osrednji, južni ali zahodni in ga raziskuj. Meni je najbolj sedel predel okoli Chanije.
Elaphonisi na JZ pa je zakon.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Točno tako, Kos je idealen za en teden dopusta in za nekoga, ki gre prvič v Grčijo.
Ima lepe plaže, otok je ravno prav velik za vse videt v tednu dni, imaš zadosti žura, hkrati pa otok ni preplavljen z Angleži, Nemci ali Nizozemci.
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Krfa se sam zaradi obljudenosti izogibam in dvomim, da ga bom kdaj videl.

Santorini, Kos, Lefkas, Kefalonija thumbs up!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Za prvomajske je Krf lepo prazen. Mi je pa v primerjavi z Lefkado, slednji bistveno lepši. Na obeh pa je lepo.