Kam vložiti podedovan denar?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Prav simpatično vas je večino brat, vsi pravi znalci, strokovnjaki za naložbe, vsem vse jasno in samoumevno a večina vas hodi v "normalne" službe. Aja to je samo krinka za davčno, v resnici v ozadju ustvarjate milijone :valjamse:

Zdaj pa resno... vsi ti nasveti, 33% tja, 33% tja in 33% tja se lepo slišijo ampak najbolj enostavna opcija od večine teh predlaganih 33% je dati tretjino na banko. Pri zlatu že imamo problem, kaj zdaj, konstantno raste v zadnjem času in je trenutno skoraj na zgodovinskem vrhu, prav tako se generalno gledano zelo čudno obnaša, v normalnih razmerah po učbeniku bi moralo eksplodirati pa nekako ne gre, ni pravega zagona, prav tako ti razlika v nakupnem in prodajnem tečaju zelo hitro požre to rast? Pa ja, mi je jasno da je zlato dolgoročna naložba ampak vseeno ni slabo če ga poceni kupiš kajne? Zadnjo tretjino bomo dali v naložbe? Pa razpršili bomo? Super. Kam pa bomo dali? Kako bomo razpršili? Pa smo zopet tam. Lahko je biti preko foruma junak, narediti korak pa je težko.

Kaj pa je tvoj prispevek v tej temi, razen tega, da si zadnje čase nataknjen kot baba v mesečnem obdobju.?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
To ja, si me prebral, mogoče malo bolj kot ponavadi, saj veš, gužva pa to :evil: Aja... pa osebno nate ni nič letelo....
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Saj se nisem prepoznal. Bolj se gre, da jaz osebno vedno težko priporočim kam vlagati denar. Verjetno se peščica ljudi na temu forumu profesionalno ukvarja, kako oplemeniti premoženje. Z vsakim nasvetom pride riziko da te bo nekdo upoštevel in morda izgubil vse kar je dobil/prislužil. Res, da se gre za njegovo odločitev, vendar je vseeno smiselno pisati takšne vsebinie, ki se jih v osnovi poslužuješ tudi sam.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... težko priporočim... Z vsakim nasvetom pride riziko ... Res, da se gre za njegovo odločitev...
Dediščina ali kaj podobnega .. - Easy Come in lahko tudi precej Easy Go ... Ko si "mlad in neumen", se zna kaj hitro zgodit kak polom ... pred desetletji se je tudi meni zgodilo ... izkušnja za prihodnost pa neprecenljiva :zmaga: ... Achtung ! - Minen ! ™ :norec:
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Dediščina ali kaj podobnega .. - Easy Come in lahko tudi precej Easy Go ... Ko si "mlad in neumen", se zna kaj hitro zgodit kak polom ... pred desetletji se je tudi meni zgodilo ... izkušnja za prihodnost pa neprecenljiva :zmaga: ... Achtung ! - Minen ! ™ :norec:
Ok, moram priznat, da sem mislil da nisi star par desetletij, ne pa da si takrat ze goldinarje pusioniral :)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Jaz sem v bistvu sokiran nad odnosom da kao lahko pridobljeno pa dajmo zagemblat … ni vazno v kakem stanju si trenutno, pametno ravnanje s 150k kapitala lahko pomeni bistveno udobnejso prihodnost.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Skromen človek, ki ima porihtano stanovanjsko vprašanje, gre lahko s toliko kapitala v penzijo. (Ker Slovenci lenobe (deklarativno!) kao ne toleriramo, napišem drugače, preden pol foruma skoči v luft: poišče si službo, v katero kao z veseljem hodi, ne da bi se sekiral za vsak desetak plače.)

Kdo drug bo pa dedovano zapravil, pa ne bo imel kaj pokazati (ko bi si vsaj kupil ferarija in kakšno leto užival :fredi:)... Easy come, easy go.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Skromen človek, ki ima porihtano stanovanjsko vprašanje, gre lahko s toliko kapitala v penzijo. (Ker Slovenci lenobe (deklarativno!) kao ne toleriramo, napišem drugače, preden pol foruma skoči v luft: poišče si službo, v katero kao z veseljem hodi, ne da bi se sekiral za vsak desetak plače.)

Kdo drug bo pa dedovano zapravil, pa ne bo imel kaj pokazati (ko bi si vsaj kupil ferarija in kakšno leto užival :fredi:)... Easy come, easy go.

jah s 150 jurji ne moreš v penzijo, ker si po 10 letih na nuli. Lahko pa greš v "penzijo" in precej brezskrbno nekaj malega zraven delaš ko ti to paše. Tako ti večina glavnice ostaja in nekako prilezeš do starosti 65 let, potem pa v greš v pravo PENZIJO. Meni izračun pravi, da bom dobil leta 2044 757€ penzije, tudi če preneham plačevati prispevke...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Naložiti jih moraš tako, da boš od njih dobil tistih 8, 10% letno. Kako? Pa smo spet na začetku teme :cheer:

Z nekaj dela zraven je pa lahko bolj brezskrbno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Če maš otroke das 100 na njihove račune, 50 pa zagonis.
Follow me for more recepies
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Vsekakor bolje, kot da ga zapraviš za nekaj brezveznega.

Po drugi strani pa: (tukaj bom izpadel totalni ljudomrznik) če si sposoben zagotoviti otrokom odraščanje v normalnem okolju (iz katerega jim ne bo treba na svoje prvi trenutek, ko bodo tega ekonomsko zmožni) tega denarja niti ne bodo prav posebej potrebovali.

Morda boš celo več naredil, če s tem denarjem zrihtaš okolje v katerem bodo otroci bolj kvalitetno odraščali (ne, to niso počitnice v Kaliforniji 4x na leto), že če bi zaradi te dediščine imel kot starš več časa zanje, bi bilo super.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Kolega, ki je bolj investicijsko izobražen, pravi, da literatura uči, da je zgornja meja kompletne provizije, ki se jo splača pusti investicijskemu skladu, 0,2% letno.

Poglejte si provizije omenjenih v zg. članku... Gre le za to, da ti jemljejo vedno enake % pa če delajo s tvojim denarjem dobiček ali izgubo...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kolega, ki je bolj investicijsko izobražen, pravi, da literatura uči, da je zgornja meja kompletne provizije, ki se jo splača pusti investicijskemu skladu, 0,2% letno.

Poglejte si provizije omenjenih v zg. članku... Gre le za to, da ti jemljejo vedno enake % pa če delajo s tvojim denarjem dobiček ali izgubo...
Odvisno od sklada, ampak ja, če imajo provizijo za upravljanje, potem se to jemlje iz glavnice. Ima jo pa najbrž kar večina...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jaz sem v bistvu sokiran nad odnosom da kao lahko pridobljeno pa dajmo zagemblat … ni vazno v kakem stanju si trenutno, pametno ravnanje s 150k kapitala lahko pomeni bistveno udobnejso prihodnost.
Zakaj si šokiran?
Nekateri pač ne znajo imeti denarja, gre vse iz rok v usta. In jim je to ok. Imajo x plačo, so na nuli. Imajo x krat 2 plačo, so še vedno na nuli.
En od bližnjih je podedoval stanovanje + lepo količino denarja. 3 leta od takrat ima “vikend”, skoraj nič denarja in kar naenkrat skrbi, ker vzdrževat 2 nepremičnini pa baje stane. Pemzijo ima pa 480 EUR na mesec. Ja, je… ga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in sajkek

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Malo izobraževanja naj ne bi škodilo, saj ECB je tudi v podstati FED, torej se tiče tudi nas ...
... veza : kao (naročen!) 53min PR dokumentarc TULE
.... in nato je treba takoj poslušat še 1h+1/4 podkast (od tega vmes brez opozorila 5x3min ustne reklame) z razlago :
pa TULE
... če sploh zmorete razumet ali bit sposobni bit skoncentrirani tolko cajta ... vam utegne bit marsikaj bolj jasno :zmaga:
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Po moje investicija v neprimičnino ni napačna.

Gledam primer znancev. Pred "30" leti sta zgradila hišo za vselit. Nikoli nista živela v njej. Neko obdobje sta imela notri dobrega najmenika. S hišo je res skos nekaj malega stroškov in dela (kosit travo, pozimi ogrevat, stroški z elektriko...)

Ka želim povedat, da sta pred 30 leti vložla in sedaj lahko "čez noč" dobita "enako" nazaj. Torej hišo-za-hišo ali stanovanje ali v €.

Cena neprmeičnin mislim, da ne bo nikoli drastično padla za daljše obdobje, ker nas je čedalje več, novogradnje pa niso predvidene za večgeneracij. Tako bodo ljudje prisiljeni it v nabavo. Prej bi verjel, da bo prepovedano gradit na določenih območjih ali pa bo zelo omejeno. Tako bo tisti s "staro" hišo in malo zemlje okoli kralj.