Kam vložiti podedovan denar?

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
V kratkem bom podedoval cca 150k€.

Denarja VSAJ 5 let ne bom potreboval.

Kam naj denar vložim, da bi se iz tega iztržilo čim več oz izgubilo čim manj (inflacija).

Definitivno ga ne bi imel na banki, ker so obresti nizke.. V enem letu bi dobil cca 80€.

V sklade ga ne bi dajal, ker ga moraš imeti notri vsaj 10 let.

Najbolj se zagrevam za nakup stanovanja, da se ga potem oddaja? So kakšne pasti tukaj? Na kaj je potrebno paziti?

Za vsako informacijo in idejo bom izredno hvaležen!

Lp, SSS
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
V oddaji stanovanja vidim največjo past to, da če naletiš na mlado družino z ortoci in če se slučajno odločijo, da ti po recimo pol leta ne bodo več plačevali najemnine, jih ne moreš zaradi tega sterat ven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motoristic

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
V sklade ga ne bi dajal, ker ga moraš imeti notri vsaj 10 let.

To seveda ne drži. Sredstva iz sklada v celoti ali poljuben delež lahko premakneš kadarkoli. Skoraj vsi skladi so dovolj donosni da se vstopni+izstopni stroški+davek povrne že po enem letu pa še v plusu si. Davkarija sicer stimulira daljša obdobja vendar je davek samo manjši del.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... bom podedoval cca 150k€.... izgubilo čim manj (inflacija).... ne bi imel na banki... So kakšne pasti ... Za informacijo in idejo bom hvaležen! ...
Moj nasvet trenutno (kar ti bo neto po davkih ostalo in res ne boš rabil ta cajt - treba fajn premislit!) : najet bačni sef ta-najmanjši, če ga najdeš ... nakupit 100 in 50g ploščice investicijskega zlata (zapakirane s certifikatom! = "sealed" + ne večje in ne manjše!) v več obrokih in znosit v sef ! TRR račune in sefe imaš lahko v različnih bankah.... Trenutno je najemnina takega sefa pod 100€/leto !

Trgovanje s fizičnim zlatom NI obdavčeno pri nas in brez DDV (trenutno) .... Pri nakupu spravit račune in nanje si napisat serijske št.ploščic ... dokumentacijo shranit na varno! Ključ od sefa NE smeš nobenega zgubit ! ! ! Moraš pa se zavedat, da je tudi borzna cena zlata manipulirana ! (OL VPN kriptiran meeting dveh "banksterjev" o "base" ceni vsak dan za Londo borzo) .... nakupna in prodajna cena za ploščico se trenutno razlikujeta za par % ...

NE kupuj "papirnega" zlata (ETF gold certificates) ... če pride do finančnega zloma, bo to samo "potiskan sekret papir" kot bankovci danes in/ali številka na kompu, kot npr.BitKojn ali tvoj "varčevalni račun na banki" ! Vse je "ruska ruleta" in "gambling" ! ! ...

... Vem, zmeraj bo kdo še imel kaj za pripomnit na ta moj post s kontraargumenti, ma ne se preveč pustit zmesti in dobro razmisli, kaj boš napravil ! Če si v "vezi/poročen", pa poglej še spodnjo slikico ! :evil: ...

Ps.: ... naj Mod zbriše dve odvečni slikci in to zadnjo vrstico, TIA
 

Priponke

  • VaginaDepth.jpg
    VaginaDepth.jpg
    80,7 KB · Ogledi: 220
  • VaginaDepth.jpg
    VaginaDepth.jpg
    80,7 KB · Ogledi: 203
  • VaginaDepth.jpg
    VaginaDepth.jpg
    80,7 KB · Ogledi: 196

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Moj nasvet trenutno (kar ti bo neto po davkih ostalo in res ne boš rabil ta cajt - treba fajn premislit!) : najet bačni sef ta-najmanjši, če ga najdeš ... nakupit 100 in 50g ploščice investicijskega zlata (zapakirane s certifikatom! = "sealed" + ne večje in ne manjše!) v več obrokih in znosit v sef ! TRR račune in sefe imaš lahko v različnih bankah.... Trenutno je najemnina takega sefa pod 100€/leto !
Na današnji dan leto dni nazaj in primerjava z današnjim dnem je letni donos zlata +17,5$ :valjamse: :aplauz:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
V kratkem bom podedoval cca 150k€.

Denarja VSAJ 5 let ne bom potreboval.

Kam naj denar vložim, da bi se iz tega iztržilo čim več oz izgubilo čim manj (inflacija).

Definitivno ga ne bi imel na banki, ker so obresti nizke.. V enem letu bi dobil cca 80€.

V sklade ga ne bi dajal, ker ga moraš imeti notri vsaj 10 let.

Najbolj se zagrevam za nakup stanovanja, da se ga potem oddaja? So kakšne pasti tukaj? Na kaj je potrebno paziti?

Za vsako informacijo in idejo bom izredno hvaležen!

Lp, SSS
Tole smo že večkrat predebatirali, pa nikoli prišli do konca:
- lahko kupiš zlato, ampak donos v 5 letih ... ??
-lahko kupiš delnice, a tveganje ni majhno - lahko fino zaslužiš - lahko tudi izgubiš
- kriptovalute??? tudi to je opcija
-stanovanje za oddajo - super, če gre vse v redu ...
- lahko kupiš tudi kak avto, ki bo čez čas rariteta (OK, ni hec, ampak tega se verjetno ne boš šel)
- ...

Kar se mene tiče, pa sem na Alterju, 150 k ni malo ... bi v vsakem primeru malo razpršil svoj vložek (delnice, kripto, ... )

Nekaj pa je ziher: če misliš kaj zaslužit, potem banka odpade. Je pa najmanjše tveganje med vsem naštetim. Samo, saj veš, kako je: največ (lahko) zaslužiš, kjer je tveganje visoko. Žal je tudi obratno, lahko veliko izgubiš.

Če bi vedeli, kam vložit, bi bili vsi bogati .. tako pa nekateri dobijo, spet drugi pa zgubijo.

p.s. lahko greš tudi v igralnico in staviš na ruleti. Če dobiš, super (ampak boš spet na začetku, kam vložit), če pušneš, ni več skrbi, kam z denarjem :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in ales85

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
No, ne bom o tem s teboj, ker verjetno premalo veš, zakaj se varčuje in kdo varčuje v zlatu. To, da si pogledal številko glede donosa še ne pomeni, da kaj veš o tem.
Samo prijazno povem. In ne bom več o tem s teboj. Hvala za razumevanje.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
OP: Daj ga v S&P500 ETF sklad. Štos je v najmanj stroškov za upravljanje.

Če najdeš kakšen tak sklad, ki ima sedež v EU, sporoči.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
a bancne vezane vloge se ne splacajo? valda bi dobil vec kot 80e...

jest bi razmislil o vikendu. najmeniki so notri kratka obdobja, tko da ni tezav ce dobis kaksnega neresnega, pa se sam lahko koristiskoti pase. ceprav za 150k verjetno glih ne dobis app v kranjski.
 

Killerius

Pripravnik
11. jul 2010
149
14
18
a bancne vezane vloge se ne splacajo? valda bi dobil vec kot 80e...

jest bi razmislil o vikendu. najmeniki so notri kratka obdobja, tko da ni tezav ce dobis kaksnega neresnega, pa se sam lahko koristiskoti pase. ceprav za 150k verjetno glih ne dobis app v kranjski.

Ležarine so nad 100k, tako da bi bil vsak mesec -20€.

Težko je bit pameten sedaj, ko je trg tako napihnjen(nepremičnine, delnice).
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Jaz bi dal v sklade, pa razpršiš znotraj skladov. Večino v keš skladih, nekaj bonda, nekaj malega daš v bolj donosne. Dobička bi moral bit več kot na banki, varnost skoraj ista, pač moraš it zelo konzervativno...

Pri 150k greš lahko povsod notri brez vstopnih stoškov; pač spogajat se moraš; pošiči take ki so brez izstopnih. ko vzameš ven plačaš davek samo na dobiček...

Po 5 letih boš pa videl kaj in kako.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
"Psihopatski kriminalni banksterji" pripravljajo spet nov "pok" IMHO ... in preliv dodatne krize preko celega sveta ... "Too Big To Fail" ipd. Kje sem že to čul :sprasujemse: ... IMHO tudi to Kovid "krizo" so oni sprožili/sproducirali ... Remember 2008 ? ... pa Dot-com bubble etc. pa FalseFlag 911 ... Pravijo, da po bitki je lahko bit general ... Tudi tokrat bo tako (NWO) ... zdaj pa v jok in na drevo :jok:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Pob, boš mogu še malo finančne trge naštudirat. V celem desetletju je zlato pridobilo +16,13% :valjamse:
Kamorkoli drugam bi vložil bi bilo bolje.
Tvoj podatek sicer drži. Ampak držijo tudi moji.
Zlato je v zadnjih 15 letih pridobilo +"500"% donosa.
Zlato je v zadnjih 6 letih pridobilo +"50"%
Zlato je v zadnjem letu izgubilo 15%
Se komentar na tvoj zadnji stavek.
Jaz sem pred 15 leti vložil v NKBM. Kako dobro je bilo to kot dolgoročna naložba vemo.
Trenutno imam eno naložbo v Srbiji preko enega slo podjetja, upam da ne bo šlo po NKBM poti. Roki ki so podali pred investiranjem so že davno mimo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Nikoli se ne vlaga jajca samo v eno košaro. Moje sožalje za NKBM

PS: sem tudi sam en zelo mejhen del pušnil tam, vsekakor manj boli, kot če bi vse. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: crnobog