Javni sektor in njihova prijaznost/delavnost??

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Kje v enem mesecu dodatnih 2500 zaposlenih. V letu in pol 6000. Na upravnih enotah in v zdravstvu se čaka enako kot se je.
Aja, da se lahko hvalijo po mainstrem medijih, da imamo najnižjo brezposelnost v zadnjih 5 letih...

A da bo dal cerar zdajle 123mio eur za migrante te pa ne skrbi? Pa iz katerih gat bo potegnil denar?
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Nihče pa ne omeni da so bile s 1.6.2012 znižane za 8%. Te razlike ne bodo vrnili. Tako je plača v letu 2016 manjša kot v letu 2011 (nominalno - realno še dosti bolj).
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:

Gre samo za place, ki so nam bile znizane leta 13. S prisparanim denarjem smo/ste nahranili NLB in SŽ, da so si oboji lahko izplačali nagrade za uspesno delo tako, da se tja obrni. Ampak ste ljudje res ovce.
467716-post_slo.gif
pripis: zahvaliti se je treba Janši za ZUJF.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:

Gre samo za place, ki so nam bile znizane leta 13. S prisparanim denarjem smo/ste nahranili NLB in SŽ, da so si oboji lahko izplačali nagrade za uspesno delo tako, da se tja obrni. Ampak ste ljudje res ovce.
Se pravi, bodo vsem, ki so nam v gospodarstvu znižali plače že mnogo pred 2013 za cca 15%, tudi povišali plače? Pa vsi, ki so bili odpuščeni, bodo prišli nazaj na delo?
Aja, mi nismo javni sektor.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Takle mamo.

Tako se gremo Slovenci turizem: receptorki zaradi tipkarske napake 2.500 evrov kazni

Prosenova receptorka Rotija Žvelc je ob vnosu imen poljskih gostov v knjigo gostov enega iz Jozefa preimenovala v Josefa, drugega pa iz Radala v Rafala. Dobila je 2.500 evrov kazni. Kako jih bo s svojimi dohodki poravnala, se praktikantki še sanja ne.
bonk.gif

Ko že misliš, da v državi več ne more bit hujše...

Upam, da bodo preverili zapisnik in za vsako napačno ločilo in črko kaznovali odgovorne s po nekaj 1000 € kazni, toliko da bo fer.

Sem včeraj dobil pošto iz carinske pošte z bistveno bolj očitno napako v priimku. Manjkajo dve črki in tudi zaporedje črk je čisto pomešano, tako d aje priimk čisto nekaj drugega kot je dejanski.

Pa da ne bom samo pljuval po JS.
Referentka na matičnem oddelku UE Domžalah si je res vzela čas (sicer je delala še ostale stvari vmes) da mi je dala na voljo stare matične knjige ki so shranjene pri njih. Tukaj pa sem bil pošteno pozitivno presenečen.
zmaga.gif

Malce off-a.
Carinska pošta prepiše kar je napisano na kuverti z strani pošiljatelja. Tako da je možno, da je že pošiljatelj zajebal priimek in ostalo.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Citat:
Uporabnik imi pravi:
Nihče pa ne omeni da so bile s 1.6.2012 znižane za 8%. Te razlike ne bodo vrnili. Tako je plača v letu 2016 manjša kot v letu 2011 (nominalno - realno še dosti bolj).
Ja čestitam za pojasnitev. Članek Financ "zaposleni v JS nimajo stika z realnostjo" lahko doda še eno referenco.