Javni sektor in njihova prijaznost/delavnost??

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Mene tale zgodba močno spomne na vsaj v nazivu javno podjetje.

Javno podjetje Snaga, tam imajo urejeno preko delovodij, ki nato pride pogledat kakšno pizdarijo so naredili njihovi vozniki recimo. Pri nas v službi so pri kipanju zjebal prešo, pa seveda niso bili nič krivi. Oni tudi ne. Še celo me je hotel prepričat, da nam nekdo na šverc odvaža smeti, brezplačno seveda. Tudi tega ne, ko je kontejner z samonakladalnega vozila zabil v steno in jo skoraj podrl niso bili krivi, čeprav se je točno videlo kje je stal, kje kipat začel in kako (pre)daleč je skipal kontejner.

Tako da ja, jaz dam glas temu javnemu podjetju.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.462
5.457
113
Bxt4k8RCEAIB_SL.jpg

(via @krofdrakula)

Prijazna javna uprava, prvi koraki v e-poslovanje.
bonk.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.462
5.457
113
Strojepiska posvarila kriminalce

Zanimivo je, da so Derviševiæevo le malo po šokantnem koncu kariere na sodišču zaposlili na republiški upravi za izvrševanje kazenskih sankcij, kjer je imela dostop do nekaterih baz podatkov, občasno pa je zaradi nadomeščanja opravljala celo naloge tajnice generalnega direktorja. O njenih domnevnih nečednostih uprave zaporov menda ni nihče niti obvestil. Šele čez dva meseca so izvedeli, s kom imajo opravka, in pogodbo o zaposlitvi so tedaj sporazumno prekinili.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.462
5.457
113
Franc Pojbič ponarejal listine?

Nekoč vršilec dolžnosti prvega moža Javne agencije RS za varnost prometa (AVP) in danes kandidat za župana Postojne Franc Pojbič naj bi ponarejal listine. Kot poroča Dnevnik, naj bi na celjsko sodišče poslal ponarejeno potrdilo o opravljeni izobraževalni delavnici, ki bi se je moral udeležiti zaradi prekrškov na cesti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na čelo Agencije za varnost v prometu pa ga je SDS nastavil, ko je tip zaradi pijanosti za volanom že izgubil vozniško.
hysterical-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.904
113
Poštenost velja.

Od danes naprej vsem brezplačno tiskam potrdila o nekaznovanosti.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
v JS naletiš na izredno prijazne uslužbence, ki so pripravljeni pomagati v vsakem primeru. In tudi v JS naletiš na idiote, ki mislijo, da so celemu svetu pamet pojedli. Najslabše je paše to, ko nek tak uslužbenec/uslužbenka misli, da je na določenem mestu nenadomestljiva, vzvišena, nesramna...itd. In v nekem primeru, bi najraje tukaj napisal ime in priimek osebe, ki ni vredna da prestopi prag svoje službe. I
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik sumica pravi:


To ni nek s.p., ampak velik javni zavod...mogoče bo direktor kaj drugače reagiral, ker bo tudi dobil sporočilce, ampak močno dvomim, jebe se njim.

Enostavno:

- slabo vodenje (večino vodij je na pozicije prišla preko vez)
- prevelike plače "napram" gospodarstvu
- neodgovornost za napake
- slaba organizacija (ponekod je število oseb preveliko, spet drugje jih primanjkuje)
- garantirana plača in tudi služba (ko si enkrat v "sistemu") tako da se po parih letih znotraj JU vsakemu je***
- stalno jamranje, kako so bogi in preobremenjeni (spet ne vsi
smile-1.gif
)
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Kje v enem mesecu dodatnih 2500 zaposlenih. V letu in pol 6000. Na upravnih enotah in v zdravstvu se čaka enako kot se je.
Aja, da se lahko hvalijo po mainstrem medijih, da imamo najnižjo brezposelnost v zadnjih 5 letih...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Takle mamo.

Tako se gremo Slovenci turizem: receptorki zaradi tipkarske napake 2.500 evrov kazni

Prosenova receptorka Rotija Žvelc je ob vnosu imen poljskih gostov v knjigo gostov enega iz Jozefa preimenovala v Josefa, drugega pa iz Radala v Rafala. Dobila je 2.500 evrov kazni. Kako jih bo s svojimi dohodki poravnala, se praktikantki še sanja ne.
bonk.gif

Ko že misliš, da v državi več ne more bit hujše...

Upam, da bodo preverili zapisnik in za vsako napačno ločilo in črko kaznovali odgovorne s po nekaj 1000 € kazni, toliko da bo fer.

Sem včeraj dobil pošto iz carinske pošte z bistveno bolj očitno napako v priimku. Manjkajo dve črki in tudi zaporedje črk je čisto pomešano, tako d aje priimk čisto nekaj drugega kot je dejanski.

Pa da ne bom samo pljuval po JS.
Referentka na matičnem oddelku UE Domžalah si je res vzela čas (sicer je delala še ostale stvari vmes) da mi je dala na voljo stare matične knjige ki so shranjene pri njih. Tukaj pa sem bil pošteno pozitivno presenečen.
zmaga.gif