Javni sektor in njihova prijaznost/delavnost??

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Delam v zasebnem sektorju in tega pač nisem navajen, zato me zanima, če je to standard nivo javnega sektorja ali sem naletel na "slab dan"?

Potrebujem eno storitev, ki jo po zakonu upravlja služba javnega sektorja. Na njihovi spletni strani najdem telefonsko in zraven tudi mail, kjer lepo vabijo, da se jim zaradi zasedenosti telefona pošlje raje mail. Ok, super, itak mi je to ljubše kot čakati, da bo kdo dvignil slušalko.

Mail pošljem v ponedeljek zjutraj, naročim storitev in prosim za termin. Odgovora.....ni. Na zadevo pozabim in se zopet spomnim danes (petek). Najdem spet cifro in tokrat pokličem. Čakam...čakam, noben ne dvigne. Ok. Poizkusim 5x in le uspe. Na drugi strani IZREDNO neprijazen "JA, HALO?". Ker nisem prepričan več, če je sploh prava številka, vprašam, če sem dobil te in te....nazaj dobim tišino. Hm, ok, pač nadaljujem, da kličem zaradi storitve in, če lahko naročim in dobim termin? In dobim nazaj: "Ja zakaj pa za to kličete sem ("am, zato, ker imate to cifro objavljeno?), to se zmente z delovodjo in zdrdra cifro, da sem jo žal moral še enkrat vprašat zanjo, kar je bilo spet prehud napor. In na koncu še blekne, da naj ga ne kličem danes, ker je na sejmu v Celju.
confused-1.gif


Saj ne, da bi ona prevzela naročilo in uskladila z delovodjo...čisto preveč. MImogrede, na strani sta mail in telefonska prav te ženske in zraven piše: naročanje na to storitev
confused-1.gif




To ni nek s.p., ampak velik javni zavod...mogoče bo direktor kaj drugače reagiral, ker bo tudi dobil sporočilce, ampak močno dvomim, jebe se njim.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kar navadi se, uradniki SO PREPRIČANI, da si ti zaradi njih in ne oni zaradi tebe.
Morda pa bi kljub vsemu lahko izraz "Javni sektor" nekoliko zožil, da ne bo vtis za celoten sektor.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
pomojem bi ti bilo lazje, da najdes zunaj drevo in butas z glavo not, dokler se ne bos pocutila bolje.

lahko pa napises kaj te tocno moti in za katero ustanovo gre.
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
No, samo to pa je res über...

Ne vem, zakaj je treba to sranje sploh vlečt na sodišče. Jaz bi oglobil kekca, ki je sploh izdal plačilni nalog za tako napako.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
V večini primerov komuniciram preko mailov in do sedaj še ni bilo problemov. Nazadnje s kmetijskim ministrstvom.

Edino z glupo babo na EKO skladu sem imel probleme.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Pa saj to je bilo že lani, ko v KG nekdo ni pravega Č(Æ) napisal ali nekaj takega.
Skratka, pravna država smo.

Še avtorju. kazensko je dobila celjski sejem,sedaj ji pa še ti utrujaš. Kako moreš?
Sem zadnjič nek mejl pošiljal in tudi ni bilo odziva (ni bil JS). Na koncu sva ugotovila da je šel v spam. Preveri najprej to, preden...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Če bi se opravičila in napako obžalovala bi ji sigurno prihranili kazen.
Vsaj politikom jo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa saj to je bilo že lani, ko v KG nekdo ni pravega Č(Æ) napisal ali nekaj takega.
Skratka, pravna država smo.

Še avtorju. kazensko je dobila celjski sejem,sedaj ji pa še ti utrujaš. Kako moreš?
Sem zadnjič nek mejl pošiljal in tudi ni bilo odziva (ni bil JS). Na koncu sva ugotovila da je šel v spam. Preveri najprej to, preden...

Jaz na službenem mailu vsaj enkrat na teden pogledam v spam.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če ne drugega, bo čas zjebal zajebane, škodoželjne, pohlepne in izkoriščevalske kapitaliste in tiste, ki delajo dvolično škodo svetu in nasploh škodo pravici. Nič ni večnega. Vsaj nekaj pravičnega od matere narave!!! Hvala
roza.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Delam v zasebnem sektorju in tega pač nisem navajen, zato me zanima, če je to standard nivo javnega sektorja ali sem naletel na "slab dan"?

Potrebujem eno storitev, ki jo po zakonu upravlja služba javnega sektorja. Na njihovi spletni strani najdem telefonsko in zraven tudi mail, kjer lepo vabijo, da se jim zaradi zasedenosti telefona pošlje raje mail. Ok, super, itak mi je to ljubše kot čakati, da bo kdo dvignil slušalko.

Mail pošljem v ponedeljek zjutraj, naročim storitev in prosim za termin. Odgovora.....ni. Na zadevo pozabim in se zopet spomnim danes (petek). Najdem spet cifro in tokrat pokličem. Čakam...čakam, noben ne dvigne. Ok. Poizkusim 5x in le uspe. Na drugi strani IZREDNO neprijazen "JA, HALO?". Ker nisem prepričan več, če je sploh prava številka, vprašam, če sem dobil te in te....nazaj dobim tišino. Hm, ok, pač nadaljujem, da kličem zaradi storitve in, če lahko naročim in dobim termin? In dobim nazaj: "Ja zakaj pa za to kličete sem ("am, zato, ker imate to cifro objavljeno?), to se zmente z delovodjo in zdrdra cifro, da sem jo žal moral še enkrat vprašat zanjo, kar je bilo spet prehud napor. In na koncu še blekne, da naj ga ne kličem danes, ker je na sejmu v Celju.
confused-1.gif


Saj ne, da bi ona prevzela naročilo in uskladila z delovodjo...čisto preveč. MImogrede, na strani sta mail in telefonska prav te ženske in zraven piše: naročanje na to storitev
confused-1.gif




To ni nek s.p., ampak velik javni zavod...mogoče bo direktor kaj drugače reagiral, ker bo tudi dobil sporočilce, ampak močno dvomim, jebe se njim.

Ajoj, da ne začnem pisat o neresnosti in nezanesljivosti in neprijaznosti v gospodarstvu...
priden.gif
Ne metat vse v JS v isti koš.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
V glavnem, zrihtaj kar imaš za zrihtat.

Čez kakšen teden pa komot ime in priimek tu gor napišeš.

Da ne bomo splošno čez cel JS pljuval.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Takle mamo.

Tako se gremo Slovenci turizem: receptorki zaradi tipkarske napake 2.500 evrov kazni

Prosenova receptorka Rotija Žvelc je ob vnosu imen poljskih gostov v knjigo gostov enega iz Jozefa preimenovala v Josefa, drugega pa iz Radala v Rafala. Dobila je 2.500 evrov kazni. Kako jih bo s svojimi dohodki poravnala, se praktikantki še sanja ne.
bonk.gif

Ko že misliš, da v državi več ne more bit hujše...

Upam, da bodo preverili zapisnik in za vsako napačno ločilo in črko kaznovali odgovorne s po nekaj 1000 € kazni, toliko da bo fer.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
ksz
v zadnjih nekaj letih sem poslal kar nekaj mailov na ZZZS, zavod za zaposlovanje, upravno enoto, centralni register prebivalstva, CSD, lokalni zdravstveni dom, tudi ministrstvo za delo, geodetsko upravo in še nekaj ustanov. moje izkušnje so, da sem v glavnem dobil odgovore na tiste maile, ki so bili poslani na ime.priimek@ustanova.si, medtem ko na tiste tipa info@ustanova.si bolj redko. take sem potem rešil tako, da sem mail posredoval na več naslovov tipa ime.priimek iz te ustanove (po možnosti kakih vodstvenih oseb), ki so se začele z besedilom "ker na info@.... tudi po treh poslanih sporočilih še nisem dobil odgovora, se obračam še na vas...".
je pa problem (premnogih) zaposlenih javnega sektorja v tem, da nimajo neke motiviranosti, da bi služili ljudstvu. njihova plača je na koncu meseca enaka, če se raztrgajo od dela ali pa če nič ne naredijo (če karikiram). to sem najbolj opazil v zdravstvu, kjer so mlajše generacije še zavzete, medtem ko starejšim že dol visi in naredijo točno toliko, kot je treba, še raje pa malo manj. itak jih nihče ne po pohvalil za prizadevnost, plačo pa imajo zagarantirano v vsakem primeru (kakršna pač je).
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Sam ima kar nekaj izkušenj s kontakti javnih ustanov oz. ustanoov javnih zavodov (ZZZS, ZPIZ, Zavod za zaposlovanje, DURS, AJPES.....).

Res je, da včasih dlje časa čakaš na to, da prideš v kontakt z nekom. Se je pa v dosedanjih izkušnjah pokazalo, da lepa beseda lepo mesto najde in posledično smo z nekim normalnim pristopom še vse zadeve uredili.