In kako bo potem šofer vedel kdo ima prednost ‍

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ampak "desno pravilo" velja samo v križišču enakovrednih cest . Do nedavnega sem poznal pri nas samo dve ali tri taka križišča, ker je desno pravilo itak smotano, sploh če je križišče trikrako itd.

Lej, Ok, razumem zadevo. Je pa primer kar tapravi za obravnavo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
če mene uprašaš - deljena krivda, oba mata stop znak, ni šans da te avto spregleda če gresta po propisima
Ja, saj takrat sva se tudi midva nekaj casa v tem stilu pogovarjala, potem pa je avtomobilist sprejel.dejstvo da je on mene nabasal in ne jaz njega in je bil fer ter kolo odpeljal na bliznji servis mene pa domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Piton

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Narobe, desno pravilo velja za vozila, ki prihajajo iz enakovrednih cest. In v tem primeru oba prihajata iz enakovrednih cest in tudi oba ima stop oznako na cestišču, hanzi pa poleg tega tudi stop znak (oznake na cestišču in prometni znaki so pa enakovredni)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Nobene deljene krivde, Hanzi nima prednosti pred avtom s svoje desne.
Ja, imas prav. Lahko pa demonstriram kako je zadeva potekala, pa bos ti v moji vlogi, jaz pa v vlogi avtomobilista.
Ce avto ni ustavil (tako kot tudi jaz ne pri stop znaku) ga jaz ob prihodu do stop znaka nisem mogel videti in sem zapeljal na prednoatno cesto. Ko pa sem "bil tam" pa me je z desne nasadil.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Je pa za onega avtomobilista tudi smotano, ker mu je cesta v klanec. V takem primeru čisto vsi malce lezemo, samo da se ne bi čisto ustavili.

Drugače sem pa tudi jaz imel srečanje s podobnimi cipresami. Nepregledna križišča bi morali z zakonom prepovedat!
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Pomagalo bi že, če bi imeli na hiši čez glavno cesto ogledalo, kjer bi se vozila iz stranskih cest videla. Ma če ga ni, potem pač drugače se zmeniš, včasih pokne.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Evo ga, to je ta nadstrešek :D

1657093215003.png


Gugl maps mi ga je moral slikat :D, jaz nimam nobene slike od njega.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Če je konfiguracija križišča neobičajna, potem so nameščeni znaki za potek glavne/stranskih cest. In zopet ne rabiš gledati "nebroj" znakov po vseh cestah.
 
  • Haha
Reactions: godfather