In kako bo potem šofer vedel kdo ima prednost ‍

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
V tem primeru je moral zaradi tega rdeci in kamionar stati v kriziscu, ker sta cakala sivega nasproti da je zavil desno.
Za mene je tvoj citat zakona bedarija. In mene po spominu pred cetrt stoletja niso tako ucili.
Celo v enosnerno si moral zapeljat ob levem robu in ne ob desnega ali po sredini.
Zapeljes na levi rob in potem po potrebi menjas pas.
Se pravi dve napaki v tej animaciji od krkota na prejsnji strani.
Iz nasprotne smeri ni puscice za zavijanje levo kljub temu da so narisane vodilne crte za zavijanje levo potem pa se to dvoumje kako globoko v kriziscu gres v tem primeru.
Jaz vem da sem moral vedno zavijati na levi pas in se tega tudi drzim ce je promet iz nasprotne smeri.
Zakaj: ce gredo iz nasprotne smeri vsi desno, grejo ISTOCASNO! lahko iz moje smeri vsi levo. V nasprotnem primeru samo en ali dva prevozita krizisce v celem casovnem obdobju zelene(dejansko samo zato ker sta ze v kriziscu in ga zapuščata pri rdeci!
In potem se orerekamo glede pretocnosti kri(o)zisc?
Ajajaja...
Ropotam na take napake kjer je možno.
Sandi iz AMZS snema "pravilno" voznjo po tomavcevskih rondojih "v živo". Kot nalašč mu nekdo mimo dveh izvozov pelje po desni. Ga rufnem na fb in mu omenim to tezavo, pa dobim odgovor da je tudi amzs ze posredoval za turbo krozisca, pa ocitno tudi oni niso pravi naslov.
Kot kaže prej pri animacijah nalasc niso narisal animacije iz rondojev žale - Tomačevo kjer so dvopasovni izvozi, potem pa so šli snemat voznjo in so posneli mercedesa ki je mimo dveh izvozov peljal po desni.
Tema se zacne pri 36 minuti, posnetek voznje pri 41:40
https://365.rtvslo.si/arhiv/dobro-jutro/174840743
Ja, tole z zavijanjem desno na večpasovno cesto je idiotska sprememba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Prav, danes je očitno tako.

V mojih časih bi imel modri prednost. Jaz sem rdeči in zato me točno v tej situaciji vedno malce čakajo. :rolleyes:

Lej, bmk, na cesti sem pol življenja. Tale situacija je pa zares primer slabe prakse. "Pravilo srečanja" je malce švoh definirano. Še vedno trdim, da je bolj prav (in bolj logično), da tisti ki zavija iz stranske na prednostno (aha, tokrat modri), ima prednost pred onim ki pelje iz stranske na stransko. Ne glede na znake. Če so pa še znaki - je pa še toliko bolj jasno.

Stvar je že od nekaj (tudi iz tvojih časov) zelo preprosta:
- pomembno je le, iz kakšne (prednostna/neprednostna ceste prihaja, nepomembno je, na kakšno (prednostna/nepredostna) boš skozi križišče zapeljal
- najprej se (po desnem pravilu in pravilu srečanja) razvrstijo tisti, ki so pripeljali po prednostni cesti (izjema je lahko zaradi pretočnosti, da nekdo iz neprednostne pelje hkrati z nekom s prednostne, če zaradi tega na prednostni ostali čakajo in seveda ne ovira tega na prednostni)
- potrem se po desnem pravilu in pravilu srečanja razvrstijo tisti, ki so pripeljejo v križišče po neprednostni cesti, ob tem je vseeno, katerega od obeh znakov da nimajo prednosti, imajo (stop ali trikotnik).

Evo, to je to, ne moreš falit, če poznaš prometne znake in obe pravili (desno in srečanja).