In kako bo potem šofer vedel kdo ima prednost ‍

15. jan 2019
3.459
1.085
113
Tu se pa strinjam z Demzom.
V križišču ne menjaš pasov. Če gre iz enega na dva, greš na levega.

Je pa še ena nesmiselnost v animaciji.
Avtobus ima na tleh samo puščico za naravnost, v križišču pa je narisana čtrkana črta, kot da lahko tudi levo zavija.
puščica za levo ni vidna, samo konica puščice za ravno se vidi...

sicer pa nima blinkere in je to brezveze...

mogoče stoji zarad defekta? do kod gremo s hipotezami?

vprašanje je vrstni red, odgovori so napisani na testu... samo en bo pravi oz ostali povsem napačni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Na filmčku od krko je vidno celotno križišče in tam avtobus nima puščice za levo, čeprav črtkane črte nakazujejo to možnost.
Ti bi torej že bil v tisti skupini, ki bi po potrebi tudi levo zavila. Ker ti pač črtkana črta to nalazuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Na filmčku od krko je vidno celotno križišče in tam avtobus nima puščice za levo, čeprav črtkane črte nakazujejo to možnost.
Ti bi torej že bil v tisti skupini, ki bi po potrebi tudi levo zavila. Ker ti pač črtkana črta to nalazuje.
odgovoril sem na sliko, ok če v videu ni

ni šans, če ni na tleh puščice da bi zavil, za črtice me boli k... ker itak niso v idealni liniji... ko vharaš zavoj
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Ampak res, v križišču ne smeš menjavati pasov. Tu imaš pa ob zavijanju levo na razpolago , torej iz enega možnost na dva pasova. Rdeči bi moral voziti skozi križišče na levi vozni pas. Desni ostane prost za onega sivega zadaj, ki zavija na svojo desno. Rdeči je vsekakor predaleč v križišču, pa tudi zavijati je že nekaj začel, kar tudi ni dovoljeno.
59. člen (vožnja na križišču)

(3) Voznik, ki na križišču zavija na smerno vozišče z dvema ali več prometnimi pasovi, sme zapeljati na kateregakoli od teh pasov, razen če istočasno zavija na isto smerno vozišče tudi voznik, ki prihaja iz nasprotne smeri. V takem primeru zapelje voznik, ki zavija levo, na levi prometni pas, voznik, ki zavija desno, pa na desni prometni pas tega smernega vozišča. Avtobusno postajališče, zgrajeno neposredno za križiščem, ni desni prometni pas v smislu te določbe.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Tu se pa strinjam z Demzom.
V križišču ne menjaš pasov. Če gre iz enega na dva, greš na levega.

Je pa še ena nesmiselnost v animaciji.
Avtobus ima na tleh samo puščico za naravnost, v križišču pa je narisana čtrkana črta, kot da lahko tudi levo zavija.
Tipicno, ker nasi risarji teh animacij so atari manj kot 15 let. Tudi avte risejo 1,2-1,5m siroke in pravijo da lahkoto spraviš na 7m sirine 3 vozila (ki so dejansko siroka 9m ) in to risbo celo.uzakonijo.in jo pisejo kazni ce jene izvajas. So jih, do prihoda Anžeta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
59. člen (vožnja na križišču)

(3) Voznik, ki na križišču zavija na smerno vozišče z dvema ali več prometnimi pasovi, sme zapeljati na kateregakoli od teh pasov, razen če istočasno zavija na isto smerno vozišče tudi voznik, ki prihaja iz nasprotne smeri. V takem primeru zapelje voznik, ki zavija levo, na levi prometni pas, voznik, ki zavija desno, pa na desni prometni pas tega smernega vozišča. Avtobusno postajališče, zgrajeno neposredno za križiščem, ni desni prometni pas v smislu te določbe.
V tem primeru je moral zaradi tega rdeci in kamionar stati v kriziscu, ker sta cakala sivega nasproti da je zavil desno.
Za mene je tvoj citat zakona bedarija. In mene po spominu pred cetrt stoletja niso tako ucili.
Celo v enosnerno si moral zapeljat ob levem robu in ne ob desnega ali po sredini.
Zapeljes na levi rob in potem po potrebi menjas pas.
Se pravi dve napaki v tej animaciji od krkota na prejsnji strani.
Iz nasprotne smeri ni puscice za zavijanje levo kljub temu da so narisane vodilne crte za zavijanje levo potem pa se to dvoumje kako globoko v kriziscu gres v tem primeru.
Jaz vem da sem moral vedno zavijati na levi pas in se tega tudi drzim ce je promet iz nasprotne smeri.
Zakaj: ce gredo iz nasprotne smeri vsi desno, grejo ISTOCASNO! lahko iz moje smeri vsi levo. V nasprotnem primeru samo en ali dva prevozita krizisce v celem casovnem obdobju zelene(dejansko samo zato ker sta ze v kriziscu in ga zapuščata pri rdeci!
In potem se orerekamo glede pretocnosti kri(o)zisc?
Ajajaja...
Ropotam na take napake kjer je možno.
Sandi iz AMZS snema "pravilno" voznjo po tomavcevskih rondojih "v živo". Kot nalašč mu nekdo mimo dveh izvozov pelje po desni. Ga rufnem na fb in mu omenim to tezavo, pa dobim odgovor da je tudi amzs ze posredoval za turbo krozisca, pa ocitno tudi oni niso pravi naslov.
Kot kaže prej pri animacijah nalasc niso narisal animacije iz rondojev žale - Tomačevo kjer so dvopasovni izvozi, potem pa so šli snemat voznjo in so posneli mercedesa ki je mimo dveh izvozov peljal po desni.
Tema se zacne pri 36 minuti, posnetek voznje pri 41:40
https://365.rtvslo.si/arhiv/dobro-jutro/174840743
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Se odgovor ministrstva zakaj se tule ne sme prehitevati.
Skoda ker nisem se vprašal zakaj so na ravnini znizali hitrost iz 90 na 60, zakaj so dali znak za solsko pot (a vidite kje kaksno šolo?) in zakaj je postavljen znak za vec zaporednih ovinkov, prvi na desno, dejansko je pa na levo.
 

Priponke

  • IMG_20220709_161143.jpg
    IMG_20220709_161143.jpg
    129,1 KB · Ogledi: 76

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Da bidte vedeli kaksna je minimalna prehitevalna razdalja. Ocitno imano se vedno pospeške ficka v programu.
Ce bi hitros znizali na 50, bi se lahko prehitevalo.
 

Priponke

  • IMG_20220709_161936.jpg
    IMG_20220709_161936.jpg
    200,7 KB · Ogledi: 62

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Se odgovor ministrstva zakaj se tule ne sme prehitevati.
Skoda ker nisem se vprašal zakaj so na ravnini znizali hitrost iz 90 na 60, zakaj so dali znak za solsko pot (a vidite kje kaksno šolo?) in zakaj je postavljen znak za vec zaporednih ovinkov, prvi na desno, dejansko je pa na levo.
Pa nic zapisali o "solski" poti?
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
prometn znak je "otroci na vozišču"
to pomen da tam otroc hodjo v šolo al hodjo na šolski bus al pa čakajo na šolski bus
 
  • Haha
Reactions: ales85

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Ja, ena hisa je na tisti ravnini. Mozno je, da imajo otroka.
Namig.
Pri vsaki hisi na podezelju jen mozno da imajo otroka. Dajmo k vsaki hisi postait znak za šolo.
Aja, avtobus ustavi da pobere otroka.
Super, so vsaj znak dobili. Pri nas se tega ne. Niti oznake da je bus postaja (tu je sedaj narisana ce se ne motim ). Pa je postaja sredi vasi gasilskim domom v katerem je vrtec.

Na zacetku posnetka je tudi desno hisa. V nepreglednih ovinkih. Pa je namesto 60 omejitev 90, ni znaka za šolo....) .
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Se odgovor ministrstva zakaj se tule ne sme prehitevati.
Skoda ker nisem se vprašal zakaj so na ravnini znizali hitrost iz 90 na 60, zakaj so dali znak za solsko pot (a vidite kje kaksno šolo?) in zakaj je postavljen znak za vec zaporednih ovinkov, prvi na desno, dejansko je pa na levo.
A kazni za uporabo telefona ti pa niso nabil?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
tu ko berem, če enim na teoriji tako zapenja... ja to potem vidimo na cesti

malo drugačno križišče, tabla, mrk...

kolko vzame komisija, da spusti?