In kako bo potem šofer vedel kdo ima prednost ‍

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Tale izvedenec od tega trenutka dalje nesme več opravljati delo izvedenca če take piše. Take primere znajo rešit otroci v 5. Razredu pri kolesarskem izpitu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
I

Izbrisan uporabnik #9334

Moj pogled: Ta situacija mi je neznanka, se pa velikokrat znajdem v njej. Avtošolo sem opravljal 81. leta in takrat je bilo, da ima prednost beli, saj ima znak "Nimaš prednosti" - kar je več kot znak "STOP". Poleg tega zavija iz stranske na prednostno in tudi zato ima prednost pred rdečim, ki pelje iz stranske na stransko. Če imaš pred seboj znak "STOP", si čisto zadnji ki prevoziš križišče.

Tako smo se takrat učili. Vmes nekje sem opazil, da se je nekaj spremenilo. Po "tanovem" torej ima prednost rdeči, ki vozi naravnost, čeprav ima znak "STOP" in vozi iz stranske v stransko (?). Zato imam tu vedno težavo - pa imam teh situacij zares mnogo. Največkrat se znajdem v vlogi rdečega in me čakajo :p.

Sorry, zame je logično, da znaka "Nimaš prednosti" in "STOP" nista enakovredna. Oz. "Nimaš prednosti" ima vedno prednost pred znakom "STOP".

- Kaj pa če bi bilo brez teh znakov in bi bilo označeno samo "potek prednostne ceste" ? Zame ima v takem prednost beli.
 
Nazadnje uredil moderator:

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Sorry, zame je logično, da znaka "Nimaš prednosti" in "STOP" nista enakovredna. Oz. "Nimaš prednosti" ima vedno prednost pred znakom "STOP".
- Kaj pa če bi bilo brez teh znakov in bi bilo označeno samo "potek prednostne ceste" ?
Bistvo je v tem, da omenjena znaka samo določata iz kakšne ceste se vključuješ, torej ne-prednostne, in to je vse kar je pomembno za vajo :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Mene pa zanima, zakaj je tako, kot je na sliki? Zakaj bi imel beli avto znak križišča s prednostno cesto, rdeči pa STOP znak? Mar se ne vključujeta oba na prednostno cesto? Ali gre mogoče za kategorizacijo cest? Recimo, da beli vozi po regionalni cesti, rdeči pa prihaja iz vaške smeri?
Jaz sam bi v takem primeru pustil, da gre rdeči mimo, ker vozi naravnost. Če je pa to prav, pa ne vem več :evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg
I

Izbrisan uporabnik #9334

Demz Si sam odgovoril …

In idi vrni izpit - nikoli niso učili, da je kateri znak več “vreden”.

Kaj, zdaj naj grem na dile stare bukle iskat?
Tako so nas učili nekoč. Kako je danes, je pa tole sedaj. Kaj je bilo vmes - pa ne vem. Je pa očitno nekje vmes nastala sprememba.

Glede na to da letno navozim okoli 120 tisoč in da do danes (potrkam na les !) nisem imel sranja na cesti, sem še vedno v kondiciji. Definitivno pa nameravam reskirati en dan za Vransko, sem že tudi zmenjen s prijateljem za to. Je v vseh smereh koristno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Vransko ti znanja CCP ne bo povrnilo.

In če ne verjameš glede znakov - spravi se na dile in poišči buklo. Si tudi za kemijo trdil, da nisi nič pozabil - pa temu lih ni tako.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne.
In še enkrat, takrat ta dva znaka nista bila enakovredna. Morda sta sedaj.

Verjamem da mi bo Vransko osvežilo nekaj situacij, saj zato tudi je.

Hanzi , ravno tu pravilo srečanja naj ne bi veljalo, saj ima prednost tisti, ki vozi iz stranske na prednostno. Oni rdeči ki vozi iz stranske na stransko, je zadnji, pa še STOP znak ima.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, saj pravim, da se je vmes nekaj spremenilo. Točno ta situacija je tista, kjer nikoli nisem ziher kdo ima prednost.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Moj primer nesrece s kolesom. Sva se zmenila sicer brez policajev(placal zvito feltno, lukjno od pedala v odbijacu je pa sam kril) , bi pa bilo zanimivo dobiti mnenje stroke oziroma sodica.
Jaz sem pripeljal iz stranske desno in sem vkljuceval na glavno.
Avto je pripeljal z moje desne. Vendar ga ne vidis ker je za cipresami, poleg tega sem jaz ze prakticno bil na glavni ko se njegova cesta vkljuci na cesto.
On pa tudi mene najbrz ni videl, ali pa me je spregledal.
Dejansko bi moral jaz njega počakati. Ampak ce on ne caka vsaj nekih 10s pred kriziscem, kolikor jaz rabim da pripeljem od stop crte do njegovega prikljucka , potem....
 

Priponke

  • Screenshot_2022-07-06-08-14-49-992_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_2022-07-06-08-14-49-992_com.google.android.apps.maps.jpg
    941,7 KB · Ogledi: 126

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Se od malo dlje, pogled z glavne ceste. Jaz prihajam z desne, avto z nasprotne smeri (z moje desne). Ce bi pa jaz avto nabasal v bok, bi pa jaz tenko piskal na sodiscu.
 

Priponke

  • Screenshot_2022-07-06-08-14-00-893_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_2022-07-06-08-14-00-893_com.google.android.apps.maps.jpg
    952 KB · Ogledi: 87
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: gr69
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vransko ti znanja CCP ne bo povrnilo.

In če ne verjameš glede znakov - spravi se na dile in poišči buklo. Si tudi za kemijo trdil, da nisi nič pozabil - pa temu lih ni tako.

Kar se moje kemije tiče, sem pa tudi večkrat napisal, da sem jo pred 32 leti obesil na klin. Naredil sem napako kot mulc (ni bilo denarja in sem zaprosil za kadrovsko štipendijo), takrat bi moral iti na kemijsko inženirstvo, pa sem imel obveznosti do firme. Tam pa postane praksa zelo ozka itd.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Moj primer nesrece s kolesom. Sva se zmenila sicer brez policajev(placal zvito feltno, lukjno od pedala v odbijacu je pa sam kril) , bi pa bilo zanimivo dobiti mnenje stroke oziroma sodica.
Jaz sem pripeljal iz stranske desno in sem vkljuceval na glavno.
Avto je pripeljal z moje desne. Vendar ga ne vidis ker je za cipresami, poleg tega sem jaz ze prakticno bil na glavni ko se njegova cesta vkljuci na cesto.
On pa tudi mene najbrz ni videl, ali pa me je spregledal.
Dejansko bi moral jaz njega počakati. Ampak ce on ne caka vsaj nekih 10s pred kriziscem, kolikor jaz rabim da pripeljem od stop crte do njegovega prikljucka , potem....

Kaj je to, Moravče? Oba sta prihajala iz stranskih, vendar si mu ti križal pot? Tu bo pravilo srečanja.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ja, saj pravim, da se je vmes nekaj spremenilo. Točno ta situacija je tista, kjer nikoli nisem ziher kdo ima prednost.

Ma hebote si trd!
Kar se znakov tiče, se ni nič spremenilo.
Kar se je spremenilo je, da se je uvedlo “pravilo srečanja”, ker folku ni bilo jasno “pravilo desnega” v primeru srečanja.

Dandanes pa večini na cesti itak ni nič več jasno …
 
Nazadnje urejeno: