iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vse je zapisano v zvezdah in to je edina stvar, ki jo zamerim in je ne razumem pri NNG, da po dveh letih xyz verzij Primo navigacije za Android, še vedno očitno niso sposobni najti enega inženirja, ki bi ji prekodiral program da bi končno dobili iGO z 3D strojnim pospeševanjem...enostavno ne štekam!
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Mogoče je problem v tem, da zadeve ne tržijo na prostem trgu
wink-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Vsi dajejo ven iste verzije le z malo spremenjenim vmesnikom in nekateri imajo tudi podporo za novejše naprave nihče pa ne naredi na novo oziroma malo prilagodi kodo.

Te uradne verzije NIMAJO podpore za HUD medtem, ko so skinerji zadevo izpeljali, torej iz tega je razvidno, da je mogoče naredit novo boljšo verzijo le da se tem, ki prodajajo apk ne da vložit malo truda ampak le dodajo kake radarje ali kako malenkost in isto zadevo tržijo naprej.

V 2 letih odkar je na voljo iGO za android se razen vmesnika ni spremenilo popolnoma NIČ.

Razlika med 2012 in 2014 verzijo Primo-ta je le " štempl datuma " in malo drugačni barvi, to je pa tudi vse.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Pravzaprav so čudaki
bonk.gif

Pred časom sem službeno stopil v stik z njimi. Enostavno ne ponujajo običajne verzije in je res ne moreš kupiti za Androida. Vse, kar se pojavlja, je pripravljeno s kakšnim ponudnikom s katerim imajo pogodbo za določeno državo. Ni pa klasičnega programa, kot ga lahko kupiš za iPhone ali pa kot ga imamo mi
evil.gif

Razloga ne poznam, možno je, da imajo kakšno zelo nerodno pogodbo podpisano. Ker puščati vnemar takšen trg, kot je ta trenutek Android, pa hkrati imeti odlično aplikacijo že narejeno in celotno vsebino (ki je v tem primeru zelo pomembna), je pa res milo rečeno čudno. Ampak ne - niti kot prodajalec ne moreš kupiti licenc, da bi jih prodajal.
Seveda deluje na Androidu ne preveč izpiljena verzija in to potem ponujajo tem posameznim ponudnikom po nekaterih državah po ne vem kakšnem ključu.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
na sosednjem forumu berem da je zunaj spet nova verzija
smile-1.gif


iGO.Primo.2.4_9.6.29.357899

Ali jo je morda kdo že sprobal? Boste naložili oz ostajate na starejših verzijah?

LP
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Citat:
Uporabnik gregorv pravi:
na sosednjem forumu berem da je zunaj spet nova verzija
smile-1.gif


iGO.Primo.2.4_9.6.29.357899

Ali jo je morda kdo že sprobal? Boste naložili oz ostajate na starejših verzijah?

LP

osebno sem si jo naložil včeraj, deluje vse razen skinov ni možno uporabiti.

lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@digital24

Kako ni možno skinov uporabljat, če pa delajo BP.
Rabiš skine za verzijo 2.4, skin arine 27 dela BP.

@gregorov

Kaj misliš kaka je razlika med 462 in 899
sprasujem se.gif

Samo v datumu, vse ostalo je isto.

Torej tisti, ki bo naložil to novo verzijo in je imel probleme pri 462 z resolucijo bo imel sedaj iste in ne pričakovat, da bova z Janchem zopet izgubljala čas, za prilagajanje.
Za sebe vem, da ne bom več izgubljal časa po nepotrebnem, kaj bo pa naredil Janch, je pa odvisno od njega.

Po nalaganju in prvem zagonu, če kaj ne bo delalo dajte not sys od 462 in " bi " moralo delat.

p.s.
357899 je zadnja bila je pa pred njo tudi 357724 izšle sta pa v roku dveh dnevov
wink-1.gif

 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
jaz sem svoje mnenje tako že napisal in se do nadaljnjega sploh ne ukvarjam več z "novimi" verzijami, ker je to popolna zguba časa. Pri vsaki verziji je ista pesem - samo novejši datum v vizitki, drugih novosti ni. Ampak potem seveda spet vsi uporabniki (oz vsaj večina, ki izve za novo verzijo) začnejo veselo nalagati in potem se začne stara pesem - spet problemi z resolucijo, skini ne delajo, ikone se prekrivajo, tu problem, tam problem...
bonk.gif
potem vse to vsakič znova ponavadi popravlja popotnik (jaz nimam več časa niti volje/živcev)..in tako se vrtimo v krogu znova in znova... Če poznate igro Far Cry 3, v njej je en dober citat, ki paše na to temo:

Citat:
Did I ever tell you what the definition of insanity is? Insanity is doing the exact... same fuc*ing thing... over and over again expecting... shit to change... That. Is. Crazy.

VIR
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To je pa v malo lepši obliki
grin1.gif


Citat:
Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.
Albert Einstein

In če povzamem Jancha:

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
jaz sem svoje mnenje tako že napisal in se do nadaljnjega sploh ne ukvarjam več z "novimi" verzijami, ker je to popolna zguba časa. Pri vsaki verziji je ista pesem - samo novejši datum v vizitki, drugih novosti ni. Ampak potem seveda spet vsi uporabniki (oz vsaj večina, ki izve za novo verzijo) začnejo veselo nalagati in potem se začne stara pesem - spet problemi z resolucijo, skini ne delajo, ikone se prekrivajo, tu problem, tam problem...
bonk.gif
potem vse to vsakič znova ponavadi popravlja popotnik (jaz nimam več časa niti volje/živcev) ..in tako se vrtimo v krogu znova in znova...

Tudi sam nimam več volje in živcev vsak dan delat eno in isto in ko že misliš, da si končal pride ven nova verzija.

V tej temi in temi s skini imate vse napisano kako se reši kaka težava le prečitat jo je potrebno vsake toliko.
NASVET, če po nalaganju nove verzije in po prvem zagonu, ko se ustvari nova sys kaj ne dela, uporabite sys od prejšnje verzije.

p.s.
Voljo in živce so mi pa najbolj požrli razni " bolha dilerčki ", ki ti požrejo celi dan in nato veselo služijo.
Torej oni dobijo € za to ker so si vzeli cel dan časa, da so viseli na ZS in porihtali vse težave, midva z Janchem pa imava od tega le, da sva zapravila cel dan, ki bi ga lahko raje kvalitetno preživela s familijo.

Torej jaz se sedaj tudi URADNO na iGO forumu umikam od raznih prilagajanj.
Ob težavah pišite na forum in ne iz prve na ZS.

Na forumu imam cca 8.000 postov a na ZS pa 15.000+ ( skupaj 23.000 sporočil ) pa sem jih že veliko pobrisal, torej sedaj si preračunajte koliko mi preostane prostega časa.

Če se postavite na moje mesto sem 100% da bi skoraj vsi rekli " pa koji k.... mi je tega treba, pa še nič nimam od tega "
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.368
246
63
Jaz še zmeraj sem na Primo 9.6.22.297071 - GooglePlay 25 Apr 2013. In ne vidim razloga, da bi si nalagal nove verzije, če pa ta dela bp.
Mogoče bom šel na 2.4 ko bom flešal S2 na 4.4.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Popotnik, janch

Nisem vedel, da vidva popravljata primo, seveda se popolnoma strinjam da ne prilagajata novih verzij, ce se pa nic ne spremeni.

Ali sta morda razmisljala, da bi imela paypal donate ipd, da bi vas trud bil vsaj malo poplačan.

Ni mi pa jasno, zakaj sploh prihajajo nove verzije, kdo jih izdaja, zakaj?

Lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Namen foruma ni služenje, nikoli ne bo. Vsak od nas je tukaj prostovoljno in vsak zase nosi odgovornost kaj tu počne, koliko časa, sebe in svoje energije vloži v skupnost. Za vsako dobro delo, pomoč (velja na splošno v lajfu) nagrade pridejo, tako ali drugače in to je moj edini moto. Takih stvari recimo nikoli ne pozabiš. Vendar nekje je vedno meja. Ta meja pa je odvisna od vsakega posameznika. Moj nivo tolerance se je v zadnjem letu precej znižal, vendar predvsem na račun tega, da svojo energijo v glavnem porabljam v zasebnem življenju, konec koncev dan ima le 24 ur. Veselje in radovednost do tega hobija seveda ostaja, vendar v bolj omejenih okvirih.

Citat:
Ni mi pa jasno, zakaj sploh prihajajo nove verzije, kdo jih izdaja, zakaj?

Tudi jaz ne vem ve čem je tu dejansko fora.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.462
2.935
113
Jaz imam na SGS2 Primo 2.0 - Kastel's ultimate edition ver. 9.6.7.235654 May 16 2012. Deluje dobro, pripelje me od točke A do točke B in enostavno ne vem, zakaj bi izgubljal čas z nameščanjem vedno nove in nove verzije, potem pa še cel dan urejal SYS datoteko. Vaju kar razumem, treba je imeti še kaj od življenja. Hvala za ves trud, ki sta ga vložila v razvoj.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik gregorv pravi:
Popotnik, janch

Nisem vedel, da vidva popravljata primo, seveda se popolnoma strinjam da ne prilagajata novih verzij, ce se pa nic ne spremeni.

Ali sta morda razmisljala, da bi imela paypal donate ipd, da bi vas trud bil vsaj malo poplačan.

Ni mi pa jasno, zakaj sploh prihajajo nove verzije, kdo jih izdaja, zakaj?

Lp

Kaj si pa mislil, da delava, ko nekdo napiše da na njegovi napravi ne deluje?
smile-1.gif


Vse delava izključno iz veselja vendar je večkrat kdo rekel, da bi dal za kako pivo in zato sva si naredila bloge kjer se to kar omenjaš lahko stori, če kdo hoče, blog je pa v prvi vrsti narejen, da imava midva vse na kupu in pa v primeru, če bi bil Alter nedosegljiv.

Razlog za nove verzije je pa tole:

- Izrael se je odločil, da bo prodajal za svoj trg ( v paketu so že vključene karte izraela ), ko pride nova verzija so v njej nove karte Izraela-
- Turčija se je odločila da bo prodajala za svoj trg in je isto kot za Izrael.
- Sedaj je tudi za Bulgario nova verzija od 14.1.14

Pri vseh treh je isto, nova verzija in v njej nove karte, razlika med njimi je v logo in pa v kartah, ki pridejo s paketom, funkcije so pri vseh identične.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
170
63
Mam naložen Primo, pa mi kar pogosto javlja tole:

osnova sicer dela, ne dela pa POI pa verjetno še kej
1934051-primoLG.jpg
 

Priponke

  • 1934051-primoLG.jpg
    1934051-primoLG.jpg
    175,4 KB · Ogledi: 263
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zgleda da stare verzije nisi dobro odstranil.
Pobriši mapo save in probaj kaj se bo potem zgodilo, drugače pa popolnoma odstrani mapo iGO, daj vsiljeno zapiranje, počisti podatke in šele nato nato odinštaliraj apk.

Ponovno zaženi napravo in inštaliraj Primo in bi moralo delat.

p.s.
Preveri katere druge aplikacije ti tečejo v ozadju.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
170
63
Save zbrisan, pa ni bilo n ič boljše. POI naložene v mapi Igo/content/POI, edino če bi moral popolnoma drugo mapo naredit. Poi potegnjene iz POIplaza, v kml formatu. Ko dam najdi točke v mestu, napiše ni predmetov, čeprav bi mi moglo pokazat vsaj zoo pa par muzejev.

V ozadju ni laufalo ničesar, je pa res, da sedaj tiste napake ne javlja več. Bom pa jutri poskusil še enkrat naredit po nasvetu, odstrani aplikacijo in jo na novo naloži gor, pa da vidimo če bo kaj bolje.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za kml gredo v mapo iGO/content/userdata/poi/ slika za kml pa gre v iGO/content/userdata/usericon/

V priponko sem ti dal rar, ki ga razpakiraj direktno v mapo iGO/ content/ potem pa daj samo kml v mapo poi, ki je v mapi userdata in pa ikono v usericon, ki je v mapi userdata.

Ko boš imel tako narejeno ti bo videlo poi točke
wink-1.gif
 

Priponke

  • 1934205-userdata.rar
    491 bajtov · Ogledi: 238

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
170
63
Spet hvala!

Poi pokaže, medejo me samo še ikone. S kje to potegnem, oziroma s kje jih razpozna?