iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A boš vrnil ko boš sprobal?
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Končno tudi rešitev za Jelly bean 4.1.x verzijo Androida, kjer do sedaj ni deloval zvok v Primu. Kolikor sem gledal .apk file, so v sys dodane samo nove vrednosti pod [sound], ki očitno blagodejno vplivajo na zvočne parametre navigacije. Torej:

[sound]
config="maximum"
csv_voice_enabled="1"
dev_smp_rate=44100
dev_channels=2
dev_bits=16
dev_buffer_size=8820
dev_buffer_count=3
os_volume="150"
os_muted="0"
guidance_volume="150"
alarm_volume="255"
ding_muted="0"
ding_volume="200"
voice_muted="0"
voice_volume="220"
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Kolega, ki sem mu namestil IGO Primo na SGS III mi trdi, da mu močno kuri baterijo. Celo toliko, da se v avtu ne polni dovolj.
Pri meni na SGS ni teh težav. Kaj pa pri drugih?

Seveda lahko nekatere zadeve izključi (animacije menijev, stavbe, ...), ampak vseeno.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Naj nabavi močnejši adapter za v avto. Meni 750mAh, ni dovolj polnil za iGOMyWay.
Sem nato nabavil 1000mAh, ta je pa v redu tudi za Primo-ta.
 

compadre

Zelenc'
22. sep 2008
8
0
1
malo glupo vprašanje, a vseeno; kje pa je ta sys datoteka pri androidu?
jo ne najdem, jo ne vidim....
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
V bistvu v prvi podmapi.

Tam kjer imaš content, license, save mape in file branding.zip, data. zip...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Meni tako Primo kot MyWay tako žreta baterijo, da ne original, ne 1000mah usb polnilec ne polnita dovolj HTC Desire. Pač vzamem to v zakup in kake pol ure vmes izključim navigacijo (npr. na AC), da se zadeva napolni.

Je kdo vmes že našel rešitev za HTCje in DCIM folder? Če DCIM folder preimenujem v karkoli drugega, zadeva deluje, kadar so slike v DCIM pa mi meče ven. Sicer za fotografiranje uporabljam Ucam, kjer lahko nastaviš path, toda QuickPic mi jih tam ne zna iskat.

Nikako pa mi ni jasno kakšno vezo ima DCIM z navigacijo???
 

compadre

Zelenc'
22. sep 2008
8
0
1
hmm, čudno....se pravi, na istem mestu, kot pri wince?
samo, pri meni je ni ali jo ne vidim. Primo pa deluje b.p.

Drugo pa kaj me muči je, da ne prime nobenega GjAk skina. Ga sploh ne prikaže v ponudbi, samo default je.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za android verzijo Prima, ni nujno da je sys v mapi iGO, odvisno je od releasa..Sys se pri .apk inštalaciji zapiše v root telefona, zato je na nerootanih telefonih le ta nedostopna. Posledično so zaradi tega kasneje skinerji kodo programa prilagodili tako, da se sys zapiše normalno v mapo iGO in le ta potem prevzame vrednost pred tisto ki je v rootu.
 

compadre

Zelenc'
22. sep 2008
8
0
1
Ja, sej, sys datoteke nimam niti v SGS2, niti v Wayteq-u. A vendar, v SGS2 GjAk v0.6 deluje. (novejših še nisem probal)
V Waiteq-u pa noče.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Je kdo vmes že našel rešitev za HTCje in DCIM folder? Če DCIM folder preimenujem v karkoli drugega, zadeva deluje, kadar so slike v DCIM pa mi meče ven. Sicer za fotografiranje uporabljam Ucam, kjer lahko nastaviš path, toda QuickPic mi jih tam ne zna iskat.

Nikako pa mi ni jasno kakšno vezo ima DCIM z navigacijo???

Zgolj špekuliram oz. na glas razmišljam - navigiranje po fotografijah - očitno ga tukaj nekaj muči. zakaj ravno HTC pa pojma nimam - mogoče kaj v zvezi s pomnilnikom.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@compadre
Ne razumem točno kaj sploh želiš oz kje je problem? Eno stran nazaj sem napisal, da je sama koda skina povsem drugačna za Android kot za WinCE..Upam, da ne nameravaš uporabit skina za android verzijo na wince verziji Prima.

@Monaco
Točno tako, kot je napisal McGiver. Primo pri zagonu prečekira root SD kartice in če vidi mapo DCIM in v njej fotke, ga dejstvo, da le te niso geotagane, "razkuri" do te mere, da program krešne. Zdaj zakaj se to dogaja samo na nekaterih telefonih/rom verzijah, ni jasno. Rešitev za to (brez preimenovanja) imam samo v primeru, če imaš rootan telefon.
 

compadre

Zelenc'
22. sep 2008
8
0
1
ne, ne
smirk-1.gif

rad bi imel GjAk skin, kasneje pa ko bo na voljo ZoZo...ok.
Potegnem ga dol, seveda za android, jo dam v mapo, na obeh napravah enako, samo na mobilcu dela, na navigaciji pa jo niti ne prepozna.
Samo v tem je problem. Mi je jasno, da križanje ne gre.
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Danes sem malo brskal, iskal sem Gjak skin za androida in našel GjAk_v1.1_BigRes+, so tudi neki drugi, tega sem pa sprobal in deluje na mojmu xTabu 50!!!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Končno tudi rešitev za Jelly bean 4.1.x verzijo Androida, kjer do sedaj ni deloval zvok v Primu. Kolikor sem gledal .apk file, so v sys dodane samo nove vrednosti pod [sound], ki očitno blagodejno vplivajo na zvočne parametre navigacije. Torej:

[sound]
config="maximum"
csv_voice_enabled="1"
dev_smp_rate=44100
dev_channels=2
dev_bits=16
dev_buffer_size=8820
dev_buffer_count=3
os_volume="150"
os_muted="0"
guidance_volume="150"
alarm_volume="255"
ding_muted="0"
ding_volume="200"
voice_muted="0"
voice_volume="220"
Meni na SGSIII z Jelly Beanom zvok dela, sem pa danes opazil, da prehitro začne nazaj predvajat musko (še ne pove do konca in muska že špila naprej), vendar nisem siguren, če je težava v iGO ali v PowerAmpu, ki sem ga sedaj začel uporabljati za predvajanje glasbe, oziroma v kombinaciji Jelly Bean+iGO+PowerAmp. Bom malo potestiral in probal še tale nastavitve, da vidim.

EDIT:Očitno se samo z PowerAmpom ne razumeta, z originalnim predvajalnikom glasbe izgleda, da je ok.

Citat:
Uporabnik krava pravi:
Kolega, ki sem mu namestil IGO Primo na SGS III mi trdi, da mu močno kuri baterijo. Celo toliko, da se v avtu ne polni dovolj.
Pri meni na SGS ni teh težav. Kaj pa pri drugih?

Seveda lahko nekatere zadeve izključi (animacije menijev, stavbe, ...), ampak vseeno.

Skoraj sigurno je težava polnilcu, ki ne polni z zadostnim tokom. S kodo *#*#4636#*#* pod Informacije o bateriji lahko preveri ali mu polne z večjim tokom (AC polnenje) ali manjšim (USB polnenje). V primeru, da mu piše USB polnenje, je možno, da se bateriji med navigaranjem kljub polnilcu prazne.
Meni se kljub navigiranju z iGO, predvajanju muske, streamanju zvoka preko BT na radio in ostalim zadevam, ki tečejo v ozadju (push mail,...) telefon v avtu vseeno polni in ne prazni, vsaj kolikor sem do sedaj opazil. Rešitev je ustrezen avtopolnilec.
 
Nazadnje urejeno:

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Tudi jaz sem enkrat kupil en polnilec, ki je samo dovajal tok v navigacijo, ni pa jo nič polnil, tako da, ko sem jo odklopil , ni bila nič napolnjena.