iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Pri Samsung mini gt s5570 mi ne uspe popraviti, da bi se igo prikazal čez cel ekran, spodnji del mi odreže. Prebral vse poste tukaj in na blinku, pa nič. Verzijo imam od Jancha, on pravi, da deluje, pri meni pa ne. Kje sem ga zalomil?Resolucija je 240*320 in ne obratno. Poizkusil sem tudi z screen orientation, pa se nič ne zgodi, tudi če mapo save izbrišem.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vem, da deluje, ker sem imel sam do nedavnega ta telefon. Preveri če imaš v mapi iGO sys datoteko, kjer mora med drugim biti vpisan tale string:

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="320_240:320x240/240x320:fullscreen"
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Naloži si ta brezblačni program in preveri kakšno resolucijo imaš v pokončnem in kako v ležečem položaju in to vpiši v sys.txt pod:

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="320_240:320x240/240x320"

Zamenjaj za dvopičjem z tistimi podatki,ki ti jih bo prikazal zgornji program

Lahko pa probaš tudi S tem:

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="auto"
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Lep pozdrav !

Ker sem imel priliko uporabljat iGO Primo 2012 - [Android OS] cel teden vsak dan neprekinjeno sem se odločil čisto na kratko podati nekaj svojih izkušenj. Uporabljal sem ga v kombinaciji z Wayteq xTAb50 GPS. Glede same naprva, lahko rečem, da je zelo ok in tudi dovolj zmogljiva, imam pa negativno izkušnjo, saj se je en dan enostavno spomnila, da se ne zažene. Poizkusil sem 100x a brez uspeha. Rešilo me je, da vsem imel s seboj prenosnik, tako, da sem napravo na novo posodobil in na navo naložil Primo. Brez tega bi me pustila na cedilu sredi poti. Kot rečeno naprava lepo poganja Prima, ostaja pa grenak priokus glede zanesljivosti. Glede iGO Primo 2012 - [Android OS], pa lahko rečem, da je zelo lep in da ima veliko uporabih funkcionalnosti, imam pa kar nekaj kritik in sicer:
- slovenščona v krožiščih je grozna (ampak to je znan problem)
- predno se navadiš je precej moteče obvestilo "v nasklednjem križišču zavijte.....", v bistvu pa gre za dejansko križišče in ne
naslednje
- včasih ni jasno ali moraš zapustiti avtocesto ali se samo vključiti na drugo ali drug krak avtoceste
- daleč ampak res daleč najbolj moteče pa je nenatančnost oz. zaostajanje za cca 30-100m. Npr. zapustite avtocesto, ko si že pri
polni črti in ne moreš več brez, da bi ogrožal promet spremeniti smeri oz. zapeljati iz avtoceste ali npr. čez 30 m se držite desno, ti
pa si z avtom že globoko na levem delu razvrstitvene linije. Vrsto let sem uporabljal Navigon PNA napravo in je bila proti tej
kombinacij res veliko bolj natančna
- Kar nekajkrat se je zgodilo, da me je kakih 50 ali več Km pred ciljem poslala z avtocete in do cilja po regionalki - nastavljeno
imam na hitro tako, da mi res ni jasno, zakaj tak način vodenja
Seveda je možno, da sem tudi sam kaj narobe nastavil in v globalu lahko zadevo pohvalim, saj me je vedno pripeljala do cilja pa čeprav včasih tudi po nekaj daljši poti

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če bi zasledil tole temo, bi to rešilo večino tvojih težav! Ta popravljen voice file, ne samo da odpravi nadležno govorno napačo v krožišču, temveč tudi bolj frekventno opozarja manevre. Seveda pa moraš v nastavitvah to tudi omogočiti - več-nastavitve-zvoki in opozorila-napredne nastavitve-napovej razdaljo pred nasl. zavojem
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
2CV "včasih ni jasno ali moraš zapustiti avtocesto ali se samo vključiti na drugo ali drug krak avtoceste"

Vedno ti piše na vrhu, kam je treba zaviti, z dodatnim skinom je pa to še lepše razvidno.

Če se prehitro pripelješ do odcepa te normalno navigacija ne dohiteva
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Pozdrav !

Joj ne vzeti mojega posta kot kritiziranje, gre zgolj za opažanja, ker sem prvič potoval z Igo Primo ! S samim programom sem več kot zadovoljen in kot sem že napisal v prvem postu povsem dopuščam, da sem sam tudi kaj narobe nastavil. Janch hvala za link do teme, sem jo videl samo sem mislil, da zadeva ne deluje na Androidu. Danielsendler tudi tebi najlepša hvala, vendar na XTab 50 mi nažalost ni uspelo, da mi bi skin deloval.
LP
 
Nazadnje urejeno:

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Dobil sem delujoč gjak skin za android in sicer GjAk_v1.1_BigRes+, samo skoppiraš shemo v shemo, nato pa v nastavitvah nastaviš privzeti pogled in deluje. Tudi jaz sem imel velike probleme z Xtab50, pa sem poklical na servis, kjer so mi z veseljem pomagali in sedaj deluje ko urca
cheer.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Google local search v Primu končno deluje!

sc20120924-203120.png


sc20120924-203143.png


Pravilni vnosi v sys:

[http]
enabled=1

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/1"

[network]
available=1

[services]
server_addr="https://sqa.dev.naviextras.com/mobile/service"
channel="winmo"
device_type="iGO Primo"
brand="Nav N Go"
product_brand="Nav N Go"
product_model="iGO Primo"
naviextras_silent=1

[tmc-http]
enabled=1
start=1
dt_dl_0=120.0
dl_dist_0_km=500.0
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"

zmaga.gif
 

boshor

Pripravnik
23. mar 2011
51
2
8
Maribor
Meni še pa zmeraj noče ničesar najti-napiše mi "Povezava s strežnikom ni mogoča!" Sem sprobal na WiFi.
Sem pa te stvari,ki si jih napisal dodal oz. modificiral v sys.txt datoteki.
A tiste vrstice ki so prej bile pustim ali izbrišem?