HTC Desire vs. Nexus One

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
438
1
18
Kako se zaprejo programi na HTC-ju? Mislim brez dodatnega programa. Ko držim tipko HOME kaže da še programi vedno letijo v ozadju. sem popolnoma nov na Android telefonu.
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
438
1
18
Hvala za odgovor. bom videl čez čas kako bo tadeva delovala. Za enkrat sem navdušen. tudi na soncu se kar dobro obnese, vsaj glede na mojo bivšo Omnio 1.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
če držiš home, se ti ne pokažejo aktivni programi, ampak nazadnje uporabljeni
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Ce vse programe killnem z tem programom, imam okol 220MB free na voljo. Vec kot dovol.
smile-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Free memory is wasted memory...

To je približno tako, kot da bi imel 1Tb disk in nikoli ne bi zapolnil več kot 100Gb... če pa bi slučajno presegel to številko, bi šel pa takoj brisat stare zadeve...
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Resno razmišljam o nakupu Desirea prek (verjetno prek Mobisveta). Sem pa sedaj prebral review na gsmareni in zasledil tole:

* Disappointing video quality
* Limited storage available to the user on the system partition (you are left with only 120 MB for installing apps)
* No DivX and XviD video playback
* No voice dialing
* Non hot-swappable memory card

Drugega kot " Limited storage available to the user on the system partition (you are left with only 120 MB for installing apps)" me sploh ne moti. Ali obstaja kakšen workaround za instalacijo na SD card?

LPM;
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Obstaja če zadevo rootaš. Apps2sd.

Zakaj bi zadevo vzel preko Mobisveta, če lahko kupiš na bolhi aparat po isti (ali nižji ceni) in imaš garancijo pri nas (da se dobiti nov aparat, le malo je treba poiskat).
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Na Bolhi ne morem nobenga za "jajca obesit", če je pizadrija s kupljeno robo.... more or less....

LPM;
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Ne razumem.. pri nakupu zadevo dobro pregledaš, če prodajalec dovoli tudi probaš. Imaš račun in izpolnjeno slovensko garancijo. Če je z aparatom vse OK, kje je problem? No, vsaj ima svoje.. Jaz vem da bi raje tako kupil
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

_Dejan_

Zelenc'
22. apr 2010
29
0
1
Okolica lj.
www.carpc.si
Citat:
Uporabnik Poltergeist pravi:
Ce vse programe killnem z tem programom, imam okol 220MB free na voljo. Vec kot dovol.
smile-1.gif

In kaj pridobiš? vrjetno si vajen WM telefona ki deluje počasi če nima na voljo dovolj prostega RAM-a... Android je drugače zasnovan in razni task killerji naredijo več škode kot koristi...
Preberi si to:
http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

Citat:
Uporabnik matt pravi:
Drugega kot " Limited storage available to the user on the system partition (you are left with only 120 MB for installing apps)" me sploh ne moti. Ali obstaja kakšen workaround za instalacijo na SD card?

LPM;

Ko bo telefon možno root-at boš lahko naložil APPS2SD in nalagal aplikacije na SD kartico, prej žal ne.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Ja, na Bolhi verjetno folk prodaja od Mobitela. Tisti, ki podaljša 44/77 za 2 leti lepo 420-250 = 170€ zaslužka :p
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
A je že kdo poskusil predvajat prenose z rtvslo.si in max tv? Meni iz rtvslo normalno lepo predvaja, samo iz max tv mi pa predvaja kockasto in čudne barve - kot da nebi imel pravega kodeka. A lahko še kdo poskusi predvajat iz max TV?
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme.

HTC Desire se mi lepo poveže in odpira strani v mobile network, ko pa se želim prikolpiti preko domačega routerja pa se odpira samo mobitel.si.

A mogoče kdo ve kaj bi bila ovira temu?

S tehniki pri 041 700 700 sem govoril in naj bi za odpravo tega preveril na routerju. Ali mi mogoče kdo lahko kaj svetuje in seveda kako to storim?

Router je Lynksis WRT54 GL s katerim drugače nimam problemov.

Hvala vnaprej in LP
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.824
10.504
113
kod Džej-Zija
Problem zna biti v Mobitelovem proxy strežniku. Poskusi, kako ti bo delovalo, če ta proxy strežnik enostavno izbrišeš. Jaz sem imel take težave, ker mi telefon ni hotel pobirati in pošiljati mailov. Po izbrisu proxyja je začelo vse delovati, edino mobilni planet ni hotel delati v zaščitenem načinu, recimo pri moneti ali rezervaciji kart za kino.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Hvala vsem za odgovore.

Nisem najbolj domač pri nastavitvah, katere ste mi predlagali.

Ali mi lahko mogoče malo bolj podrobno razložite, kako jih nastavim?

Hvala.