zamenjava za HTC Desire

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Odlično mi je služil 3,5 let in počasi se izteka njegova življenjska doba, ker se že pozna na njegovem delovanju --> HTC Desire.
Zato iščem njegovo zamenjavo, želim si, da je velikost ekrana vsaj 3.7", pa ne več kaj dosti večja (ker 4,2" Desire HD mi je že ogabno prevelik za v žep).

Torej kateri telefon mi priporočate, naj ne bo podhranjen, raje bolj sposoben kot premalo. Pa prosim ne mi ponujati kakšnih applovih sranj, ker ne morem niti videti tega poženščenega telefona.
Naj bo Android platforma.

Ali je kakšen tak telefon že na trgu, ki bi uspešno nadomestil starega htc Desire, ali pa se mogoče pripravlja, da bo kmalu predstavljen na trgu? Ker nekje do pol leta bi še lahko počakal z nakupom, več pa dvomim.

Hvala za pomoč!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz imam One S in sem ZELO zadovoljen z njim. Preveri v kaki trgovini če ti ni prevelik, je zelo tanek, pa tudi roba nima veliko, tak da ni prevelik (vsaj meni). So ga po mojem nasvetu kupili že štirje in ni nikomur žal.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ok bom šel pogledat v živo ampak mi bo pomoje prevelik ker mi je že desire hd čisto prevelik (preširok?) za žep, pa tudi hd mi ne sede v roko....
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Mogoče počakaš na HTC One mini, je le 3mm širši od tvojega Desire (Desire HD je 8mm širši, One S pa 5mm).
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
okej, zgleda odlična alternativa tale One mini. Všeč mi je, bom počakal in ga šel pogledat še v živo.

Kaj pa Samsung S4 mini? Kakšni so pomisleki glede Samsungov? Sprašujem zato, ker nisem na tekočem z njimi, sem pa zadnjih 6 let na htc-ju in so mi bli vedno super.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
3,5 let ni nič telefon mora zdržat vsaj 6 let brez problema brez da kaj crkne , čeprav se ga realno prej zamenja .
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
sej dejansko dela še nekako normalno, samo mehanske tipke (home, touch gumb) so postali slabše odzivni, pač iztrošeni. Ostalo pa deluje še normalno hitro, tut baterijo sem šele po treh letih zamenjal.

Ampak pustmo ta offtopic ki si ga začel. Gre se za to kaj vzet za nadaljna 3-4 leta
smile-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
točno tako S2.....jaz sem tudi imel HTC DESIRE.

Prestigio 4044 lahko tudi?
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
wtf = prestigio? China čipšit?


Vidva mi predlagata S2 ki je 2,5 leti star model? se hecata?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Prevelik zaslon.

@Spirit: vsega, kar si naštel z novim telefonom ne boš tako lahko našel, ker se v zadnjem letu zasloni gromozansko večajo. Če želiš nov aparat potem kot so ti že predlagali HTC One Mini ali S4 Mini, za katera moraš prav tako vedeti da sta letošnji model ampak lanski HW. S2, ki so ti ga predlagali je res da star model ampak je še vedno boljši kot S3 mini, ki je recimo lanski model itd... Novo ni vedno boljše, sploh pa Samsung štepa toliko telefonov, da ne veš kateri spada kam, naj bi bil manjši nadomestek paradnega konja, na koncu pa vidiš da je slabši od lanskega paradnega konja itd...

Če mene vprašaš bi vzel One Mini, ker ima boljši zaslon kot S4 Mini. Nima slota za micro SD ampak bi ti 16GB pomnilnika bilo dovolj. Kamera je 4MP ampak če jo primerjaš s tisto na Desierju bo boljša kamera od One Mini. Čipovje, pa imata oba enako.
 
Nazadnje urejeno:

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Sam se že dobre 3 mesece ukvarjam z isto dilemo, kaj vzeti namesto Desire, pa da ne bo preveliko.

Gledal sem že Nexusa 4, pa S3 mini in S4 mini, pa se še kar ne morem odločiti. Trenutno se mi po specifikacijah (nisem še ga videl v živo) zdi dokaj dobra izbira Sony Experia SP: je malo širša, vendar malo krajša, ima sicer samo 8 GB memorije ima pa zato slot. Je pa po trenutnih cenah bistveno cenejša.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz teh minijev sploh ne bi gledal, ker je not podhranjen procesor, tudi ekran je precej slabši. Jaz manj kot 720p ekrana sploh ne bi gledal, kar pomeni da manj kot 4,7" verjetno ne bi šlo.

Drugače pa če je pri tebi Nexus v igri, ti ga priporočam.