Android za cca. 100 EUR pri Simobilu

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Od zgoraj naštetih vzami Motorolo Motoluxe. Na papirju najmočnejša. sranja je pa itak na vseh naloženo nekaj ampak glede na to da nisi zahteven uporabnik te to ne bi smelo motiti. Android slabo izgleda na nižjih resolucijah ekrana, na motoroli pa je ta kar spodobna. Pa ne pravim da pocenski telefoni Galaxy 5 ne delajo OK, ga ima tašča in je super zadovoljna, samo novejšo verzijo softwara sem ji naložil. Kar se pa office dokumentov tiče kot je že nekdo prej rekel je to stvar programa in ne sistema
wink-1.gif
Naloži aplikacijo in veselo urejaj, to je to.

Ima pa motorola Gingerbread se pravi 2.3 sistem, ki ni tako obremenjujoč kot ICS zato bi zadeva morala delati OK, update na ICS pa dvomim da bo kdaj dobila
wink-1.gif

kakšno verzijo sw si naložu na taščin galaxy 5?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Samo malo epiloga: sem šel včeraj po Motorolo in sem po enodnevnem predrkavanju sem pa tja zelo zadovoljen. Itak, kolikor štekam princip androida, laufajo gor tiste aplikacije, ki jih sam zaženeš? Jaz v osnovi rabim gor imenik za klicanje in sms service, za net in office bom pa pač po potrebi zalaufal... vsaj tako si razlagam.

Raznih fint s sinhronim posodabljanjem vremenskih front, pa borznih tečajev od Tokia do New Yorka ne potrebujem, tako da mislim, da imam kar dobre obete, da bo telefon deloval ok. Lahko se sicer javim čez pol leta kako sem zadovoljen, ampak glede na moj odnos do telefonov (prvi teden se še malo ukvarjam z njim, potem pa uporabljam samo core funkcije dokler ne crkne), dvomim da se bo zgodilo kaj bistvenega.

Sem pa res našel par minusov:
- snooze lahko nastavim samo v tovarniško prednastavljanih intervalih (5/10/15... minut), kar se mi zdi milorečeno idiotsko, ker mi je že 10 let stara Nokia omogočala nastavitev po minutah
- za bujenje in zvonjenje lahko nastavim samo default naložene melodije, ampak tukaj je sigurno catch v meni in ne v telefonu
grin1.gif
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Imam Galaxy Ace - res je podhranjen in premalo pomnilnika ima...ampak tolk slab pa spet ni no! Trenutno imam gor ICS 4.0.1 (CyanogenMod9) in je bolj optimiziran ROM, kot originalen 2.3.3. Ima precej manj sranja v ozadju in dela čist OK. Če imaš pa cel kup sranja od programov, ki potem za brezveze laufajo ves cajt in žrejo spomin in mAh, je pa drugo.. Za preprostega uporabnika je Ace čist lušten aparat.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Samo malo epiloga: sem šel včeraj po Motorolo in sem po enodnevnem predrkavanju sem pa tja zelo zadovoljen. Itak, kolikor štekam princip androida, laufajo gor tiste aplikacije, ki jih sam zaženeš? Jaz v osnovi rabim gor imenik za klicanje in sms service, za net in office bom pa pač po potrebi zalaufal... vsaj tako si razlagam.

Raznih fint s sinhronim posodabljanjem vremenskih front, pa borznih tečajev od Tokia do New Yorka ne potrebujem, tako da mislim, da imam kar dobre obete, da bo telefon deloval ok. Lahko se sicer javim čez pol leta kako sem zadovoljen, ampak glede na moj odnos do telefonov (prvi teden se še malo ukvarjam z njim, potem pa uporabljam samo core funkcije dokler ne crkne), dvomim da se bo zgodilo kaj bistvenega.

Sem pa res našel par minusov:
- snooze lahko nastavim samo v tovarniško prednastavljanih intervalih (5/10/15... minut), kar se mi zdi milorečeno idiotsko, ker mi je že 10 let stara Nokia omogočala nastavitev po minutah
- za bujenje in zvonjenje lahko nastavim samo default naložene melodije, ampak tukaj je sigurno catch v meni in ne v telefonu
grin1.gif

Melodije lahko seveda za Alarme, SMSe, Zvonjenja itd. uporabiš tudi svoje ampak jih moraš dati v pravo mapo na telefonu. Moralo bi biti več map, če jih ni jih pa ustvariš. Te mape so recimo (vsaj na mojem Nexusus) Alarms, Notifications, Ringtones. Za alarm dej melodijo v mapo Alarm, za SMS/MMS v mapo Notifications in za zvonenje v Ringtones.

Ura pa če ti ne paše original uporabi kakšno iz stora ampak jaz se nisem nikoli na nobenem telefonu sekiral zaradi ure, važno da zjutraj zvoni
smile-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Naj še enkrat poenostavim mojo trditev - v nižjem cenovnem razredu kamor spada Galaxy Ace ali Mini in Samsung Omnia W je neprimerno lepše in boljše delovanje slednjega. Brez zatikanj in kvaliteta ekrana je tudi veliko boljša, večja resolucija itd. Poleg tega pa je še zelo enostaven za upravljanje!

Ko je en omenjal Office na Androidu... Na WP7 sistemu (npr. telefon: Omnia W) je popolnoma sinhroniziran in delujoč. Mislim, da že privzeto naložen.Tako email, kot word, excel.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja samo če pogledaš samo na Bolhi Omnia W I8350 ne sodi v kategorijo Android za cca. 100 EUR ampak jih prodajajo še enkrat dražje,cca 50-80€ dražje od Acea recimo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
- za bujenje in zvonjenje lahko nastavim samo default naložene melodije, ampak tukaj je sigurno catch v meni in ne v telefonu
grin1.gif
Ha ha, to sem sam spraševal pred časom. Lahko poiščeš.
V glavnem je tak, da je par stvari tak šalabajzerskih, da ne moreš verjeti.

Oktopusy, a lahko razložiš, kako z vzdrževanjem dobim bolj zmogljiv CPU?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Pod "vzdrževat"je bilo mišljeno redno updejtanje in nenalaganje brezvezne šare na telefon,če veš kaj to podrazumeva
17758-icon_confused.gif

Ne vem kakšne veze ima tukaj CPU,da se pa tud to zrihtat z rootanjem,menjavo romov...
priden.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
- za bujenje in zvonjenje lahko nastavim samo default naložene melodije, ampak tukaj je sigurno catch v meni in ne v telefonu
grin1.gif
Ha ha, to sem sam spraševal pred časom. Lahko poiščeš.
V glavnem je tak, da je par stvari tak šalabajzerskih, da ne moreš verjeti.

Oktopusy, a lahko razložiš, kako z vzdrževanjem dobim bolj zmogljiv CPU?

Sem potem zguglal... sem moral narediti ustrezen folder na SD kartici in gor skopirati muziko. Ali pa iz music playerja označiti kot ringtone/notification/alarm in jih imam potem kot opcijo tudi v izbirnem meniju.

Seveda v tistih mini navodilih nič o tem, ampak dobro... vzamem to kot ceno za android phone, ki pač ni plug'n'play, ampak je treba bolj napredne stvari pogruntati solo. Saj je pri računalnikih podobno - 20 let nazaj si dobil pri Jerovšku za pol knjižnice gradiva zraven računalnika, zdej pa pet linkov do driverjev in manualov na internetu in srečno raziskovanje.
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Pod "vzdrževat"je bilo mišljeno redno updejtanje in nenalaganje brezvezne šare na telefon,če veš kaj to podrazumeva
17758-icon_confused.gif

Ne vem kakšne veze ima tukaj CPU,da se pa tud to zrihtat z rootanjem,menjavo romov...
priden.gif
Podhranjen je hardversko, ti pa si na to povedal, da se to ta urediti z "vzdrževanjem".

Telefon, o katerem govorim je up-to-date, pa je še vseeno podhranjen.
A z menjavo ROM-a se tudi CPU zamenja? Česa ne izvem na alterju!
smile-1.gif
Link?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ti si rekel, da se slab CPU da zrihtat z zamenjavo. Ko se boš nehal po glavi tolčti, ti bo mogoče jasno.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Ti si rekel, da se slab CPU da zrihtat z zamenjavo. Ko se boš nehal po glavi tolčti, ti bo mogoče jasno.
13.gif
Daj pokaži mi kje sem napisal da se da CPU zrihtat z zamenjavo a sploh veš kaj pomeni CPU.
Kot sem ti že povedal nauči se brati in še enkrat dobro preberi kaj sem napisal:Ne vem kakšne veze ima tukaj CPU,da se pa tud to zrihtat z rootanjem , menjavo romov ...
pa ne da se mi več ukvarjat s tabo
stupid-1.gif
 

laksikon

Pripravnik
11. dec 2008
220
0
16
tako kot so nekateri pisali. Slabši telefoni, recimo pod 1GHz cpu, manj kot 512MB rama ni za vzet, če boš uporabljal več aplikacij hkrati, ali pa poganjal zahtevne aplikacije. Imamo pri bajti razne telefone in edini, ki res tekoče dela je S2 in naprej. Kolegica ima S3 in super. Recimo drug kolega ima novega nexusa i9250 z najnovejšim JB in leti super - to je menda 4.1.1
pride pa kmal popravek, nato pa super duper 4.2 kakor pravijo.

No mati ima galaxy 5 i5500 to je en jajc, ki je uporaben samo za osnovne stvari, kakor hočeš nekaj z GPS trackerjem pa muzka zraven pa kakšen net itak vse zašteka.
Foter ima ACE, sem ga probal, malenkost boljši kot galaxy 5, samo vseeno je jajc.

Če kupuješ, kupi vsaj S i9000 in dalje oz. od drugega proizvajalca s podobnimi specifikacijami in SAMO VIŠJE GLEJ. Pol bo užitek...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Včeraj se je akcija za 0.25€ končala
frown-1.gif
Kingsoft office je free in je odlična zadeva.

Drugače pa imajo pri nas službene Ace in Mini. Ace je res podhranjen in ni ravno biser hitrosti in zanesljivosti, toda vseeno se obnese boljše kot mini. Sta pa oba prej žalostna celo v primerjavi s prastarim Desire...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik laksikon pravi:
Če kupuješ, kupi vsaj S i9000 in dalje oz. od drugega proizvajalca s podobnimi specifikacijami in SAMO VIŠJE GLEJ. Pol bo užitek...

Sem napisal že zgoraj, da sem vzel Motorolo in sem super zadovoljen. To je verjetno tako kot pri kupovanju avtomobilov na Alterju... če ima manj kot 150 (200) konjev, je nepremičnina, ane?
smile-1.gif


P.s. Tudi Kingsoft office sem vmes izbrskal, fajn zadeva.