Android za cca. 100 EUR pri Simobilu

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Kupujem nov telefon pri Simobilu in imam budžet recimo okrog 100 EUR. Želje/potrebe: wifi, pregledovanje in urejanje ms office datotek... Če vzamem Orto Smart, v poštev pridejo naslednji modeli:

Samsung Galaxy Ace
- http://www.simobil.si/sl/mobil...ge=ORTO%20SMART
- http://www.tarife.si/si/samsung-s5830-galaxy-ace.html

PLUSI: ima vse kar rabim, nadgradnja na adroid 4.1
MINUSI: domnevno slaba baterija, sorazmerno malo rama, izgled
grin1.gif



Motorola Motoluxe
- http://www.simobil.si/sl/mobil...ge=ORTO%20SMART

- http://www.tarife.si/si/motorola-motoluxe.html

PLUSI: velik zaslon, 800 Mhz procesor, kul izgled, 512 Mb rama
MINUSI: ne omogoča urejanja office fajlov, verjetno brez upgrejda androida


Samsung Galaxy Mini
- http://www.simobil.si/sl/mobil...ge=ORTO%20SMART

PLUSI/MINUS: podoben hec kot Ace, manjši zaslonm brez fleša, ne omogoča editanja office fajlov


HTC Desire C
- http://www.simobil.si/sl/mobil...ge=ORTO%20SMART
http://www.tarife.si/si/htc-desire-c.html

PLUSI: 512 Mb rama, 4 giga notranjega pomnilnika urejanje office dokumentov
MINUSI: nima bliskavice



Torej, pod črto - racionalen nakup bi bil verjetno Galacy Ace ali pa Desire C, Motorola mi je pa vizuelno daleeeč najbolj všeč... že na prvi pogled mi je padla v oči, ker je drugačna od ostalih in ima dobre tehnične specifikacije. Sicer nisem blazno zahteven uporabnik in me zanima kaj pomeni v praksi, da ne bo upgrada na android 4.0 - manj optimizirano delovanje aplikacij ali sploh manj aplikacij? In še - v razpredelnici piše, da se ne da urejati office dokumentov, ampak to je verjetno softverska omejitev in se jo da s primerno nadgradnjo/aplikacijo odstraniti?


Vnaprej hvala za odgovore, razmišljanja in ideje.
grin1.gif
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Glede Offica, je stvar samo programa ne telefona, programi so nekateri zastonj, malo noljši Office pro je pa trenutno v akciji 25 centov, to boš pa že zmogel.
wink-1.gif

Glede updajta na 4ico, nujno tega ne rabiš, sam sem šel ravno ta teden nazaj na 2.3, ker mi deluje bolje. Seveda je to stvar vsakega posameznika.
 
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Glede Offica, je stvar samo programa ne telefona, programi so nekateri zastonj, malo noljši Office pro je pa trenutno v akciji 25 centov, to boš pa že zmogel.
wink-1.gif

Hm, potem je pa precej brezveze to sploh pisat v specifikacije... nas - analfabete - lahko samo zavede.
smile-1.gif


Ja, 25 centov bom zmogel, to ni problem.
smile-1.gif
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Sam bi pogledal za Samsung Galaxy S 9000 prvi model, za cca 80€ ga dobiš na bolhi, greš na XDA, daš najnovejši CM10 rom in imaš JB 4.1.1.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Speedy pravi:
Sam bi pogledal za Samsung Galaxy S 9000 prvi model, za cca 80€ ga dobiš na bolhi, greš na XDA, daš najnovejši CM10 rom in imaš JB 4.1.1.

In imam rabljen telefon za katerega ne vem kaj se je dogajalo prej?

Ma nisem najbolj navdušen nad tem...
tongue-1.gif


Tudi nisem kakšen ekstra zahteven uporabnik in telefone menjam na par let. Trenutno imam švohnejšo sestrico Nokie 5800, pa pogrešam par stvari (wifi, pregledovanje office dokumentov, html prikaz strani...) in ker se mi je ravno iztekel aneks, bi kupil nekaj drugega, zato iščem nek price/performance telefon, ki je boljši od trenutne Nokie.
smile-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Moje priporočilo, da samo stran od nizkocenovnih Androidov!!
Kar je manj od 2 jedrnega procesorja in 1gb rama (ali vsaj 512mb) je porazno.
2 uporabnika, ki ju poznam in imata Galaxy Ace in galaxy Mini sta zelo razočarana. Resolucija ekrana nikakva + velikokrat zmrzuje in šteka. Potreben reset telefona in podobno. Vse zaradi strojne podhranjenosti. Resno to! Baterija enkrat zdrži 3 dni, drugič se do popoldneva izprazne... (ni optimizirano delovanje procesov v ozadju).

Tako da za nižje budgete definitivno Samsung Omnia z Windows Phone 7 sistemom ali Lumia 710 ali 800 (tudi 610), ki je poceni in ima dobro resolucijo ekrana 800x600. Vse deluje enostavno in brez zatikanj.

lp,
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
tako je, raje 50€ več pa imaš nekaj solidnega. pa tudi stran od windows, nujno android
smile-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
sorry, sam tale primera, ki si dal sta res low end Samsung telefona in iz tega kar sklepaš, da vse kar nima dveh jeder ne dela ok. Totalne buče. Nizkocenovno še ne pomeni, da je crap, mogoče to velja za Samsunge, če pa pač malo pogledaš kaj je še na voljo, se najdejo tudi poceni telefoni s spodobnimi specifikacijami.

Nexus S (stal je 200€), dela z ICS čisto lepo, brez zatikanja, brez crashov itd.

Tudi tale, ki se je omenjal, Alcatel One Touch Ultra 995, poje tvoja Samsunga za malo malico, pa stane 200€.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Kakorkoli izmed zgoraj naštetih telefonov je vse crap! Naj po nekaj tednih/mesecih uporabe pove, kako je zadovoljen?! Pa ti povem, da bo enako kot pri večini, ki zelo kritizirajo delovanje teh telefonov.
Vsaj 2 jedra morata bit za normalno delovanje. Morda je Nexus S izjema ker je PURE android.

@Jado si uporabljal kdaj Windows Phone? Mislim da ne, ker drugače nebi imel take izjave. VSI, ki imajo te telefone so izjemno zadovoljni in dejansko delujejo brez zatikanj in so enostavni zato ne vem zakaj tega drugim nebi priporočal?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Od zgoraj naštetih vzami Motorolo Motoluxe. Na papirju najmočnejša. sranja je pa itak na vseh naloženo nekaj ampak glede na to da nisi zahteven uporabnik te to ne bi smelo motiti. Android slabo izgleda na nižjih resolucijah ekrana, na motoroli pa je ta kar spodobna. Pa ne pravim da pocenski telefoni Galaxy 5 ne delajo OK, ga ima tašča in je super zadovoljna, samo novejšo verzijo softwara sem ji naložil. Kar se pa office dokumentov tiče kot je že nekdo prej rekel je to stvar programa in ne sistema
wink-1.gif
Naloži aplikacijo in veselo urejaj, to je to.

Ima pa motorola Gingerbread se pravi 2.3 sistem, ki ni tako obremenjujoč kot ICS zato bi zadeva morala delati OK, update na ICS pa dvomim da bo kdaj dobila
wink-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Glede Offica, je stvar samo programa ne telefona, programi so nekateri zastonj, malo noljši Office pro je pa trenutno v akciji 25 centov, to boš pa že zmogel.
wink-1.gif

Glede updajta na 4ico, nujno tega ne rabiš, sam sem šel ravno ta teden nazaj na 2.3, ker mi deluje bolje. Seveda je to stvar vsakega posameznika.

Link do znižane office aplikacije? Ker ne najdem
grin1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Moje priporočilo, da samo stran od nizkocenovnih Androidov!!
Kar je manj od 2 jedrnega procesorja in 1gb rama (ali vsaj 512mb) je porazno.
2 uporabnika, ki ju poznam in imata Galaxy Ace in galaxy Mini sta zelo razočarana. Resolucija ekrana nikakva + velikokrat zmrzuje in šteka. Potreben reset telefona in podobno. Vse zaradi strojne podhranjenosti. Resno to! Baterija enkrat zdrži 3 dni, drugič se do popoldneva izprazne... (ni optimizirano delovanje procesov v ozadju).

Tako da za nižje budgete definitivno Samsung Omnia z Windows Phone 7 sistemom ali Lumia 710 ali 800 (tudi 610), ki je poceni in ima dobro resolucijo ekrana 800x600. Vse deluje enostavno in brez zatikanj.

lp,

Mislm kr neki no
bonk.gif
dej ne pametuj neki kr nimaš pojma.Zdej če ti poznaš dva uporabnika ki imata probleme z Ace in Mini to še ne pomeni da jih imajo vsi,potem jaz poznam na stotine tistih z dvojederniki ki imajo iste probleme ki si jih ti opisal.Doma imam dobro leto dva minija(žena in hčerka)hčer kar zahteven uporabnik kar se tiče interneta ,facebook,sms... nikoli nobenega od tvojih problemov,sodelavci ki jih poznam najmanj dva z ACE nobenih problemov najmanj leto dni,sodelavec-galaxy W I8150 (sem bil zelo presenečen,sem imel takrat še S2)deluje na ravni S2...pa lahko še naštevam.Ne bom govoril o Samsung Omnia z Windows Phone 7 sistemom in podobnimi ker ne poznam in nisem imel opravka z njimi toda ne metat vse v en koš.