Hrvaška - mobilni internet 2014

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Bonbon katastrofa na Malem Lošinju.

Govorim torej o svoji zelo, zelo negativni izkušnji.
Bombon (dnevni paket, 300 Mb za 3 kune) sem aktiviral danes ob 13. uri. Do 18. ure sem se uspel priklikati na štiri (4) spletne strani, med njimi celo tudi Alter. Seveda nisem klikal ves čas, ampak kako uro in pol pa...

Odpiranje teh strani je trajalo od odličnih 45 sekund do fenomenalnih dveh minut.

Bombon tehnično pomoč (097 026 62 66) je praktično nemogoče dobiti, ker takoj, ko pokličeš, napiše "klic končan". Pa se hebi.

Ves čas sem imel z Bonbon kartico v mobilcu Edge povezavo, le nekaj trenutkov v vsem tem času mi je javljalo 3G povezavo.
Mobilni telefon, na katerem uporabljam Bonbon je Alcatel One Touch.

Šele ob 22. uri sem uspel narediti speedtest, na notesniku je bil download 2.22, upload pa 0.43, ping 60, čez dan pa mi speed testa ne na mobilcu, ne na notesniku sploh ni odprlo.

Med.over.net (ni reklama!) je pred nekaj minutami odpiralo kakšni dve minuti...

Jutri Bonbonu pošljem e-mail in se jim lepo zahvalim za njihov "proizvod".

Kot kupca me namreč niti slučajno ne zanima, ali imajo na Lošinju Edge ali 3G ali 6G povezavo, zanima me zgolj možnost spodobnega surfanja.
Tudi sedaj, ko to pišem so brzine daleč od spodobnih.

Aja, popodne sem poklical sem tudi nekoga po skypu. Ton je zaostajal (vzrok Edge?) približno 20 sekund. Kvaliteta pa, kot da bi govoril z luno...

Očitno bo net laufal (le) med polnočjo in šesto zjutraj.

Toliko z moje strani z Lošinja.

Za Mali Lošinj je že lahko tako, jaz Bonbon sedaj uporabljam že drugo leto, lokacija Krk, Rab, Pag in lokacija Opatija - Rabac, do sedaj še nobenih težav, vse hitro in brez problemov in se mi veliko bolj splača kot pa ponudbi Telekoma in Simobila, predvsem ker sem na morju tudi že aprila, maja in potem jeseni...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Za otoke je še vedno zakon VIP. Jaz sem tudi kupil BonBon in mi na Pagu ni hotelo niti aktivirati kartice. Pa je signal bil, a ravno tako kot si napisal - nekaj na pol med edge in 3g.

Od sedaj naprej, če grem na novo lokacijo: najprej grem na samo lokacijo, preverim z mojim telefonom kakšen je signal (kateri je najboljši) in potem vzamem to kartico.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Za otoke je še vedno zakon VIP. Jaz sem tudi kupil BonBon in mi na Pagu ni hotelo niti aktivirati kartice. Pa je signal bil, a ravno tako kot si napisal - nekaj na pol med edge in 3g.

Od sedaj naprej, če grem na novo lokacijo: najprej grem na samo lokacijo, preverim z mojim telefonom kakšen je signal (kateri je najboljši) in potem vzamem to kartico.

Jaz uporabljam Bonbon na Pagu in sicer v vasi Vlašiči, to je nekje 10km južno od mesta Pag in z njim nimam težav, tudi v Šimunih in mestu Pag ni bilo problemov!
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
kzs: Tale Telekomov HT Internet me malce bega, nikjer nisem jasno napisano zasledil: a je obračunsko obdobje tekoči mesec, ali mesec uporabe? Poenostavljeno: če grem jutri (24.7.) na Hr in se vrnem drug mesec, npr. (5.8). ter tistega dne izklopim, ali sem koristil 14 dni in me za 1x 11 EUR poknejo, ali 2x 11 EUR - 1x za julij in 1x za avgust? Hvala za info...
 

MatoMan

Pripravnik
25. mar 2008
53
0
6
Kolikor je meni jasno se plača tekoči mesec, se pravi od prvega do zadnjega, neglede, kdaj ga aktiviraš. Ravno zaradi tega smo letos planirali dopust tako, da ne gremo ob prehodu meseca.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Ok, hvala obema za info. Sicer za teh 11 EUR res ne bom planiral zamika dopusta:) - saj sem gorenjc, ampak tako ekstremen pa spet ne, hehe:)
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik MatoMan pravi:
Kolikor je meni jasno se plača tekoči mesec, se pravi od prvega do zadnjega, neglede, kdaj ga aktiviraš. Ravno zaradi tega smo letos planirali dopust tako, da ne gremo ob prehodu meseca.

Gorenjc level: Master!
hysterical-1.gif
 

skico

Pripravnik
13. nov 2008
45
0
6
velja za tekoči mesec!

drugače pa greš in vzameš pri simobilu za 9,90€ pa tam velja paket 31 dni od takrat ko aktiviraš.

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

javljam se preko bonbona, dela bolj tak ker je hudo bogi signal v tej vasi
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

vas Smokvica-Pag, Edge in kar počasi, na hribu pa je antena, a tu je ne vidiš med bajtami
 
I

Izbrisan uporabnik #488

bratu je krasno delalo v Poreču, meni pač malo manj, ker je skromen signal tukaj, neugodna pozicija za vizualni stik z anteno, ki je 500m proč
 
I

Izbrisan uporabnik #488

v bistvu je žalost celotna ta gnila tehnologija, ki v letu 2014 ne zmore neke normalne linije in so taka nihanja, tu smo še fejst za časom po celem svetu
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Ni blo nekje rečeno,da ima VIP otoke boljš pokrite. Spomnim se da smo imeli enkrat VIP na jadranju in ni bilo problema z signalom.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

ne vem, ta bonbon je cenovno ugoden za 3 kune na dan 300mb, ker je alter zastarel, vse lepo dela
smile-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Meni je lepo delal pa sem ga lani pozabil napolniti pa je šel...letos pa sem imel edge v Vlašičih na pagu...na plaži pa poln Hsdpa...
B