Mobilni internet - katero anteno?

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Ej Alter biseri. Čakam samo nekoga, ki mi pove kako: lahko ob znižani hitrosti dodatno zakupi 3 GB prenosa podatkov v vrednosti 1 EUR z veljavnostjo 24ur!

Samo to. Vse ostalo je pa v kategoriji "se je treba zajebavat pa počet nekaj samo da se počne"
 
  • Haha
Reactions: godfather

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
To se z operaterjem zmeni, ampak 3GB za gledat TV ne bo preveč uporabno, razen če kvaliteto zmanjšaš na minimum. To ni zajebavanje ampak zgolj dobronamerni nasvet in odgovor (v prejšnem postu) na tvoje vprašanje, kako lahko skuriš 3GB v 2-3 urah.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Ej Alter biseri. Čakam samo nekoga, ki mi pove kako: lahko ob znižani hitrosti dodatno zakupi 3 GB prenosa podatkov v vrednosti 1 EUR z veljavnostjo 24ur!

Samo to. Vse ostalo je pa v kategoriji "se je treba zajebavat pa počet nekaj samo da se počne"
Ti biser dodaj še link, kje si to okrepljeno trditev našel. Ker sem včeraj kar en čas iskal in tega nisem našel nikjer zapisanega, pa če smo potem mi biseri ali ne... Zato tudi ostali dobronamerni nasveti...čeprav se obnašaš kot fijakarski konj...
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Tukaj:
Posnetek zaslona 2021-11-26 161416.png
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
V splošnih pogojih tega nimajo nikjer zapisanega. Tam piše:

* Velja načelo primerne uporabe pri prenosu podatkov v skladu Posebnimi pogoji uporabe storitev mobilnega interneta NET2GO. Po porabi 3 GB prenosa podatkov v Sloveniji kadarkoli v roku 24 ur od aktivacije posameznega obdobja veljavnosti se hitrost zniža na največ 64 kbps. V tem dokumentu navedene blagovne in storitvene znamke so zaščitene znamke njihovih lastnikov. Tarifa se aktivira ob začetku prenašanja podatkov ter traja 24 ur od aktivacije. Ob ponovnem začetku prenašanja podatkov (po izteku 24 ur) se ponovno vklopi tarifa in traja 24 ur od aktivacije.

Tako, da na tisti strani ali zavajajo ali pa ne vedo kaj delajo. Niti nikjer ni zapisano, kako bi lahko ponovno aktiviral. Pokliči in se pozanimaj ampak glede na pretekle izkušnje z njimi, dvomim, da ti bojo vedeli kaj pametnega povedati.

Za NET2GO velja načelo primerne uporabe storitev. Telemach je označeni paket oblikoval z namenom zagotavljanja uporabniške izkušnje, ki za povprečnega uporabnika pomeni neomejeno uporabo storitev, in sicer z dodelitvijo tako visoke količine storitev, da je povprečni uporabnik v določenem obračunskem obdobju običajno ne doseže oz. ne porabi. V določenih primerih, še zlasti ko poraba označenega paketa začne bistveno odstopati od siceršnje povprečne uporabe ali ko Telemach na podlagi analize prometa oceni, da storitev naročnik ne uporablja v skladu z običajnimi vzorci uporabe povprečnega Telemachovega uporabnika (zlasti v primeru uporabe v omrežjih P2P (omrežja vsak z vsakim) ali prenosov večjih ali večje količine datotek ter v primerih vzdrževanja kontinuirane povezave ne glede na hitrost), si Telemach za zaščito kakovosti storitev, integritete omrežja in zaščite omrežja pred preobremenitvami, po predhodnem opozorilu s sporočilom SMS in v primeru, da uporabnik s kršitvami nemudoma ne preneha, pridržuje pravico omejiti možnost uporabe storitev s tem, da izvede kateregakoli izmed naslednjih ukrepov: (i) omeji prenosne hitrosti podatkovnih sej, (ii) za določen čas prepreči uporabo storitev, (iii) začne z obračunavanjem presežne uporabe po Ceniku, če je tak ukrep predviden, ali (iv) aktivira naslednje obračunsko obdobje. V izogib dvomu se bo v vsakem primeru za preseganje običajne rabe štelo kumulativno preseganje 3 GB prenosa podatkov kadarkoli v roku 24 ur od aktivacije posameznega obdobja veljavnosti.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Sem (končno) klical na HD, kjer pravijo SIM ven iz modema, vstaviti v mobilni telefon, v dialer vpisati: *121*2*1*1# in kliči!

Ob priliki preverim. Škoda, da ni SMSa, ker moj Huawei modem lahko pošilja/sprejema samo SMSe, ampak bo moralo biti tudi tako OK.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tole so pomoje ukazi za naročniške pakete, ampak tudi pri predplačniških ni videt, da bi bil to kar hoče. Če prav vidim, gre z vklop revolucije….
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Tudi možno, sem iskal na telefonu, pa je to prvo ven vrglo. Kar pa si omenil, je pa najbrž tole:

ENKRATNA REVOLUCIJA: Za aktivacijo izbrane tarife pošljite SMS z besedo "REVOLUCIJA" na 7070 ali pa v telefon vtipkajte *121*2*1*1# in pritisnete tipko za klic

Kar skorajda zagotovo ne bo to kar išče.