Hrvaška - mobilni internet 2014

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Za ugoden Net dostop ne
ne-ne-1.gif
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
765
113
Samo nekaj mi ni čisto jasno kako to poteka.


Kartico aktiviramo in polnimo na omrežju bonbon.
Kartica se aktivira ob prvi povezavi na internet ali ob prvem poslanem SMS-u.
Počakaj na SMS s telefonsko številko. Shrani si jo!
Napolni svoj račun z 14-mestno kodo vrednostnega bona
Dnevni paket 300 MB aktiviraš s SMS-om ‘HOCU’ na številko 13977. Če paketa pred polnočjo ne deaktiviraš s SMS-om ‘NECU’ na številko 13977, se ti naslednji dan paket 300 MB aktivira avtomatsko. Za vsak ‘dnevni paket’ 300 MB ti bomo odšteli 3 kn iz tvojega računa. Če boš 300 MB prekoračil pred polnočjo, ti bomo poslali SMS, v katerem te bomo opozorili, da moraš s SMS-om ponovno aktivirati paket, sicer ti bomo porabo obračunali po običajni tarifi (1 MB/0,70 kn).
Stanje podatkovnega prometa preveriš s SMS-om ‘MB’ na 0977.
Stanje na računu preveriš z ukazom *100# in kliči.
Za vse informacije je 24h na dan na voljo služba za uporabnike na brezplačni številki 0970 266 266, na Twitter-ju in Facebook-u.

Iz katerega računa se bo odštelo? Filaš s karticami, kje potem pride, da ti odštejejo iz računa.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Menda je jasno, kako deluje predplacniski sistem?

pac racun nafilas z doloceno vsoto denarja... Recimo 50 HRK... Ko aktiviras doloceno tarifo, se iz tega racuna odšteje dolocen znesek... kO JE racun prazen, ne mores vec uporabljati storitev, dokler spet nem napolniš racuna...

In ne... Ni se treba bati, da bi ti kaj trgalo iz tvojega bančnega racuna
wink-1.gif
:D
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
765
113
Hm ok en post prej in površno branje sta me malo zmedela pa sem misli, da moraš za vsakih 300MB nov bon nabavit pol pa nisem mogel spojiti kraj s krajom.
smile-1.gif

Zdej vse jasno.
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Obračunski interval je 10x večji kot običajno...

kake veze ma to, saj mas povezavo skoz vzpostavljeno (npr. da koristis na mifi)...
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Citat:
A je ne moreš kupiti npr. v kiosku na Hrvaškem?

Žal ne, samo preko interneta.

Jaz jo naročim 1 teden prej na naslov kamor grem na HR (recepcijo ipd) in me čaka ko pridem.

Stane 10 kun in gor je 10 kun,
cool-1.gif


Vstaviš v tel. pošlješ HOCU na 13977 odgovoriš na par vprašanj in laufa. Potem daš lahko kartico v MiFi in imaš omrežje 300MB za 3Kn na dan.
 

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
660
9
18
Dolenjska
Imam USB Vodafone K3565 z VIP sim kartico. Vstavil sem jo v 3G WiFI router in izgleda, da so se pri tem spremenile kakšne nastavitve, ker se ne morem povezati na internet. Tudi če jo vtaknem direktno v USB na računalniku ne deluje, pošiljanje SMS pa gre. A ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe. APN imam nastavljen data. vip. hr
frown-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Sokol pravi:
Imam USB Vodafone K3565 z VIP sim kartico. Vstavil sem jo v 3G WiFI router in izgleda, da so se pri tem spremenile kakšne nastavitve, ker se ne morem povezati na internet. Tudi če jo vtaknem direktno v USB na računalniku ne deluje, pošiljanje SMS pa gre. A ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe. APN imam nastavljen data. vip. hr
frown-1.gif

Kaj pa ostale nastavitve?

Za VIP najdem recimo tole >> http://odkleni.me/Mobilniinternet/Internetnastavitve.aspx

Profil: Vipnet
APN: data.vip.hr
Number: *99***1#
Proxy: /
Port: /
Username: 38591
Password: 38591
Server: /


Najdem tudi tole >> http://cafe.mobil.hr/threads/69009-Internet-postavke-

Vip postavke

Internet
Name: VIP.gprs
APN: gprs0.vipnet.hr ili data.vip.hr (ovisno o podatkovnoj tarifi)
Proxy: 212.91.99.91
Port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 219
MNC: 10
Authentication type: None
APN type: default
Sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)

In tole >> http://www.prepaid-wireless-internet-access.com/page/VIP

Settings:
APN: data.vip.hr
username: 38591
password: 38591


...
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Je dobro samo ne smes pozabiti spet aktivirati naslednji dan. Sem parkrat ostal brez denarja
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Jaz uporabljam mobilni internet tudi za gledanje televezije preko interneta, vendar se hitro pokuri zakupljene količine.
Pri m@ se vzame za 20EU/mesec za gostovanje Cronetu in je bilo odlično, ker je po porabi koliličin hitrost padla na 384kb/s in se je še dalo lepo gledati.
Letos pa po porabi količin pade na 64k in je neuporabno...
Ali ima še kakšen hrvaški operater tovrstno politiko, kajti večina jih po porabljenih količinah obračunava po ceniku?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Jaz imam zadnja leta "Vipme internet dnevna tarifa".

Ko se povežeš, imaš za 10 kun naslednjih 24 ur internet do 1 GB prometa po polni hitrosti.

Če ne uporabljaš, ne plačuješ nič.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Čez vikend gremo na HR in imam doma še čisto novo BonBon prepaid številko, na kateri je 10 kun.

1. Najprej me zanima, ali lahko to sim vstavim v nek odklenjen pametni mobilni telefon, jo aktiviran in ta telefon uporabljam kot WiFi dostopno točko (torej da internet, katerega prejemam na telefon, oddajam prek telefona)?

To sprašujem predvsem zaradi omejitve, ki jo imajo nekateri operaterji v tujini (recimo v Španiji ti Orange operater NE dovoli oddajat interneta - WiFi hotspot); sem klical na njihov support, ker mi na telefonu ni delalo in so mi tudi potrdili, da njihova prepaid internet sim ne omogoča tega.

2. Katere nastavitve potrebujem za internet za BonBon ponudnika, da jih vpišem v ta telefon, kjer bom uporabljal internet sim?