gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ampak tisti balon iz 2008 je bil bolj posledica kaj se je dogajalo v ameriki.Sedaj bo pa počilo zares globalno.
Kaj tocno bo pocilo? Kaj se bo zgodilo? Kaj bo vplivalo na kaj in kako bo koncni rezultat cenejsa nepremicnina na trgu?

Dej vsebinski komentar in ne sam ponavljat neki kar se dobro slisi
 
  • Všeč mi je
Reactions: tgrzan

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Počilo bo to, da bodo tisti ki si bodo lahko privoščili mio za stanovanje se vec denarja, ostali pa...
Upam da ne, čeprav kako nam svetovna politika uspesno pere mozgane v zadnjem.letu in pol, se ne bi cudil ce bi ji uspevalo se naprej tudi nandrugih podrocjih.
Trenutno s cenami energentov in dobavami polprevodnikov.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Torej hoces rect da bo pocilo tako da bodo stanovanja imela enake (visoke) cene ker bo se vedno obstajala kupna moc da jih kupi?

McGiver je lepo napisal - pri nas je premalo ponudbe in tudi ce se gospodarstvo zabremza/pocijo baloncki/vstavi poljubno, to se vedno ne pomeni drasticne pocenitve nepremicnin. Vsaj ne takih ki jih lahko kupi povprecen kupec. Ja bo ceneje paket 18 stanovanj v 3 gradbeni fazi. Sam kaj naj si s tem ena mlada druzina pomaga?

Se najvecji problem lahko nastane ce banke nehajo kredite dajat
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri vseh gradnjah, ki se jih gredo "veliki" investitorji na čelu s stanovanjskim skladom RS, pa občinskimi stanovanjskimi skladi,... smo na letno okoli 1/10 izgrajenih stanovanj kot v najboljših letih Konstruktorja, Vegrada, Stavbarja,... in obveznega zbiranja sredstev za gradnjo stanovanj iz plač v gnilem socializmu.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kaj tocno bo pocilo? Kaj se bo zgodilo? Kaj bo vplivalo na kaj in kako bo koncni rezultat cenejsa nepremicnina na trgu?

Dej vsebinski komentar in ne sam ponavljat neki kar se dobro slisi
Gledam usa. Kriza z deli s kitajske. Narocilo ogromno, proizvodnja stoji ker ni delov. Kljub ogromno naročilom so pričeli z odpuščamjem.
Pri nas kolikr pravijo se zavedajo da je vsevečji priblem z dobavo s kitajske, drag kontejnerski prevoz in ni prostora na ladiji, odmikajo dostavni rok.
Tako da počasi gremo po tej poti.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Torej hoces rect da bo pocilo tako da bodo stanovanja imela enake (visoke) cene ker bo se vedno obstajala kupna moc da jih kupi?

McGiver je lepo napisal - pri nas je premalo ponudbe in tudi ce se gospodarstvo zabremza/pocijo baloncki/vstavi poljubno, to se vedno ne pomeni drasticne pocenitve nepremicnin. Vsaj ne takih ki jih lahko kupi povprecen kupec. Ja bo ceneje paket 18 stanovanj v 3 gradbeni fazi. Sam kaj naj si s tem ena mlada druzina pomaga?

Se najvecji problem lahko nastane ce banke nehajo kredite dajat

Ljudje se ne zavedajo, da je sicer možno da pride do zloma nepremičninskega trga ("bo počilo"), samo če se bo to dogodilo, bo to bolj posledica celotnega ekonomskega zloma, ne pa stvar izoliranega dogodka, in v tem primeru ti - 50% na ceglih niče ne pomaga, če si ti brez službe in brez perspektive.

Upanje, da se bodo nepremičnine drastično pocenile (recimo 2200 €/m2 v Ljubljani), hkrati pa bo vse ostalo cvetelo je povsem naivno in to se zagotovo ne bo zgodilo. Stvari so preveč povezane.

PS: Jaz sem tudi čakal in čakal, da se bo s krizo 2008 - 2012 vse sesulo, ampak ni bilo in bilo padca cen, tako da enkrat je bilo treba skočit, in sedaj gledano za nazaj, sem kupil ravno takrat preden se je spet začel divji dvig cen.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
BTW, katero podjetje ima prek te nove bloke po Mariboru, kdo je "skrbnik" oz. komu se plačuje in kdo ureja zeleno okolico?
Tnx
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsak upravnik MORA bit označen na oglasni deski ob vhodu v blok. Ene 10 različnih je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
19. jul 2007
2.756
1.479
113
In zdaj ker si nabavil hočeš da raste, čeprav nimaš nič od tega?
Ne :)
Poudarek je bil na Jaz sem tudi čakal in čakal, s stališča posameznika je vedno predrago in vedno slab trenutek za nakup (enkrat je bilo treba skočit). Glede na to da je to edina nepremičnina, imaš prav, ali raste ali pada, mi je kar vseeno, na dolgi rok se nekako povpreči stanje.
 

Killerius

Pripravnik
11. jul 2010
149
14
18
Torej hoces rect da bo pocilo tako da bodo stanovanja imela enake (visoke) cene ker bo se vedno obstajala kupna moc da jih kupi?

McGiver je lepo napisal - pri nas je premalo ponudbe in tudi ce se gospodarstvo zabremza/pocijo baloncki/vstavi poljubno, to se vedno ne pomeni drasticne pocenitve nepremicnin. Vsaj ne takih ki jih lahko kupi povprecen kupec. Ja bo ceneje paket 18 stanovanj v 3 gradbeni fazi. Sam kaj naj si s tem ena mlada druzina pomaga?

Se najvecji problem lahko nastane ce banke nehajo kredite dajat
Ponudba se naredi.Zdaj gospodarstvo cveti, ljudje jemljejo velike ugodne kredite.

Gospodarstvo poči, ostane se brez službe, cena vsemu raste, denarja za obrok zmanjka. Nepremičnina gre na trg.

Ampak ja spet to ne velja pogosto za neka 2-3 sobna stanovanja, ampak dražje nepremičnine. Vsaj iz 2009-2010 poznam 2 taka primera, da sta bajto prodala takrat pa šla v nekaj manjšega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ponudba se naredi.Zdaj gospodarstvo cveti, ljudje jemljejo velike ugodne kredite.

Gospodarstvo poči, ostane se brez službe, cena vsemu raste, denarja za obrok zmanjka. Nepremičnina gre na trg.

Ampak ja spet to ne velja pogosto za neka 2-3 sobna stanovanja, ampak dražje nepremičnine. Vsaj iz 2009-2010 poznam 2 taka primera, da sta bajto prodala takrat pa šla v nekaj manjšega.
Še enkrat: če se celotna prodaja nepremičnin v enem letu razpoči in gre na trg - je to špuk v morje!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ponudba se naredi.Zdaj gospodarstvo cveti, ljudje jemljejo velike ugodne kredite.

Gospodarstvo poči, ostane se brez službe, cena vsemu raste, denarja za obrok zmanjka. Nepremičnina gre na trg.

Ampak ja spet to ne velja pogosto za neka 2-3 sobna stanovanja, ampak dražje nepremičnine. Vsaj iz 2009-2010 poznam 2 taka primera, da sta bajto prodala takrat pa šla v nekaj manjšega.
Ta teorija drzi v primeru da imas generalno dovolj ponudbe na trgu. Kar pa za slovenijo oz Ljubljano ne drzi.

Pa ne vem kaj si mislil z “ponudba se naredi”. Ker tezko kr naenkrat 100 novih stanovanj iz rokava streses. Ce pa to znas te pa takoj zaposlim
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Če se vse sesuje, se zna ponudba povečat, ker ljudje ne bodo mogli več odplačevati krede.