gibanje cen stanovanj v prihodnosti

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Pa je to dovoljeno, če gre za 120 let staro kult. dediščino? Kako je s tem? Za streho in fasado ok, za "ojačitev" pa še nisem slišal (bomo ravno en star objekt obnavljali).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Pa je to dovoljeno, če gre za 120 let staro kult. dediščino? Kako je s tem? Za streho in fasado ok, za "ojačitev" pa še nisem slišal (bomo ravno en star objekt obnavljali).
Pri vsaki kulturni dediscini je posebaj napisano kaj je zavarovano in kaka soglasja rabis pri obnovi. Ampak ce se gres take ojacitve objektov (mozno je tudi jeklenimi konstrukcijami itd) se to dela v objektu in ne zunaj.

Pac fora je da je folk sedaj obremenjen s potresno nevarnostjo. Ampak vecina ne ve da je npr vecina objektov v stari ljubljani ze sedaj ojacana z jeklenimi konstrukcijami, ki so jih vgrajevali v 70ih letih in da je veliko objektov starih 120+ let tekom zivljenske dobe ze dobilo kar nekaj ojacitev. Kar pa tezko recemo za razne bloke oz leta 1950 ki so danes tako lepi ker imajo nov toplotni ovoj in lepo novo barvo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Sem lani nekaj "brskal" po 160 let stari stavbi.
3+m visoki stropovi, pod in nad oknom po vseh zunanjih stenah kovinske palice debeline cca 5cm, po celem obodu stavbe. Če je taka palica ustrezno po vogalih in križanjih povezana,jo tudi ne odtrgas kar tako.
Najbrž so jih vgradili po ljubljanskem potresu, ali potem po skopskem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sem lani nekaj "brskal" po 160 let stari stavbi.
3+m visoki stropovi, pod in nad oknom po vseh zunanjih stenah kovinske palice debeline cca 5cm, po celem obodu stavbe. Če je taka palica ustrezno po vogalih in križanjih povezana,jo tudi ne odtrgas kar tako.
Najbrž so jih vgradili po ljubljanskem potresu, ali potem po skopskem.
Ja pa v prostorih z velikimi razponi mas kr konkretne H profile vzidane itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Obstaja več načinov protpotresne sanacije starih zgradb. Od kompozitnih ojačitev zidov, oblaganje z armiranobetonsko oblogo, ki jo je potreno ustrezno sidrati v obstoječe zidova in kot je omenil že Hanzi z jeklenimi medetažnimi horizontalnimi vezmi, ki se najbolje obnesejo če so izvedene iz notranje in zunanje strani ter med seboj povezane, itd. Kaj je za katero stavbo ustrezen oz. najboljši pristop bo znal povedat projektant, ki ima izkušne na tem področju. Takih pa ni veliko.

Kar se tiče spomeniškega varstva menim da nebi smel biti noben problem saj je obnova in izboljšanje stavb tudi njim v interesu, seveda dokler so stvari narejene v skladu z njihovimi smernicami. Je pa sigurno potrebno vsa dela pred pričetkom z njimi uskladiti.

Denis če potrebuješ kontak od podjetja ki se ukvarja z protiotresnimi sanacijami mi piši na zs.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Enkrat sem bil v eni zgradbi v Lj (mogoče uršolinski samostan?), kjer so pustili zunanji zid, znotraj pa praktično zgradili novo stavbo in vezali zunanji zid nanjo. To je moralo biti hudičevo drago, res pa je, da zunanja forma ostane enaka.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
KSZ

To prvič vidim, a to pomeni, da ne smeš imet prijavljenega naslova, ampak je izključno za oddajanje?

v letu 2007 pa je bilo izdano uporabno dovoljenje, ki opredeljuje namembnost objektov: 12111 - hotelske in podobne stavbe za kratkotrajno nastanitev. Apartmaji niso opredeljeni kot stanovanjski objekti (skladno s klasifikacijo 11 - Stanovanjske stavbe).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Če si lastnik nepremičnine, in greš na UE prijavit stalno prebivališče, saj tile ne gledajo uporabnega dovoljenja, ali preverjajo od kje drugod?

Za sebe vem ko sem se preselil, da nisem ravno vse projektne dokumentacije zraven nosil.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
No, niso zgolj nepremičninske agencije, so pa tudi zraven.

Sem pa dobil idejo za sredine/petkove protestnike, ki tako radi protestirajo in se spoznajo na ustavo.

Naj raje protestirajo zaradi 78. člena, katerega država ne izpolnjuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony