Garmin Nüvi 3490LT

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sedaj deluje prenos FW 7.50 preko webupdater.
wink-1.gif
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Ne vem, če bo tole držalo...dopuščam možnost, da je kakšne minute vmes morda tudi delovalo, v glavnem zdaj ne, niti preko webup-a niti mygarmina. Očitno bo treba še čakat...
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Spet ni nič...očitno moraš imeti srečo, da ujameš trenutek, ko odprejo "pipo". Sicer pa, potrpežljivost je....;)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pozna se hitrejši izris kart, brskanje po menijih je hitrejše ostalo pa nisem opazil nekih razlik.
Naj bi bilo boljše delovanje via samo ker tega nisem nikoli uporabljal ne morem podat ocene.
Upam, da tisti ki ste že prej uporabljali oziroma vnašali na nuvija preko mapsource route z vmesnimi točkami, da boste povedali, če sedaj deluje kot mora.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Nekaj mi nikakor ne gre skupaj, pa me zanima, če ima kdo kakšno razlago.

Sem šel zadnjič na malo daljšo pot in sem vmes parkrat vzel nuvija iz nosilca in med samo vožnjo prekinil trenutno ruto in naredil novo.
Potem sem hotel izvozit sled in odkril, da mi ni zabeležilo celotne poti ampak le od tam kjer sem nazadnje dal nuvija nazaj na nosilec.

Je to že od začetka tako ali je to posledica novega FW 7.50?

Prej nisem nikoli izvažal sledi, zato ne vem kako je to delovalo prej.

Hvala že v naprej vsem za odgovore.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.772
120
63
Ta serija nuvijev gre v sleep mode, in takrat ni povezave z sateliti.
frown-1.gif

Mora biti na nosilcu ali pa v nastavitvah zaslona izklopi sleep mode.
zmaga.gif


Kar ne morem verjet, da odgovarjam na vprašanje GPS Guruja
cool-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tudi jaz ne vem vsega
smile-1.gif


Ni mi bilo jasno zakaj si naprimer, ko sem ga vzel iz nosilca ni shranil poti do tega mesta in potem kao naredil sled na novo.
Ga bom drugič probal izklopit pa bom videl kaj se bo potem zgodilo, če bo shranil ali ne.
Moram ugotovit pod kakimi pogoji shrani, da me ne bo zopet presenetilo, ko bom hotel pogledat kje sem se vozil
smile-1.gif


Hvala ti za razlago
nahrung002.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.772
120
63
Si probal direktno v MS ali BC uvoziti sled, ali si šel odpirat direktno .gpx z naprave
sprasujem se.gif

Jaz vedno odpiram fajle .gpx direktno z nuvija, sploh še nisem probaval z uvozom na PC z Garmin aplikacijo.
nahrung002.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Direktno iz nuvija sem odprl z google zemljevidom.
Potem, ko sem videl, da mi pokaže samo pol poti sem pa še preko nuvija pogledal tam pod Programi/Where Ive Been in ugotovil, da mi kaže samo pol poti.
Hec pa je da sem pot začel 30.11.12 ob 23 uri vendar na ta datum ne morem pogledat oziroma je kao prazen.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko sem že mislil, da je vse izgubljeno me je Krimec razveselil z podatkom, da je cela pot vidna v Mapsource.
cheer.gif

Google zemljevid očitno ne zna ne iz kml in ne iz gpx prikazat cele rute.

@Krimec najlepša in iz srca hvala, da si mi pomagal
nahrung002.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Imam vse, samo mi jih na google zemljevid ni prikazalo in sem mislil, da sem kaj narobe naredil ali pa da so se zbrisale.
Potem pa sem jih poslal Krimcu in je on uvozil preko Mapsource in je ugotovil, da so vse sledi zabeležene
smile-1.gif


Nikoli se nisem imel časa igrat z Mapsource, ampak očitno se bom sedaj moral
wink-1.gif
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Sledi v GPX/arhiv se shranjujejo v fajle, katerih imena se avtomatsko kreirajo. V fajlih so zapisi sledi, ki se pa lahko v različnih fajlih podvajajo. Ne poznam ključa po katerem Garmin to shranjuje (ni vezano na velikost datoteke). Z sestavljanjem več dni dolge trase je kar nekaj dela, da izluščiš v MS etape in jih na koncu povežeš v prevoženo pot. V kolikor se garmin vklaplja za načrtovanje nadaljnih etap in pri tem najde satelite, se avtomatsko beleži sled! Take točke je potrebno potem ročno odstraniti saj je običajno cel kup razmetanih točk, ki podalšujejo pot in čas. Temu se izogneš, če planiraš, načrtuješ, preverjaš v načinu brez satelitske povezave.
Napisano velja sicer za serijo ZUMO in upam, da pri ostalih modelih ni kaj dosti drugače.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.772
120
63
Ali pa Basecamp, ki je zamenjal MS.
Mapsourca Garmin namreč ne razvija več naprej in je ostal na tej zadnji verziji in konec.