Garmin Nüvi 3490LT

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zopet sem se malo igral z nuvijem 3490 in poiskušal, če se da kaj noveg omogočit.
Rad bi namreč omogočil tole:


Zaenkrat mi ne uspeva, saj imam nekako občutek, da bo za nove nuvije na voljo tudi nov JCV.
Mimogrede sem pa ugotovil nekaj drugega
smile-1.gif

V FW je za omogočit Photoreal JCV.xml čeprav ne vem zakaj glede na to, da imamo že to omogočeno.
Takole izgleda supported_features.html na nuviju 3490:

Citat:
<html><br><b>Supported Features</b><br><br>Part Number: 006-D2617-00<br>Rev: 0A<br><br>3D Buildings<br>3D Terrain<br>TTS Phonetics<br>Junction View<br>Lane Assist<br>Speed Limits<br>Traffic EULA<br>Photo Nav<br>ASR<br>Historic Traffic<br>Custom Avoidances<br>Advanced Detours<br>Premium Point Addressing<br>2D Footprints<br>3D Buildings Supplementary<br>Bluetooth<br>MP3<br>Video Playback<br></html>

Takole pa regija 140:



Za omogočit photoreal je potrebno vnesti 01 na mestu, ki je označeno na sliki z rdečim krogom pozorni bodite tudi na začetno številko ki sem jo podčrtal z rdečo.



Vendar se s tem postopkom supported_features.html ne spremeni popolnoma nič.

Potem sem preverjal regijo 140 od nuvija 2597 in ugotovil, da se regija 140 začne z številko 28 in ne 20 tako kot je v regiji 140 od nuvija 3490 na zgornji sliki in da ima privzeto omogočen Photoreal JCV v regiji 140.

No sedaj sem spremenil v regiji 140 začetno številko iz 20 v 28 in dodal 01 na mesto ki je obkroženo na spodnji sliki:



In sedaj izgleda supported_features.html takole
smile-1.gif


Citat:
<html><br><b>Supported Features</b><br><br>Part Number: 006-D2617-00<br>Rev: 0A<br><br>3D Buildings<br>3D Terrain<br>TTS Phonetics<br>Junction View<br>Lane Assist<br>Speed Limits<br>Traffic EULA<br>Photo Nav<br>ASR<br>Historic Traffic<br>Custom Avoidances<br>Advanced Detours<br>Premium Point Addressing<br>2D Footprints<br>3D Buildings Supplementary<br>Bluetooth<br>MP3<br>Video Playback<br>Photo Real JCV<br></html>

Torej na koncu koncev se ne spremeni nič s tem ko se omogoči ta Photoreal JCV vendar smo odkrili nekaj novega.
Ko bodo nove serije naprodaj moramo samo ugotoviti, če bodo imeli kak poseben JCV in če bo temu tako potem se bo po vsej verjetnosti dalo omogočit funkcijo iz zgornjega videa.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Predelat še zaenkrat ni probal nihče iz 3590 v 3597, kolikor sem pa danes primerjal FW bi pa moralo delovat.
Sedaj, če bo potrebno menjat tudi logo je pa kriza, ker še nihče nima tega modela, da bi si prišli do logo-ta.

Če pa ima kdo 3590 še v garanciji in seveda dobro srce
evil.gif
pa naj pove in mu naredim skupaj paket z navodili kaj vse je potrebno naredit in lahko proba.

p.s.
Kot že rečeno, probal še ni nihče in če se opogumi kdo od vas na Alterju, bo ta prvi na svetu, ki je preizkusil in morda celo uspel predelat nuvija iz 3590 -->3597
grin1.gif

Vendar vedno obstaja riziko, da gre kaj narobe zato je dobro če je nuvi še v garanciji, da se ga v slučaju če gre kaj hudo narobe zamenja za novega.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
To je birdsview in že po defoltu dela več kot eno leto. Sem takrat dal slike v rubriko o predelavah oz. v rubriko o nuvi 3490.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Poglej video in boš videl da je to popolnoma drugačna funkcija kot birdview.

Bird's Eye junction view je tole:


Active lane Guidance je pa tole:


Dobro poglej oba prikaza JCV in boš opazil, da je Bird's Eye junction view mirujoča slika pri Active lane Guidance pa se premika.

Citat:
Garmin Active Lane Guidance (ALG). ALG shows you constantly updated animation of the preferred lane to be in.

Bird’s Eye junction view is for a top-down look at upcoming interchanges.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.775
120
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Predelat še zaenkrat ni probal nihče iz 3590 v 3597, kolikor sem pa danes primerjal FW bi pa moralo delovat.
Sedaj, če bo potrebno menjat tudi logo je pa kriza, ker še nihče nima tega modela, da bi si prišli do logo-ta.

Če pa ima kdo 3590 še v garanciji in seveda dobro srce
evil.gif
pa naj pove in mu naredim skupaj paket z navodili kaj vse je potrebno naredit in lahko proba.

p.s.
Kot že rečeno, probal še ni nihče in če se opogumi kdo od vas na Alterju, bo ta prvi na svetu, ki je preizkusil in morda celo uspel predelat nuvija iz 3590 -->3597
grin1.gif

Vendar vedno obstaja riziko, da gre kaj narobe zato je dobro če je nuvi še v garanciji, da se ga v slučaju če gre kaj hudo narobe zamenja za novega.

Ali misliš tako, kot si imel mene z 2460LT za testiranje dodatnih funkcij na 2xxx modelih
bonk.gif


Saj pol na koncu testiranj je bilo
zmaga.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
;off
Ne me spominjat na tvoj nuvi
crazy1.gif

No vsaj prva sva bila, ki nama je uspelo na nuviju 2460 onemogočit vse funkcije in ga predelat, da je imel funkcije kot nuvi 200
evil.gif

No na samem koncu po uspešnem testiranju sva pa bila prva, ki sva ugotovila kako omogočit dodatne funkcije.
grin1.gif


;on
Že testiramo na veliko in tudi že imamo backup NVM od 3597, vendar zaenkrat žal ni uspeha in ne gre predelat 3590 v 3597.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Po posodobitvi na sw 7.90 so mi začele moteče utripat ikone za omejitve hitrosti
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
To pa nisem probal, ker imam zato opozorila, da me opozarjajo na radarje. Tole novo utripanje me moti, ampak mogoče se bom navadil, sicer bom pač naložil stari sw.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na voljo nova posodobitev teksta za 34xx.

tekst-posodobitev.png


V priponki je popravljen tekst, ki vsebuje te popravke:

Na voljo ni nobenega sporočila --> Ni novih sporočil. Prosim, preverite kasneje.
"Ali želite napravo izključiti" - PREKLIČI in IZKLOPLJENO --> " NE " in " DA ".

Najbolj viden popravek je ta:

PREJ:
prva-stran-prej.png
POTEM:
prva-stran-potem.png


Odpravljena je pa tudi napaka na strani za koordinate ( tri črtice) kjer se spremeni zapis formata koordinat:

PREJ:
koordinate-prej.png
POTEM:
koordinatepotem-nove.png


Odpravljenih pa je tudi še nekaj manj opaznih napačnih prevodov.

p.s.
Po prenosu priponke je potrebno le to razpakirat in se potem da sl_SI.glx v mapo Text na nuvija.
 

Priponke

  • 1760106-sl_SI4.50.rar
    53,4 KB · Ogledi: 289

zakon

Guru
16. maj 2008
8.638
724
113
toti Maribor
Naj nekdo prosim testira na svoji 3490-ki ali 3590-ki ali ti izračuna ruto Maribor-Izola z izogibanjem plačjiv cest. Meni se ustavi na 80% in ne gre nikamor več. Karta CNE2013.41. Je pa zanimivo, da če daš vmesno točko npr. LJ, pa izračuna takoj.
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
Tudi meni se na tvoji ruti ustavi na 80%, če dam vmesno točko Lj. gre skozi, prav tako gre do 100% po avtocesti. Imam 3490 in CN 2013.40 NTU.
lp
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
Verjetno se nekje na stari cesti ceste ne stikajo. Pred časom sem našel takšen primer nekje na Hrvaškem.

Pogledal sem še kakšno pot naredi Mapsource. Poglej sliko, pa bodi pameten, če si lahko.
 
Nazadnje urejeno: