Forex - vlaganje

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.760
210
63
Citat:
Uporabnik peterm pravi:
predstavnik je vsak ki ima manjšo številko od tebe..

a ti si tud ze not v tem sistemu?

sem mislil res pravega predstavnika, recimo nekoga od organizatorjev predavanja v sloveniji, nekoga ki je zadevo pripeljal k nam....
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ah ne, sem se nerodno izrazil. Pač nekdo, ki mu je zadevo predstavil in nato se je kolega pod njega vpisal.
 

Kranjski_Janez

Pripravnik
6. nov 2007
37
0
6
Jest trejdam 2 let z demotom, ne morem še zares, ker sem premlad :p in sm naredu iz 5k usd 14k v tem cajtu, z padci in vzponi, s tem da še mal eksperimenteram z accountom, dans glih zgubu 1k € :p.
Če hočeš uspet moraš met cajt pa pamet, in zelo malo ludi to dejansko ima, vsem k govorijo kok visoki donosi so ne vrjet k te sam nategnejo, vsaj tk jast mislm.
Mislm pa hmal odpret z CMS-jem pa me zanima če ma že kdo kšne izkušnje z njimi la p ače je kej slišov, v glavnem imajo najboljo platformo do zdej :p VT Trader, res zakon.
Kdo hoče probt lahko odpre demo akount za kokr hoče dolg, brez vseh obveznosti.
http://www.cmsfx.com/
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.760
210
63
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Predvidoma naj bi bilo v pon, potem je bil to tor ali sreda. Danes je v igri sobota. Kolega že malo živčen, predstavnik hladen kot špricer in pravi da dobi denar v soboto.

danes je sobota. kako kaze z nakazilom? je prislo kaj dolarckov nazaj?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Dopoldne sta se slišala. Odgovor: če ne bo danes, bo pa v ponedeljek
bonk.gif
 

rehe

Zelenc'
8. dec 2007
7
0
1
Obišči stran
Malo sem gledal slovensko sceno na forex področju in naletel sem na vaš forum. Oglašam se zato, ker je pri temi Finanzas Forex andrej24 citiral velik del vsebine moje spletne strani www.zlata-jama.com, pri tem pa ni navedel izvora, zbrisal je celo moje linke in vstavil svoje.
Zlata jama je neformalen forex klub zanesenjakov, ki hočejo dolgoročno narediti profit s trgovanjem na forexu. Kdorkoli je to poskušal, je verjetno opazil, da ni enostavno. Ker sem ugotovil, da sam ne bom daleč prišel, sem preko spleta povabil še druge podobno misleče, da bi s skupnimi močmi prišli hitreje do rezultatov. Tako nas je sedaj že kar nekaj aktivnih članov, ki si delimo stroške in čas. Raziskujemo forex strategije, signale in EA-je. Rezultate imamo dobre in kmalu bomo imeli svoj članski forum, kjer bo vsak član predstavil rezultate svojih aktivnosti in komentiral druge.
Finanzas Forex (FFX) je prišel vmes kot naročen, da bomo v času učenja lahko oplemenitili svoj denar, preden se podamo na kruti forex trg s "svojim znanjem". Zaenkrat se namreč učimo na demo računih.
Skoraj vsi imamo račune pri FFX in zaenkrat dobro kaže. Andrej24 se seveda spreneveda, saj bo pri FFX nagrajen z 0,5% mesečno od skupnega zneska vseh varčevalcev, ki so vpisani pod njim do 7. nivoja.
Je pa logično, da je mnogo ljudi skeptičnih do FFX. Vsakemu pravim, naj poskusi, saj je minimalni vložek že 100 $. Tudi o Mat projektu se je na forumih govorilo marsikaj, vsi njihovi varčevalci pa so zelo zadovoljni, jih poznam kar nekaj. Ker pa je to rizična naložba, vsakemu svetujem, naj si sestavi plan, kako bo v 6-9 mesecih pobral ven svoj prvotni denarni vložek in pustil v igri samo "lahko privarčevani" denar.
Pogledate si lahko tudi "negativne linke", da si lažje ustvarite vtis o FFX. Pri vsej zadevi je najvažnejši Dukascopy, ki je renomiran evropski forex broker. FFX je samo firma za zbiranje denarja. In ravno to me najbolj skrbi, namreč, kaj bodo storili, ko bo zbranega preveč denarja. Ali bodo zaprli program za obstoječe stranke in odprli novega? To bo eno od vprašanj, ki jim ga bom zastavil, ko pridejo lastniki FFX v januarju 2008 v Zagreb.
V mesecu januarju 2008 nameravamo člani Zlate jame organizirati prvo od rednih mesečnih seminarjev na temo forexa. Dotikali se bomo samega forex trgovanja, strategij in tehnične analize in tudi raznih forex priložnosti, tudi FFX.
Moje mnenje je da najbolj tvega tisti, ki nikoli ne tvega.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.730
49
48
Citat:
Pri tem programu lahko torej le zaslužite, izgubiti ne morete.
Tale stavek mi je zelo všeč na tvoji strani ....
bonk.gif

Če vložim 35.000 EUR v FFX mi garantiraš 100% glavnico. S kom ali čim?
Kakšne doprinose dnevno oz. mesečno mi obljubljaš/garantiraš?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.760
210
63
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Citat:
Pri tem programu lahko torej le zaslužite, izgubiti ne morete.
Tale stavek mi je zelo všeč na tvoji strani ....
bonk.gif

Če vložim 35.000 EUR v FFX mi garantiraš 100% glavnico. S kom ali čim?
Kakšne doprinose dnevno oz. mesečno mi obljubljaš/garantiraš?

garancije pri forex-u ni. NI garancije na donos in NI garancije na glavnico. sistemi so vglavnem narejeni tako, da scitijo glavnico pred popolnim unicenjem, ampak to ni 100% garancija. ker ce bi bila, bi sel po 100.000eur kredita in bi ga vlozil v sistem. pa naj bo to finanzas forex, mat projekt ali pa kateremu od privatnikov. v najslabsem primeru bi izgubil obresti od kredita in stroske odobritve. dobim pa lahko 8-12% mesecno.

ampak temu zal ni tako. ko gre za nekaj 100 eur vlozka se nihce ne sprasuje o garanciji glavnice. ce pa imamo v igri 50.000eur potem pa je ½garancija½ zelo pomembna. pri privatnikih nikoli ne ves, v kateri tocki bo imel od vlagateljev dovolj veliko denarja, da lahko zapusti slovenijo, evropo, ... in se nikoli vec ne vrne nazaj. sistemi kot finanzas forex so internetni in zato ze v osnovi bolj rizicni. ampak nekateri delujejo. treba pa se je zavedati, da lahko nek juznoamerican enostavno ugasne zadevo. ostane nam se dobri stari mat. tu se vrti najvec denarja. zakaj? ker je vmesni clen slovenec, ki je placan za to, da posreduje med vlagatelji in ½banko½. in je dosegljiv na gsm ko imas kaksno vprasanje. to ocitno vliva vlagateljem dovolj zaupanja.

finanzas forex bi mi bil veliko bolj vsec, ce bi denar polozil v svico, na dukascopy in potem trgoval preko njega. brez juznoamericanov!

kdaj je to predavanje o ffx v zagrebu? kdo ga organizira? je ze kdo prijavljen?
 

rehe

Zelenc'
8. dec 2007
7
0
1
Obišči stran
Dobri forex sistemi in strategije omogočajo pri vsakem posameznem poslu točno določeno maksimalno izgubo. Recimo, da vložiš v posel 1000 USD pri vzvodu 1:100. To pomeni, da greš v posel z 100.000 USD. Sprememba tečaja za 10 pip pomeni zaslužek ali izguba za 100 USD (spread ni upoštevan). To je 10 % osnovnega vložka. Če imaš nastavljen Stoploss na 15 pipov, pomeni, da ne moreš izgubiti več kot 150 USD v posameznem poslu.
Hotel sem samo ilustrirati na najbolj enostavnem primeru, kako je mogoče nadzorovati posle s pravilnim "money managementom".
Jaz ničesar ne obljubljam, ampak tisti s katerimi vlagatelj podpiše pogodbo. Vlagateljev vložek predstavlja 80% deleža, 20% primakne FFX. Broker Dukascopy pa se zaveže, da v primeru negativnega trgovanja nikoli ne bo šel v minus za več kot 20%, torej ostane vlagateljev vložek nedotaknjen. Vlagatelj lahko online spremlja stanje svojega računa. Garancija seveda "stane" in sicer se doseženi donos deli 50/50 med vlagatelja in FFX. Vlagatelju ostane med 6-8% mesečno.
 

rehe

Zelenc'
8. dec 2007
7
0
1
Obišči stran
Ericks, prav imaš glede garancije. V prejšnjem postu si preberi, kako so se tega lotili pri FFX. Dejansko pa se pogodba podpiše z Dukascopyem in denar nakažeš na njihov račun. V bistvu gre za nekakšen "managed account", kjer 20% primakne FFX in samo tisti del je ogrožen. Očitno FFX zelo zaupa Dukascopyu, da bo posloval dolgoročno pozitivno, za to zaupanje pa je nagrajen z 50% donosa od 20% vložka.
Za predstavitev v Zagrebu ni znanega še nič natančnega. Ko bo znan kraj in datum, bo objavljen na Zlati jami.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
No če bo kakšen seminar tega FF bi prav rad šel pogledat. Naj nekdo javi ko izve datum in lokacijo. Če bo v Zagrebu se fantje lahko vsedemo v avto in skupaj odpeljemo tja.

Sploh pa, dejmo se kej dobit da izmenjamo mnenja o nacinu trgovanja in strategijah....samo predlog. Aja pa seveda tam nebi tržili FF tako kot se dogaja zadnjih xy postov v tem threadu.
 

rehe

Zelenc'
8. dec 2007
7
0
1
Obišči stran
Andrej24, mogoče res nisem pravi človek za debato o Mat projektu, ker pač nimam še nič denarja pri njih. Ampak poznam nekaj ljudi osebno, mnogo od njih pa me pokliče po telefonu, da so že ogromno zaslužili, nihče od njih ni nezadovoljen. Pritožujejo se samo nad netransparentnostjo sistema. To je verjetno zaradi davka.
Komu si pa ti dal denar, da ga nisi dobil nazaj z obrestmi? Res čudno.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik rehe pravi:
Dobri forex sistemi in strategije omogočajo pri vsakem posameznem poslu točno določeno maksimalno izgubo. Recimo, da vložiš v posel 1000 USD pri vzvodu 1:100. To pomeni, da greš v posel z 100.000 USD. Sprememba tečaja za 10 pip pomeni zaslužek ali izguba za 100 USD (spread ni upoštevan). To je 10 % osnovnega vložka. Če imaš nastavljen Stoploss na 15 pipov, pomeni, da ne moreš izgubiti več kot 150 USD v posameznem poslu.
ampak to še vedno ne pomeni, da imaš garantiran donos. če imaš limit nastavljen na -15 to samo pomeni, da omejuješ izgubo.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.730
49
48
Vse lepo in prav, še vedno pa nisi napisal s čim imam zavarovano glavnico? Z besedo, z nekim pismom, ...? Ali so to bolj sofisticirane in oprijemljive zadeve (menica, bančna garancija, ....)?
 

rehe

Zelenc'
8. dec 2007
7
0
1
Obišči stran
Podpisana je pogodba o upravljanju z Dukascopy, ki ima aneks z garancijsko vsebino. Vzorec pogodbe lahko vsak dobi pri meni. Sicer pa mnogo tega piše v dokumentu Program velikih investitorjev.ppt, ki ga lahko snamete z Zlate jame.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
KSZ

Glede prejetega denarja od kolega.

Obljuba je bila danes 15-16 enkrat. Ura je 17.30 in ga ne pokliče. Kolega pa mu tudi noče težit nonstop, čeprav sem mu rekel, da bi ga vseeno lahko malo večkrat poklical...
Mi pa najeda tak odnos, če obljublja nekaj, da prinese denar oziroma pokliče med 15-16 uro, potem pa ni ne eno ne drugo. Tako se vede, kot da mu mora prinest 70EUR in ne 7000
bonk.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Ta "predstavnik" je višji člen v tem MLM-ju? Komu se pa nakaže denar, ko vstopiš v sistem? Kar nekomu na roko, wire v Panamo ali kaj tretjega?



EDIT: typo
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Dal mu je na roke, dobil nekakšno potrdilo, zdaj pa naj bi denar spet prejel nazaj na roke. Predstavnik je samo predstavnik. Celo še ni vlagal nič v forex. Služi pač z nabiranjem ljudi.
Kolega je vložil v nek MATshare program. Ne vem, kam je denar točno nakazan.
Vem pa da se sedaj v teh novih programih nakazuje wire v panamo, večje zneske pa v švico.