Forex - vlaganje

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ojojoj kako tale FinanzasFOrex smrdi da je joj!
@upiwaly, hvala za tvoja poročanja, mogoče si komu prišparal te probleme ki jih ima tvoj kolega. Upejmo da dobi nazaj denar, vsaj glavnico.

MATshare in FinanzasForex je (domnevam) pomoje samo krinka da se kao ukvarjajo s forexom, v resnici gre pa denar v kake druge namene. Taki visoko obljubljeni donosi so 95% nerealni za forex. Redkokdo ki dosega take mesečne donose ne bo razkrival svoje strategije, prav tako pa je ne bo začel tržiti ker se zaveda da je s tem lahko več težav kot pa koristi.
 

primorc

Zelenc'
30. nov 2007
3
0
1
Jaz imam že kar neki cajta račun pri CMSFX in se zelo zadovoljen z njimi. Dvig denarja speljejo zelo hitro (2 dni). Na morem pa komentirat spreada v času novic, ker takrat ne devam naročil.
LP
Primorc
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.842
14.664
113
ksz...



zadnjič me je nekdo prosil, da naj opozorim, ko bo spet kje kkšno predavanje v zvezi s forexom, torej:



Citat:
12.12.2007 ob 18.30 v M hotelu prezentacija z Dirkom Griesdornom. Z nami bo tudi g. Staale lastnik MyPrivateTrade




M hotel je pa poleg kina Šiška.



to je to, lep večer še naprej
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.760
210
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
ksz...

zadnjič me je nekdo prosil, da naj opozorim, ko bo spet kje kkšno predavanje v zvezi s forexom, torej:

Citat:
12.12.2007 ob 18.30 v M hotelu prezentacija z Dirkom Griesdornom. Z nami bo tudi g. Staale lastnik MyPrivateTrade

M hotel je pa poleg kina Šiška.

to je to, lep večer še naprej
smile-1.gif

je ta zadeva placljiva ali gre za reklamo? ima kdo link od tega predavanja?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.842
14.664
113
za reklamo gre oz. predavanja o forexu. linka pa žal nimam ampak tudi še nisem nič iskal.. za foro vpiš forex v googla
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.760
210
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
za reklamo gre oz. predavanja o forexu. linka pa žal nimam ampak tudi še nisem nič iskal.. za foro vpiš forex v googla
smile-1.gif

preveril v m-hotelu. predavalnica je rezervirana na privat ime ob 18:30. drugih podatkov nimajo oz. jih po telefonu ne dajejo ....
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Kakšne pa ima spreade ta broker na live accountih? Npr. za €/$, GBP/$, $/Y. Na sami (precej skopi) strani tega podatka nikjer ne vidim.



Glede medsebojnega pomaganja, raznih forumov je več kot dovolj. Pa tudi če daš 100 začetnikov na kup, ne bodo dobri za enega eksperta.



EDIT: typo
 
Nazadnje urejeno:

bo2tjan

Zelenc'
13. dec 2007
2
0
1
Pač vsi 1x začnemo in smo začetniki v določeni fazi in so nam lahko v veliko pomoč ljudje ki že malo več časa trgujejo v veliko pomoč. Teško je za začetnika v množici informacij o forexu poiskati prave signale in napotke. Zakar pa večina ki samostojno začne trgovati izgublja. Spread je 5 EUR.

lp
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Seveda smo vsi bili začetniki, a kot sem rekel, dobrih forumov je več kot dovolj. Kdor misli da bo znanje dobil servirano na pladnju, bo pa hitro prizemljen.

Spread se izraža v pipih. Vrednost v valuti je odvisna od velikosti pozicije. Če si mislil 5 pipov za par EUR/USD, pa je to dosti. Je pa spread le en od faktorjev pri izbiri brokerja.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Tudi tako se bi lahko izrazil ja
smile-1.gif
. Na Oandi imam za ta par trenutno spread 0.9 pipa.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ja, sam Oanda je namenjena tistim ki imajo na računu od 50 USD dalje, torej malim trgovcem. Ima pa za moje pojme obupno platformo, MT4 je zakon.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
*Tudi* malim ja in pa tistim, ki začenjajo, zaradi poljubno majhnih pozicij. Poznam pa ljudi, ki tam trgujejo s po 10 loti na trade, tako da niso niti približno med malimi.

Njihove platforme tudi sam ne prenesem, zato se vzporedno odpre kakšen MT4 ali pa VT, saj ne scalpamo.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Problem pri Oandi je ta da ne moreš hedgat (vsaj pred časom je bilo še tako). Torej, če si odprl long in si hotel na istem paru odpreti še short, ti je zaprlo long avtomatično
bonk.gif






EDIT: Je komu uspelo ujeti današnjih 300pipov na EURUSD? Mene ni bilo nič za PCjem. Sem samo vesel da sem poziciji hedge-al in zaščitil tako večjo izgubo.
 
Nazadnje urejeno:

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Hedge je v praksi enako kot da bi pozicijo zaprl. Edino če je vmes kak psihološki efekt
smile-1.gif
.

Npr. da si bil +100 pip, nato zahedgal, šlo je 20 pipov proti tebi, sumiš da je retracea konec, odstraniš hedge, si na +80 pip (- provizija za hedge).
Nekdo drug je bil enako +100, sumil da se nekaj kuha, zaprl, šlo je 20 pipov v obratno smer, nato spet odprl.

Ni razlike.