Forex - vlaganje

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.759
210
63
Citat:
Uporabnik slvn pravi:
Bax, ki je kreiral account na alterju samo da naredi reklamo pise:

Citat:
Osebno lahko pokažem bančne izpiske IZPLAČIL Mat projekta za obdobje dveh let v višini 10-12% mesečnega donosa!

10-12% mesecnega donosa na letni ravni prinese 3 mestne stevilke
wink-1.gif

10 x 12 = 120 , 12 x 12 = 144. to je trimestna stevilka, ampak to je se dalec od 300+% ....
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Izračunaj 1.1^12 pa boš dobil čez 3. Tvoj izračun velja, če vsak mesec pobereš obresti ven, ta drug pa če vse pustiš za 12 mesecev.
Tudi moje mnenje je, da tukaj nekaj zelo smrdi. Delati konstantno 20% na leto je ogromno, o kakšnih 300% pa nikakor ni govora. To je 30000% v treh letih. Ljudem se nebi dalo ukvarjat s trženjem tega, investirali bi 100k€(ka rje zelo skromna številka za prave bančnike) in čez tri leta bili milijonarji.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.856
608
113
Pravi izračun je takle:
1.Januarja vložiš 1000€ -> na koncu januarja imaš 12% več, to je 1120€
konec februarja nanese 1254€
...
konec decembra pa: 3896€, kar je skoraj 400% od vloženih 1000€.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Kot je rekel medak, predpostavljeno je da obresti puščaš notri. Zakaj pa bi jih jemal ven, če pa zadeva garantirano deluje... Po dveh letih dvigneš prvotno vlogo + 100% na njo, ostalo pa pustiš da se bohoti in greš čez par let v penzijo.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Če dodam... Problem je ravno v potenciranju, klasične piramide ponavadi potencirajo z drugo potenco, kar piramido zelo agresivno in hitro veča: 1, 2, 4, 8, 16, 32... Pri 10% oz. potenco 1.1 na mesec ima zadeva daljši rok trajanja, saj na leto "le" potrojimo prvotni znesek. Zato lahko traja nekaj let, preden se zadeva začne sesuvat.

Ker zaradi strahu verjetno marsikdo te obresti sproti dviguje, dotok svežega denarja pa je velik, se čas trajanja piramide lahko še precej podaljša.
 

Bax

Zelenc'
25. dec 2007
5
0
1
Hmmm,hmmm,...Bax, ki je naredil reklamo....pa naj bo tudi temu tako!!
SLVN...tudi prvi izmed tvojih 17 sporočil se je pričel s številko 1.

Kar se tiče mesečnih donosov 10-12% in potenciranja številk: Zadeva ne funkcionira na obrestno obrestnem računu ampak direktno na glavnico, kot je razloženo v primeru za mat share v vrednosti 5.000€!

Ljudje, lahko še toliko računate kako nemogoče je imeti "toliko" denarja ampak tisti, ki ne pozna samo osnov forexa in se zaveda "moči" FOREX-a, ve da so donosi cca. 100%-150% mesečno mogoči s pravo strategijo dela!

Naj poenostavim:Če se je že kdo poskusil v FX in npr. s SHORT pozicijo "krepko" šel v minus ali celo "sesul" trgovalno platformo naj pogleda s druge strani - če bi odprl LONG bi pa bilo toliko dobička...
Vendar nekateri (cca.3-5% FX traderjev) s pravimi strategijami, znanjem trženja fudamentalnih informacij so "premišljeno in z namenom profita" šli v long pozicijo in s takšno odločitvijo ustvarili visok PROFIT!
Nekateri so imeli "krompir" in so tudi naredili profit, ampak dolgoročno gledano to ni pravi način dela v FX in je obsojen na propad!

Vidim, da glede piramidnih sistemov z znanjem agrumentirate napisano (ThorZEN), jaz tega znanja nimam zato se ne bom spuščal v to temo. Ampak kolikor splošno vem o piramidah opažam, da mat projekt ne deluje po sistemih nagrad, nivojih, marketinga,srečanj...kot opažam, da je to značilno za piramide!

Osebno sem mnenja, da lahko vsak, dobi argumente zakaj in zakaj ne vlagati v tovrstne zadeve, vendar se mi NE zdi pošteno, da nekateri že v samem štartu VSE obsodite na propad oz. goljufijo.
Posebno se mi ne zdi to pošteno, da je tako tudi za Mat projekt, saj je posredno oz. z donosi pripomogel k boljši kvaliteti mojega življenja!
Vsekakor pa ne morem zatrditi, da bo čez 15 let,5let, 5 mesecev, 5 tednov enako, ker če bi bil "mat projekt" odvisen samo od MENE bi šele takrat lahko zanj garantiral - ampak navsezadnje, kaj ni skoraj v življenju vedno tako ?!

Pa lep pozdrav in lepo praznovanje vam želim...
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
A bi lahko razložil kakšna je razlika med brestno obrestnim računom in obrestmi na glavnico?
Ti lahko daš v ta vaš sklad za 1 mesec in dobiš vem teh zagotovljenih 1.1, in to investiraš v naslednji mesec. sepravi je vse skupaj obrestno obrestni račun in tudi obresti se dodajajo le na glavnico, ki pa je vsak mesec večja.
 

Bax

Zelenc'
25. dec 2007
5
0
1
Zdravo Medak,
Kot sem napisal - MAT SHARE oz.5000 po treh mesecih (obdobje vezave) postane aktiven, kar pomeni da lahko pobereš dol obresti, če želiš lahko to storiš tudi z glavnico, v višini 30-36% oz.1.500€-1.800€ ali pa pustiš vezavo MAT SHARE oz. glavnico nedotaknjeno - v tem primeru je nasljedni mesec oz.četrti mesec od nakupa MAT SHARE, recimo 10% profita, ki pomeni 500€ (10% od 5.000€ oz. glavnice) in NE 650€ (10% od 5.000€(glavnica)+1500€(obresti treh mesecev) ) - torej, obresti oz. profit je VES ČAS le na glavnico. Obresti se res seštevajo ampak "plemeniti" pa se le glavnica oz. 5000€ !
Lp!
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
pa moreš pobrat dol obresti? jih ne moreš direktno vezat za naprej?
Alpa tudi če jih pobereš dol injih pol še enkrat vežeš(in še nekaj doplačaš, da imaš recimo skupaj dve glavnici)?
ne razumem principa, zakaj bi moral denar iz tega sproti pobirati, če ti prinaša tak dobiček.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Verjetno še ena varovalka pred prehitro rastjo "sistema".
wink-1.gif


Bax.. v FX lahko delaš vsak dan 1000%, pa je to realno? Kot že nekajkrat rečeno, 30% na leto in si smatran za guruja. 150% mesečno na dolgi rok ne dela nihče. Trgovati za nazaj pa ve vsak: "če bi ta in ta dan dvignil vse prihranke, se do grla zadolžil in šel long EUR/USD z vzvodom 1:200, bi čez nekaj mesecev bil bogataš". ČE. Rabiš le še časovni stroj.

Daj mi ime neke kredibilne investicijske institucije, ki obljublja vsaj približno takšne donose. Denarja imajo gotovo več kot nek MAT, FFX itd. in lahko najamejo top of the top kar se tiče analitikov, traderjev, posebnih programov... Saj super da služiš, a ne se slepit da tukaj gre za nek napredni forex sistem. Če si pokril glavnico, ostalo pusti in dokler laufa, laufa. Lahko pa dam roko v ogenj, da na forex trgu sploh ne trgujejo.

Nagrade, motivacijska srečanja itd. so bolj v domeni MLM sistemov.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
ampak tudi ta ni kej preveč učinkovita.
vzamimo en hipotetičen primer:
Imamo 50 000€.
Vložimo v ta MAT. Čez en mesec dobimo 5000€ obresti, te zopet vložimo v sklad. naslednji mesec dobimo 5500€obresti, in te zopet vložimo.....
in gre za navaden obrestno obresni račun.
 

Bax

Zelenc'
25. dec 2007
5
0
1
Medak vse opcije, ki si jih napisal so možne....
ThorZEN: 1000% na glavnico ni dnevno možno narediti niti v FX
smile-1.gif
!
Nekateri za pravilne odločitve rabijo časovnega stroja, ampak že znajo brez tega...

ThorZEN, Medak in ostali vsak ima svoj pogled na tovrstne zadeve, jaz sem svojega povedal in, ker imam občutek da se bojujem z mlini na veter, ne bom več sodeloval pri tej temetiki.
Če moderator želi lahko izbriše vse moje poste, tako da ne bodo leteli očitki v zvezi reklam.
P.S.: ThorZEN ... če je zate oseba, ki naredi 30% letnega donosa na glavnico v FX, guru sem jaz potem med njimi. Ampak verjemi, da se še zdaleč nimam za guru-ja ampak za cicibana v FX svetu!

Srečno, zdravo in pozitivno novo leto 2008 VSEM!
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Agresivna naložba tukaj predvideva nekje 30% letno, res je. Upam da veš kaj pomeni agresivna. Tudi ne garantirajo ničesar, ob minimalni investiciji 1M$. Daaaleč od obljub FFX in MAT. Kateri tepček bo pa naložil sem, če pri FFX v dveh mesecih zasluži več...

Ker sam Dukascopy uvrščaš med najboljše in ker njihovi traderji dosegajo 30% na leto, se zadeva bolj sklada z mojim pogledom, mar ne?
wink-1.gif


1000% res težko, saj bi ob vzvodu 1:200 rabil premik 500 pipov, česar pa praktično ni. But missing the point... Nadomesti 1000% z 100%, ni razlike glede tega kar želim povedat. Ne vidiš dveh bolj pomembnih principov, kot pa sam sistem trgovanja: risk & money management. Zato dvomim da že dolgo trguješ na FX, če sploh.

Primer: saj bi lahko naložil 100€, šel long, z malo sreče bi naslednji dan imel 200€, realiziral bi 100% donos. Ali si s tem postal en najboljših traderjev? Koliko si rizkiral in koliko si dobil? Ali bi kdo takšnemu traderju zaupal 1€ v upravljanje?
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Jaz se drugače na forex ne spoznam nič, le hotel sem dokazat, da je to obrestno obrestni rečun in da po tej logiki bi bili vsi z 100k€ kapitala v 25 mesecih milijonarji. In to se mi zdi zelo, zelo čudno zakaj bi nekdo ki ima tak sistem, ponudil to širši množici, ampak bi sam lepo vzel kredit kolikor ga pač dobi in dal v ta forex sklad. slej ko prej bi postal milijonar in bi se samo še sončil na dominikanski.
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Bok ekipa!
Javljam se prvi krat, sprot bi se hotla opravičiti za mojo slovenščino, drugač sam hrvatica, ampak z fantom živim u prekrasnoj Sloveniji!
Pred 6 meseci sam slučajno izvedla prek spleta za FX in odločila da je to pravi posel za mene!
Malo sam se špilala na demotu, ali kako ja vreme denar sam hitro začela s igro v živo! Začetek je bil zelo uspešen, in na enkrat blokada! Verjetno je moja putovalka sreče bila blizu konca, a putovalka iskušnje šele na začetku polnjenja...
V oktobru sam se odločila in uzela sem Roba Bookera za mentorja! To je bila moja poteza leta!

Vsem želim uspešno Novo leto, z čim večjim številom pipsekov na računu!
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Dobrodošla... Rob Booker naj bi bil OK ja. Trguje in uči preproste sisteme, poudarek pa daje na psihologiji. Sistem je le del enačbe, ki sam po sebi brez ostalega - predvsem porihtanih stvari v glavi, ne da nič.
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Seveda da je glava najbolj pomembna!
Rob ima zelo zanimjiv način dela. Vrne te na začetek, support, resistance, različni patterni, zdaj je razvil en "sistem" kateri v sebi ima več različnih sistemov. Na ta način lahko delaš v trendu al pa v range-u. Velik poudarek je na backtestingu! Zadeva zelo dviga samozavest.
Po mojem mnenju daleč najboljši del je njegova chart šola. Dela dnevni update na 1 urni in 5 min karti! In kdaj vidiš da za svaki pozamesni trade lahko napišeš sastavek na par stranic...
Isplača se! Definitivno!
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.115
3.794
113
Ljubljana
hmpg.net
Tiste, ki imate sistem in garantiran dolgoročni donos 30 % letno, vabi Merrill Lynch na razgovor. Plača se začen pri šestih številkah, a če je sistem dober "Sky is the limit".
hysterical-1.gif

Drugače pa nek bife (buffet - ali Warren Edward Buffett kdo bi vedel) ima dolgoročni donos 19 %. Res je sicer, da v večini ni delal na FX, ker so donosi večji
grims-1.gif
(mimogrede, če so donosji večji, ali ne pomeni to tudi, da so večje izgube? Ampak, saj vem, ovce so oni drugi), ampak vseeno nekateri pravijo, da je največji. Mimogrede. njegovo stanje je dokaz, da je resnica blizu.
 
Nazadnje urejeno: