Forex - vlaganje

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.759
210
63
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Tiste, ki imate sistem in garantiran dolgoročni donos 30 % letno, vabi Merrill Lynch na razgovor. Plača se začen pri šestih številkah, a če je sistem dober "Sky is the limit".
hysterical-1.gif

Drugače pa nek bife (buffet - ali Warren Edward Buffett kdo bi vedel) ima dolgoročni donos 19 %. Res je sicer, da v večini ni delal na FX, ker so donosi večji
grims-1.gif
(mimogrede, če so donosji večji, ali ne pomeni to tudi, da so večje izgube? Ampak, saj vem, ovce so oni drugi), ampak vseeno nekateri pravijo, da je največji. Mimogrede. njegovo stanje je dokaz, da je resnica blizu.

kaksna je ze zgodba o tem buffet-u?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Lahko poveš kaj več o tem človeku Bookerju? Lahko tudi privat...rad bi slišal izkušnje iz prve roke.

Kar sem pogledal njegovo spletno stran, sem videl le nekaj filmčkov kjer se ta Rob bolj šali kot da bi bil resen. Potem se pogledal njegov performance: normal account cca 12%/mesečno, mini account 2%/mesečno, ni mi jasno, pa z enako strategijo.

Naročnina..hja no, zame je še kar draga čeprav za nekoga na zahodu je to poceni. Če bi vedel da mi bi RES koristilo, bi plačal.


Torej, moneymaher, lahko poveš kaj več?
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Ko sem prabrala njegovo knjigo Adventures of currency trader, valjala sam se od smeha, vedla sem da je pravi človek za posel! Ak je on uspel, tudi lahko jaz!
Dejstvo je da se na različnim postovima dosta neozbiljno ponaša, tudi druge njegove e-knjige so bolj na smešno stran obrnjene, apmak to je človek kateri že 8 let dela in je uspel dobičkonosen posel pretvoriti u dobru zezanciju (ono kaj bi vsi mi hotli). Človek dela ono kaj voli!
aplauz.gif
Rad pomaga drugem ljudjem da uresničijo svoje sanje!
Rob Booker se je naučil na svojim napakah, jaz pa na njegovim!
Za vse podrobnosti lako me kontaktirate privatno.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
sicer se ne uvkarjam s forexom, ampak bi tudi nam laikom veliko pomenilo, ce bi namesto na privat se pogovarjali na tabli, tako da bi lahko tudi mi to prebrali.
lp
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Čisto naključje, nekaj sem brskala po spleti, zdelo mi se zanimjivo in to je to... Po navadi nimam preveč rada forume ker redko kdaj potegneš ven nekaj konstruktivnega (sama prepucavanja, moj oči ima boljši auto od tvojga...)!

Zdaj sem malo v gneči ampak ko pridem do fraj časa bom drage volje razložila malo več o delu z Robom Bookerjem.
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Danes je prvi petak v mesecu, zatišje pred buro, vsi čakajo non farm payroll, a jaz si bom zela časa in za vse znatiželjne napisati kaj več o delu z robom Bookerjem.

Začela sem v oktobru in sicer ceneje ker ja bila neka akcija, 799$ namesto, mislim da je drugač 999$.
Po nakazilu denarja preko kreditne kartice, dobi se e-mail dobrdodošlice in ena pogodba v kateri se Rob obvezuje da bo iz novega dijaka naredil uspešnega trejdara, čeprav to lahko traja tudi naslenjih 20 let. Po drugi strani dijak se obvezuje na :
- velik backtestiranja
- nikoli prekršiti money managment ozirima ne riskirati več kot 1% accounta po trejdu
- ako dijak vidi da je zapel, takoj kontaktirati Roba za pomoč
- vsak dan pred začetkom trejdanja prebrati pogodbu, da se človek spomne svojih obljb!

Ko se pogodba potpiše in faxira nazaj, v kratkem se dobi uporabniško ime in password za dijaško platformo, in pot brez povratka se začinja!
zmaga.gif

Obstaja stara ( po mojem mnenju boljša, bolj temeljita in z domačo nalogo) in nova platforma kje se dobi sve potrebno znanje za uporebo sistema (Arizona rules(AZ)) kateri se sastoji od več faz, odvisno o stanju na trgu.
Na enom mestu se dobi vse od supprta in resistanca, candlesticks patterna, različnih indikatorja, money managementa...

Na platfornmi je tudi pristop do vseh Robovih e-booka, vseh webinaja in chart šola iz preteklosti.
Chart šola se dnevno updejta, med 16 in 17 ure po našem času, posebi za 1 urne in posebi za 5 min karte, kje Rob razlaga trenutno stanje na trgu, kakšne so njegove poteze in ideje v mejah AZ. Čez chart šolu se zelo lepo vidi kako se en sistem razvija, transformira...
V decembru je z radom začel in radio webinar, vsak dan ob pol 15 do pol 16 po našem času, kje razlaga stanje na trgu, premirja tudi delniški trg, upozarja na posledice, recimo rezanja kapmatne stope, kaj se lahko pričekuje v prihodnosti... tudi ima različne goste od psihologa do uspešnih trejdera, direktno odgovara na vprašanja dijakov... in vse to z video zapisom, čeprav se v arhivi lahko dobi sam audio zapis.

Po dveh meseci Rob natedi trading team. Moj tim se sastoji od 9 pozamesnikov, po celem sveti od ZDA, Australije, do Hrvaške. Z članima tima se komunicira prek e-maila, al pa yahoo msn. Vse je zelo zanimjivo, srečaš ljudi sličneg mnenja, lahko izveš kaj več al pa preveriš kaj sploh veš, izmenjuju se trading ideje, trejda se skupa... V kretkem en drugem pomahata uresničiti sanje!

V mentorstvo so uključeni tudi Robovi e-signali, katere pošilja enkrat na teden, tako da se recimo z vloškom od 1 lota na standardnom accountu v dveh meseci da povrnuti vloženi denar.
aplauz.gif


Moje iskušnje z Robom so zelo pozitivne!

Nasprot pa vem za en slučaj kje je človeg za mentorja zel Dirk Du Toita, napisal je Bird watching in lion country, plačal je 1500$ da bi ga mentor po kratkem spet iskal1500$ če želi doživotno mentorstvo...

Evo poskušala sam čim bolj enostavno pojasniti celo zadevo, če vas še kaj zanima, prašajte!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.277
2.525
113
v lokalni ostariji
ce prav razumem moras tukaj vplacati 800€ da se lahko "igras" s denarjem?

in koliko norcev je ze v to vkljucenih????

vse skup mi deluje kot en napreden "amway" samo da se igra s denarjem ne pa s praski...
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Gre za izobraževanje. Na ekonomskem faksu verjetno tudi kot del izpita ne odpreš lastne firme.

Kolikor sem bral pred časom, je Booker precej zaseden, verjetno zaradi preveč učencev. Drugih večjih kritik pa nanj ni bilo. Vse znanje se da dobiti tudi na forumih in iz knjig. Je pa včasih težko ločiti zrnje od plev, sploh pa začetniku. Pa tudi vse skupaj ti ne pomaga, če si pri nepravem brokerju. Ta trg je nereguliran in goljufij je več kot preveč.
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Svaka šola
pozdrav.gif
se plača, pa raje plačam 799$ kot da si uničim celi account!

Koliko jaz vem Rob ima oko 2000 studentov.
Kaj se tiče amwaya in ostalih piramidnih sistemov... to nema nobene veze s mentorstvom!
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.277
2.525
113
v lokalni ostariji
torej je to "izobrazevanje"

in kaksne papirje dobim? ali lahko tako potrdilo uporabim pri kaksnemu delodajalcu / razpisu za nepovratna sredstva? ali je to spet en nateg?

ker v amway-u "moras" tudi placati "solanje" da znas prodajat, da si ne zajebes posla... in na koncu je isti [censored]....

tale forex mi je hudicev sumljiv... bolj kot berem bolj vidim da je vse skupaj samo en nateg... nikjer nobenih uradnih ustanov, nikjer nobenega "vpisnega mesta" v sloveniji (takega FIZICNEGA)... izgovor pa da se skrivajo pred davkarijo...

in moneymaher si ti na vseh forumih kjer se potipa forex a? treba skrbet za marketing:)
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Alkoholik, kaj si spil mal preveč lošeg vina?

Mentorstvo - http://en.wikipedia.org/wiki/Mentorship (kot da bi zel inštrukcije iz matematike! Edino potrdilo kaj dobiš je dobra ocena v šoli!)

Moja namera ni delati reklamu Robu Bookerju, ker je ta človek ne rabi, samo sam hotla ljudjem zainteresiranim za uspešno samostalno delo u forex pokazati možnost kako naprej!

Alter je drugi forum na kateri se javljam, ker mi se je zdel interesanten i še vedno to mislim.
Nekaj časa sem bila in na forumu Moj novac ampak tam je preveč prepucavanja in kako sem že povedala, nič konstruktivno se ne izve, pa še po resnici povedano nimam časa za takšne bedarije!

In Alkoholik, se ti spluh špilaš s live accountom, al samo kuriš vatro
wink-1.gif
? Kakšne so tvoje iskušnje z trga?
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
meni ne zgleda to kot piramida.
Piramidni sistem je tak, da ti od novih članov prerazporejaš denar starejšim članom. Tu pa nisem nikjer zasledil, da bi ti dobival kake procente od novih.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.759
210
63
ksz ....

kaj je ze to non farm payroll ? v petek sem bil ravno pri enem dealerju ko se je zacela spica navzgor. se mi je zdelo da ne bo nikoli konca .... ste vceraj veliko zasluzili?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.759
210
63
koliko % ste zasluzili v letu 2007? na letni ravni? jaz dobim izracune od dealerjev drugi teden.
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Hvala Medak!

Ja sem prek enga Hrvata na onem drugem forumu, nočem delati reklame, izvedla kaj lahko pričekujem od Robovog mentorstva.

Vidim da se velik ljudi gubi oko FX, precej iz neznanja in napačnih informacija, in to ne sam v Sloveniji al pa na Hrvaškem, tudi v ZDA je podobno. Osebno mislim da FX to ne zaslužuje, ker je zares izjemna priložnost, če človek hoče vložtiti več časa not, (da ne bi bilo pomote, govorim o tome da človek dela SAMOSTOJNO za sebe, z svojim denarjem). Jaz osebno kako sem začela delati z Robom sam pred laptopom od 8 zjutri do 10 zvečer, vsak deloven dan in ni mi žal. Tudi kirurg, zobozdravnik, al pa pilot... al pa bilo kaj druzga, se ne postaja čez noč.

Nočem se ponavljati, ampk jaz sem hotla samo svoje zelo pozitivne iskušnje predstaviti i morda nekom olakšati uhod v svet FX - a.
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Non - farm payroll je novica (lahko se premirja z povečanjem ali smanjenjem interest rate, oziroma obrestne stope) katera vsaki prvi petek v meseci ob pol 15 po našem času, dela velike glavobole začetnikom.

Laički povedano, predstavlja zbroj vseh plačenih radnika v ZDA. Kaj več na http://www.investopedia.com/terms/n/nonfarmpayroll.asp

Prošlo leto sem končala na ničli, oziroma na svom vloženom denarju.
Velik časa sem porabila na backtestiranje AZ, in prvi rezultati igre v živo za prošli teden, oziroma četrtek in petek so +211 pips, -20 pipsa. To je šele začetek, pravi rezultati se bojo pokazali na koncu leta.
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Naj povem da zagovarjam stališče moneymaher-ce kar se tiče forexa. Forex je TRG in ni nek piramidni sistem. To je isto kot da bi šel na borzo in jo označil za neko goljufijo in piramidni sistem. Piramidni sistem ustvarjajo podjetja, ne pa trg.
Kar se tiče moneymaherce in Rob Bookerja je pa zadeva za raziskati, zame osebno je 800eur še vedno veliko za učenje za nekaj kar sploh ne vem koliko denarja bi mi lahko na mesečni ravni prinašalo.


Forex je valutni trg, daleč večji (in največji nasploh) od delniškega trga. Cele državne ekonomije so odvisne od tega trga, recimo z ameriko se že dalj časa dogaja velika kriza, forex je pa zdaj pokazal kakšno je dejansko stanje ZDA - počasi bodo zapadli v recesijo za 5-10let. Bogati evropejci, šparajte da boste lahko začeli ob pravem času z nakupi vil na Beverly Hillsu.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Saj ni piramidni sistem ... Je samo molzenje denarja od naivnezev; edini, ki pri vsej stvari nic ne tvega, je ta Rob, ki potegne 2000 * $800 (na leto ?). Ostali udelezenci kockajo s svojim denarjem, z Robovo pomocjo ("ne stavi vsega na en posel ... to bo $800, hvala"). ali brez nje. Za to da nekdo nekaj zasluzi, mora nekdo drug nekaj izgubiti, enako kot stave na sportne dogodke, Loto, itd. Tudi jaz ti lahko za $800 dam inforamcije, kako je mogoce nekaj zasluziti, ce bo slo vse po sreci
wink-1.gif