Forex - vlaganje

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Citat:
Uporabnik primorc pravi:
Po mojih izkušnjah ni nobena težava zaslužiti 1-2 % dnevno, kar pomeni cca 50% mesečno (okrog 20 trgovalnih dni mesečno). Tako lastnikom še vedno ostane več kot polovica.

Vsekakor, in po 36 trgovalnih dnevih si podvojil svoj vložek, v 153 dneh z začetnim vložkom 5k EUR doseževa 100k EUR, milijonar pa postaneš v 263. trgovalnem dnevu. V treh letih si že bilijonar in 1. na Forbes lestvici najuspešnejših.

Vprašanje ostaja ali Finanzas res trguje na forex trgu, ali pa je le še ena ponzi shema, ki izkorišča nov buzzword v investiranju. Kdo lahko to pojasni?
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
896
102
43
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:

Vsekakor, in po 36 trgovalnih dnevih si podvojil svoj vložek, v 153 dneh z začetnim vložkom 5k EUR doseževa 100k EUR, milijonar pa postaneš v 263. trgovalnem dnevu. V treh letih si že bilijonar in 1. na Forbes lestvici najuspešnejših.

Vprašanje ostaja ali Finanzas res trguje na forex trgu, ali pa je le še ena ponzi shema, ki izkorišča nov buzzword v investiranju. Kdo lahko to pojasni?

Verjetno vsi ti "andreji" in "primorci" po svetu, ki imajo zaslužek na forex trgu zagotovljen? Zdej pa ne vem - a se je samo Soros doslej s tem ukvarjal al je mogoce mogoce!! tud kje kaksen tak, ki bi znal povedati kaj o izgubah...
Kakorkoli - kdor verjame v zagotovljene tovrstne zaslužke, je:
a) insider
b) velik butelj
Zdaj pa naj vsak zase presodi, če je na svetovnih trgih on insider...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
jah izgube so sestavni del forex-a... kar greš ti gor, gre nekdo drug dol (večinoma). sam sem šel tudi parkrat po 100 pipov na 3 dni dol. pač slabo naštimal limite. zdej sekirat se ti ne splača, forsirat posle da boš to izgubo hitro pokril pa tud ni rešitev. vseeno pa dokler enkrat ne fašeš na polno in greš konkretno dol, trguješ čisto drugače kot potem. to, da greš tudi dol je realno dejstvo.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
ksz.
sicer se ne spoznam na forex popolnoma nič, ampak nekaj zdrave pameti pa zaenkrat še imam.
zelo prijazno bi bilo od moderatorjev, da bi recimo povedali, če je primorc in andrej eno ta isto.že na kilometer zgleda nekako sumnljivo vse skupaj.
ne razumem pa tega, zakaj tako vstrajno oglašujejo tako stvar. Če zadeva dejansko deluje, je sigurno nebi obešali an velik zvon, ampak bi po enem letu vsi nehali s službo. Najbolj na jetra pa mi gre, ker nas imajo še za bedake, ker so mislijo da tem njihovim številkam verjamemo.
Enkrat sem se nategnil, pri Individi. Še zdej ne vem zakaj sem podpisal tisto pogodbo ampak princip je isti, pač lepe besede lepo mesto najdejo.. prodajaš sanje vsakega človeka in na toliko in toliko nas pač nekaj nasede. na srečo me bo ta šola koštala "samo" 100€ in mislim da je vredno.
No sem zašel malo na offtopic, ampak princip je isti. Če delaš 20% letno je to bajno, ne sanjat tukaj o XXX% donosih letnik, ker je malo takšnih, pa še tej so le srečkoti in na dolgi rok se ne obdrži.
lp
 

primorc

Zelenc'
30. nov 2007
3
0
1
Fantje,
se mi je zdelo, da bo spet kažin. Moje pisanje je bilo res samo dobronamerno. Andrej se je pač odločil tudi malo tržiti svojo piramido, in v tem ni nič slabega. Tudi jaz sem za hec nekaj vložil v FinanzasForex, ampak nimam ne volje ne časa iskat nove vlagatelje. Mrežni marketing me ne zanima
Andrej - brez zamere, nisem hotel izpasti pametnjakovič.
Maky ima prav: potrebni so dobri živci in stroga samodisciplina pri izvajanju izbrane strategije.
ThorZEN: OK, malo zajebancije mora bit. Ampak če si vsaj malo izkusil Forex veš, da je važno le to, koliko pipov narediš. Samo to pove nekaj o tvoji uspešnosti. Potem pa le gola matematika o višini vložka v trejd glede na velikost tvojega računa - jaz nikoli ne tvegam več kot 3%.
Na začetku sem bil frajer in ekspresno izgubil 2000 USD. Vroča glava pač, kaj češ.

Če kdo rabi kakšen nasvet, sem pripravljn pomagat, predvsem pa ne nasedat raznim tipom, ki obljubljajo raznorazne strategije s super donosi ali pa kašne EAje (programe za avtomatsko trgovanje na MetaTrader platformi). O kvalititi strategij se prej prpričajte na netu.

Good Luck vsem
Primorc (in ne Andrej)
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Tudi IP-ji kažejo, da sta to dve različni osebi, tako da mislim, da nista obe v eni osebi
smile-1.gif


Glede reklame je pa tako, takšna reklama kot je bila do sedaj je samo vzpodbudila debato o forexu. Mislim, da se je ravno zato marsikatero vprašanje tudi razjasnilo. Tako, da dokler bo v mejah normale in nevsiljivo ne bomo komplicirali, če pa bo postalo moteče pa se bo ukrepalo. T

Tako, kar brez strahu še kaj novega napišite o Forexu. Je prav zanimivo branje in moram reči, da me vedno bolj zanima.
smile-1.gif


lp
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
lahek način zaslužka je od nekdaj zanimal in bo vedno zanimal velko večino ljudi..
je pa vprašanje kolk jajc ma folk in kolk se zaveda rizika..
moje mnenje je da 99% folka misli da bo na hitro obogatel ker je to fajn in ker to tut sosed dela in mu gre kul.. lej kak avto ma itd.. to bom tut jest.. bum 10.000 eur not pa gremo.. in po 2 mesecih je na 0. pol pa jok..
pol zve da sosed tut puši in mu je kul in je pameten in njemu razlaga kako more ne glede na to da je prej zbil 10.000 eur..
in pol skupi prideta na nek info da en druk soset tut to dela ampak da uporablja še neke raziskave.. hm.. pejmo še to mal raziskat.. ker lej kako bajto ma.. to bo.. raziskave so važne.. in hm.. kaj zdej k infotov je 100 rabiš pa 1 do 2 pravi.. kaj zdej to pomen.. jah.. dejva probat.. in pok vsak po 5.000 in se zanašat na informacije in neke napovedi.. kaj se zgodi.. jah še enkrat zgubita.. to je dejstvo.. ampak sta heppy ker nista zbila vsega v 2 mesecih ampak v pol leta pa še neki sta vmes zadela itd.. in ja grafi.. pravi en.. ja dejva še grafe nagruntat.. k un druk sosed k je zdej že zgubu keš zih neki ni delal prav ker ni gledal grafov.. en nov sosed pa jih poleg infotov in ostalih zadev.. no vmes sta se naučila da je fino met v stavah sam 2% - do 5% ampak je dobiček premajhen če hočeta obogtet na hitro in dajeta od 10 - 20% sredstev v stave..
in spet gre 5.000 eur od vsakega.. hja.. se prašamo zakaj? ker je tist sosed nekaj imel v delnicah na slo borzi vlekel dobro plačo v firmi in še nek keš podedoval in si je naredu hišo na forexu pa trgoval z virtualnim kešom ga 3x že zgubu ampak ker ga ne boli se pridno uči dalje.. no zdej se pa tedva začneta tolčt po čelih in obtoževat en drucga zakaj je napovedal neki tko čeprav je vse na to kazalo.. in sta spušila..
kaj je nauk zgodbe?
fovšija je ključ vsega..
če bi se telh 5 vsedlo skup združili znanje ki ga imajo.. naredili plan in strategijo.. in SE TEGA DRŽALI ne glede na to da gre trenutno v minus ampak ker sledijo strategiji ne delajo panike in ne zapirajo pozicij tja v tri dni.. bi slej ko prej imeli več uspeha vsi skupaj kot pa vsak zase.. in šola bi man koštala..
 

andrej24

Pripravnik
16. nov 2007
58
0
6
Obišči stran
..vse lepo in prav,sam nekaj je tle pomembno kar so vsi napisali.pac v take zadeve vlozis kolikor lahko pogresas!!!in ne 5000 in pol joces da si zgubil!!!!in primorc,zanima me koliko casa ze to sam delas?
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
al pa 100 eur.. al pa 5000 a je kaka razlika.. bistvo je zgodba..
ne pa keš.. in glede na to da je pri veliki večini začetni vložek 10.000 sem to tut tko prikazal..
 

andrej24

Pripravnik
16. nov 2007
58
0
6
Obišči stran
hja,pac bodi pameten pa vlozi 10000,pol pa joci cele dneve.bistvo je to da vlozis lahko sam 500 in mas v enem letu 1500,seveda predpostavljamo da stvar deluje....hja,kar bo pa bo.jst sem sam vlozil toliko da ne bom pogresal ce propade vse skupaj
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem že na prejčni strani povedal. Naslednji teden naj bi kolega dobil ven denar. Če bo to res, bom mogoče nekaj vložil v tisti program od 100-4000$, kjer naj bi imel 10% na mesec.
Baje je opcija tudi da dobiš bančno kartico (žal nobeden ne ve kakšno
bonk.gif
) in potem ti obresti nakazujejo gor. Naj bi delovala na večini bankomatov.
Še najraje bi to opcijo preizkusil, da dejansko vidim, če bi bil kakšen priliv gor, ne da samo virtualno gledam, kako "raste"...

Pa zelo me moti, da moraš znesek do 4000$ nakazat v Panamo, nad 4000$ pa lahko v švico. Stroški nakazila v Panamo so pa kar konkretni. In seveda ob vsakem nakazilu(ob predpostavki če bi bilo to res) ti kar nekaj poberejo.
Bom počakal še par dni, da vidim pri kolegu, ali se bodo začeli izgovori, ali pa bo tip prišel, odštel denar in pika.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Danes dobil na mail od finanza forexa. Mi pošiljajo skozi neke maile, odkar sem se prijavil na njihovo stran, da malo vidim, kaj ponujajo...

November investments performance.

For investments from USD100 to USD 2,999 8,30%
USD 3,000 to USD 7,499 9,96%
USD 7,500 to USD 19,999 11,62%
over USD 20,000 14,11%

High yield program 12,00%

We keep on working to get an even better performance
and the highest possible return for your investments.

FFX Administration
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Mimogrede objavljam povezavo do strani[/COLOR], ki bo najbrž zanimala marsikoga znotraj in tudi zunaj te debate. Se mi zdi dovolj kakovostna in morda je njen avtor celo obiskovalec tega foruma.
grims-1.gif
Sicer se pa sam nekako spet nameravam vrniti na devizno trgovanje (glede na oceno razmer in predvidevanja), predvidoma EUR/USD, čeprav bodo prihodnji meseci na tem področju skoraj gotovo še zelo pestri zaradi mnogih razlogov, od ameriških predsedniških volitev 4. novembra 2008 naprej (in nazaj) ...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hm, mislim, da je bilo omenjeno "do" ... Nekje sem zasledil fiksno, nekje pa do. Se pravi je očitno "do" prava stvar. Še vedno pa čakam kolega. Naj bi že celo danes, ali pa jutri dobil denar. Skratka zelo hitro naj bi se tole odvilo.
Očitno bo res nekaj iz tega. Vsaj tako kaže...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.760
210
63
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
November investments performance.

For investments from USD100 to USD 2,999 8,30%
USD 3,000 to USD 7,499 9,96%
USD 7,500 to USD 19,999 11,62%
over USD 20,000 14,11%

High yield program 12,00%

predvidevam da so to tedenski dobicki. s podobnimi stevilkami operirajo tudi drugi ponudniki forex storitev, samo da je treba za sam vstop v sistem pripraviti bistveno vec denarja kot tukaj.

pa se en podatek.... zadeva trguje v ameriskih dolarjih. na dolgi rok je treba od dobicka odsteti se padec dolarja glede na euro ....