Forex - vlaganje

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.862
14.697
113
sm tud jst ravno prejle to prejel.. in tud ne grem zaradi tega :\


..bom sporočil, če zvem še kej
smile-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Danes ima KAO še vedno plus. Ali je možno, da ga v teh zadnjih dneh pred izplačilom zaj.....
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
peterm, še malo pa bo na 1,500
shocked-1.gif


Mater če bi človek pred enim letom vedel za takle močen trend kontra dolarju jao
cry12bpy.gif

2000 pipov pri eurusd v enem letu, pa samo dva retrace-a po 300-400 pipov. Tole je samo za učenje
cool-1.gif


Ljudje, ko sprašujete kako trgovati... JUST GO WITH THE FLOW. Ne se upirat trendu in bodite zadovoljni z majhnimi profiti. Ne bit živčni ob izgubah-baje so te del vsakega trejderja.



Moje domnevanje glede valut vezanih na USD - dolgi rok:
Sicer je vprašanje do kam bo tole šlo, sam zaenkrat ne kaže obrata- (razen tega današnjega retraca ki je pa pomojem prej posledica tega da so imeli včeraj v ZDA praznik in niso trgovali-posledica je bila popravek trga).
Potem bo nekaj časa rangiralo (nihalo), zatem čez par let ko se bo dolar začel popravljati, bo pa najbrž začel EUR trpeti razen če ne bo ECB pravočasno urgirala (zaradi efekta premočnega EURa bo trpelo evropsko gospodarstvo ker bodo in so že za američane naši evropski izdelki predragi in bodo manj uvažali, po drugi strani bomo pa mi začeli več uvažati iz ZDA zaradi poceni robe). Sicer so tukaj še drugi veliki trgi od koder lahko uvažamo in izvažamo, samo vseeno, Evropa je eden izmed teh velikih trgov in sigurno zelo vpliva na posamezna gospodarstva.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
točno to.. saj keš se samo seli enkrat u eu drugič pa gre ta keš nazaj u usa..
normalno..

hja če bi človek vedel.. a ne..
jaz sem pred kake 3 meseci rekel da je usd preveč rizičen in šel ven.. sedaj vidim da sem naredil prav..
na dol nisem upal ker po vseh raziskavah in analizah ni kazalo takega padca..
zdaj pa bodi pameten.. a ne..
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
peterm, poglej tale EA.
Automated Trading championship 2007

Tale tip je na prvem mestu v tem tekmovanju, rezultati so neverjetni. Od 1. oktobra pa do danes je ta EA spravil portfelj iz 10.000$ na 86.000$. Kakšen donos je to na mesečni ravni si kar sami izračunajte
wink-1.gif


Da je tale EA res dober je dokaz tudi v tem da nima večjih izgub, prav tako pa nima nobenih odprtih nerealiziranih negativnih pozicij (te so ponavadi past raznih EA).

500008balance271.gif






Da razložim še za preostale Alterjevce ki ne vedo kaj je EA in o čem sploh govorim.

EA - Expert Advisor = To je skripta ki jo podpirajo določeni bokerji. Ta skripta ti avtomatsko trguje glede na tvoje želje. Tako skripto je ZELO težko spisati, poleg tega moraš poznati C+ programski jezik.
Skratka, nekateri geniji se spravijo pisati te skripte, 99.7% jih je takih ki izgublja. Tiste ki pa delujejo (na dolgi rok) pa ponavadi lastniki skript nočejo izdati - normalno ane.

Skratka, vsako leto združenje teh podjetij ki omogočajo uporabo EA, organizira tekmovanje v teh skriptah, z glavno nagrado v višini 40.000 za zmagovalca. Torej dejansko tekmujejo skripte. In letos je ta skripta na link zgoraj daleč najboljša doslej.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Da malo o konkretnih cifrah povprašam. Sem zasledil v temi, da je nekje realno pričakovat 30-40% letno.
Ampak to še vseeno pomeni tveganje, če prav razumem?
Pri nas je baje eden dober broker, samo imaš na mesec nekje 2% rasti, ker si tudi svoje delež odtrga.
 

andrej24

Pripravnik
16. nov 2007
58
0
6
Obišči stran

Finanzas Forex se imenuje program španske firme Evolution Market Group, Inc. registrirane v Panami. Firma že od marca 2007 deluje na latinsko-ameriškem področju in ima že 4003 investitorjev v skupnem znesku 16.723.000 USD. Podatki so za začetek novembra 2007.
Je že tako, da je Panama finančni in davčni raj za tisti konec sveta, res pa je tudi, da je Švica nekaj podobnega v Evropi. Zato ima FFX svojo firmo TradexWorld tudi v Švici, saj je mnogo zainteresiranih evropejcev, ki se pridružujemo temu investicijskemu programu. Tudi ta firma je pod strogim nadzorom ARIF-a.

Glavnna cilja FFX investicijskega programa sta:

* maksimalna varnost investiranega denarja
* nadpovprečna donosnost naložbe

Mnogokrat sta si ta dva cilja v nasprotju, saj je varna naložba po pravilu manj donosna naložba. To velja predvsem za običajne naložbe v vrednostne papirje (delnice, obveznice, opcije, certifikate, ...)

Forex trg je nekaj čisto drugega. S tem še nisem rekel, da na forexu ne moremo izgubiti dela vloženega denarja. Seveda lahko in to zelo hitro. Okoli 90% ljudi izgubi ves svoj vložek v prvih 3 mesecih. To se jim zgodi zato, ker nimajo znanja.

Če hočemo uspešno investirati na forex trgu, imamo dve možnosti:

* naučiti se trgovati na forex trgu
* zaupati denar izkušenim strokovnjakom

Kot sem že prej omenil, je možno z izbiro prave strategije trgovanja in zaščite denarja doseči oboje: veliko varnost naložbe in hkrati veliko donosnost.
Strokovnjaki Finanzas Forex imajo to znanje. Trgujejo pri enem največjih svetovnih forex-brokerjev Dukascopy iz Švice in imajo 4 strokovnjake, ki vsak uporablja svojo forex strategijo. Do konca leta 2007 se jim bodo pridružili še 3 strokovnjaki.

Imajo več investicijskih programov, tako da lahko pri FFX investiramo že od 100$ naprej.

* Do 10% mesečnega donosa za vložke 100-4000$
* Do 14% mesečnega donosa za vložke 4001-20000$
* Do 16% mesečnega donosa za vložke od 20001-50.000$
* Do 20% mesečnega donosa za vložke nad 50.000$

Minimalni čas investiranja glavnice je 6 mesecev, mesečne donose lahko dvignete po vsakem zaključku meseca, lahko pa jih tudi reinvestirate. Glavnico lahko dvignete po 6 mesecih, v izjemnih primerih in stroških 15% že po dveh mesecih. Vložki nad 50.000$ imajo lahko 100% garancijo, če to želimo, in zmeraj so dosegljivi. Za polog denarja ni treba uporabiti kreditne kartice, ampak se denar nakaže direktno z vašega računa na vaši banki na njihovo banko.

Več podrobnosti o investicijskih programih in vsem ostalem si preberite v angleškem jeziku Povezava: (www.finanzasforex.com/andrej.zigon). Vpis je zastonj in takoj po vpisu vam je dostopnih več informacij.

Mogoče ne veste:
- 10% mesečnega donosa pomeni, da imate po vsako leto 3x več denarja
- 14% mesečnega donosa pomeni, da imate po vsako leto 4,5x več denarja
- 16% mesečnega donosa pomeni, da imate po vsako leto 6x več denarja
- 20% mesečnega donosa pomeni, da imate po vsako leto 8x več denarja

Zgornji izračuni veljajo, če vsak mesec reinvestirate pridobljeni donos.


Takole malo na kratko
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Tale Finanzas Forex se sliši vse lepo in prav in fajn. Takoj vložim svoja sredstva tja, manjka samo še en ključni dejavnik. To je zaupanje v to neznano podjetje.
Kako naj vem da bodo moja sredstva na varnem in da bodo res uporabljena v namen trgovanja na Forexu, ter da bodo s temi sredstvi tudi preudarno delali? Če bi vložil nekaj malega se nebi kaj dosti sekiral, pri večjem znesku te pa malo stisne ko nakažeš kar v eno XY firmo za katero si prvič slišal in ne veš če njihova pisarna res obstaja, vključno s temi strokovnjaki.

Torej kako naj vemo da se ta denar dejansko ne steka samo nekemu brihtnežu na račun na Kajmanskih otokih (preko Švice in Paname) s katerim si bo ta nekdo samo zgradil novo palačo na Haitiju in si kupil Bentleya?

Obstajajo kakšni evidentni rezultati o preteklih donosih? Od marca 2007 je malo kratko obdobje, še posebej za take visoke obljube. 10%donosa mesečno priča o visokem riziku v trgovanju - pri takem riziku lahko delaš tudi eno leto lepo če imaš srečo, potem pa pride nepredvidena situacija na trgu ki uniči marsikoga z nižjim rizikom.


Drugače pa lepo napisano, želim si da tej donosi in podjetje res obstajajo in da bodo še obstajali na dolga leta. Če se bodo uveljavili in postali prepoznavno dobri, takoj vložim svoje dinarčke in čakam na 16% donose
cheer.gif


Ti nas kar obveščaj prosim o tej firmi in donosih ker me res zanima kako bo v prihodnosti.
smirk-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
V plus jim štejem to, da so se pokazali na konferenci v monsu in imeli malo predstavitve o forexu. Čeprav je bila predstavitev na nivoju referata iz osnovne šole. Bi jaz povedal bolje iz virov, ki jih preberem po internetu.
Je prišel tudi nek predstavnik te dukascopy(ali kaj že) in nekdo iz Španije, ki je predstavnik neke druge firme.
Minus je to, da ta tipson iz Španije ni znal angleško. Drugi minus je to, da je omenil, da je to največja konferenca, odkar je on pri tej firmi(bilo je cca 200 ljudi). Halo, v Sloveniji največja konferenca? WTF?
OK, je vsaj pošten bil, če ne drugega.
Saj pravim - kolega pričakuje denar ta teden. Izplačilo na roke. Vendar ni v tem programu, ki ga je andrej opisal. On je ne mutshare ali kaj že, kjer vložiš glavnico + 15% stroškov in rasteš in padaš skupaj s forexom - se pravi, naredi 5% on dobi 5. Če naredijo 20, dobi 20. Posrednik pa mu bo prinesel denar na roke...
Kolikor sem pa razumel te nove programe, je pa zagotovljen donos 10,12,14 itd...
 

andrej24

Pripravnik
16. nov 2007
58
0
6
Obišči stran
zadeva je naslednja.g Daniel Gregorčič(svetovalec direktorja pri INDIVIDI) je povedal naslednje:"Osebno lahko povem da sem si šel prejšnji teden to "čudo" pogledat v nabito polno dvorano v hotelu Mons. Imel sem tudi razgovore z solastnikom Finanzas Forexa in predstavnikom podjetja DukasCopy.

Zadeva je bistveno bolj dovršena od Mat Projekta vendar tvegana kot vsaka zadeva."
 

andrej24

Pripravnik
16. nov 2007
58
0
6
Obišči stran
svetujem pa naslednje.vpisite se(link---http://www.finanzasforex.com/andrej.zigon),saj ni nobene pristopnine in vam ni potreba nic denarja se nakazat.ko pa boste vpisani in logirani boste tudi videli podatke o forexfinanzas,koliko je delala zadnje tedne,.....lp
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
To me najbolj zanima, ker ti programi naj ne bi bili toliko tvegani. Ampak po drugi strani, da boš z vložkom 500EUR vlekel 10% obresti mesečno, se mi zdi čudež. In v treh letih naj bi po njihovem obrestno obrestnem računu in sprotnem dvigovanju glavnice dobil ven 25kEUR
crazy1.gif


Predstavljaj si, da vloži 10.000 ljudi po 500EUR noter. In po treh letih se vsi odločijo to dvignit. Se pravi, bodo po treh letih izplačali 250mioEUR? Yeah right... Ko začnem takole gledati, se mi zdi vse skupaj bolj malo verjetno...
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Iz lastnih izkušenj lahko povem, da so na Individi eni sami nategatorji ne pa finančni svetovalci. Enkratno poskrbijo zase, tebi pa "pozabijo" povedat za kakšno provizijo.
skratka. mene ne vidijo pri individi nikoli več, raje denar na banko kot svetovaje pri njih. Ne vem če to velja tudi za ta primer, amapk moje mnenje je, da se je treba te firme ognit v velikem loku
 

andrej24

Pripravnik
16. nov 2007
58
0
6
Obišči stran
hmmm.ne bi blo slabo.pac tko kot so ljudje meni pomagali in svetovali,da zdaj lahko neki zraven zasluzim,tko sem tudi jst ljudjem na voljo za inf..as simple as that
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.861
6.479
113
Ce ne bi bil placan od prometa, pol ne bi blo tvojga imena in priimka v url-ju do strani. Tko da vsaj ne lagat ce se ze ne mores vzdrzat reklame.
 

andrej24

Pripravnik
16. nov 2007
58
0
6
Obišči stran
zakaj pa je ime in priimek v url-ju?a ves zakaj?ne,pol pa ne bit tako grozno pameten.placan sam sem od tistega kolkr dam notr in kolkr dela forex!!.no v glavnem,pac jst sem povedal svoje,...