eKolesa

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Slab nasvet. Ravno okvir je tisti ki odloči ali se boš na kolesu dobro počutil, ali te bo že vse bolelo po 1 uri in ga ne boš z veseljem vozil
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.495
886
113
Mam takega 25 kilskega. Teža je za mene še najbolj problematična na kakih spustih, zavitih poteh. Kjer moraš bolj manevrirati.
Tam manjka okretnosti, ali pa meni izkušenj in “poguma”
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No vsaj eden, ki posteno prizna. Tudi, ce ne "dirkas", bo dodatna teza nekje hodila navzkriz.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.495
886
113
No vsaj eden, ki posteno prizna. Tudi, ce ne "dirkas", bo dodatna teza nekje hodila navzkriz.
Nimam kaj skrivati.
Ko sem se odlocil za nakup, sem se zavestno odlocil, da spusti ne bodo prioriteta.
Vozim veliko relacij, recimo po Rogli, po Smrekovcu, Golteh in mi sluzi tocno tako, kot sem si zamislil. Ena taka tura je cca 55km in 1500m visincev. Brez elektrike tega nebi naredil.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Ker je že debata in ker nimamo pojma o ekolesih, me zanima kaj je trenutno pametnega za kupiti in da ni to tistoče in tisoče evrov kajti zna biti to pri nas muha enodnevnica? Otrok bo star 3 leta in ženska je izrazila željo da nabavimo ekolo, da lahko zadaj nabaše otroka v nek stolček in da lahko naredi kak điro po okoliških krajih, baterija je pač želja kot opcija.... Razpon v ceni teh koles je ogromen, večino znamk prvič vidim, prodajajo jih praktično povsod. Pa me zanima kako se lotiti tega da ne kupiš največjega sranja?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Za povprecno zensko bos nasel ustrezno velik kolo na "kitajskem".
Niso pa tista kitajska kolesa ravno z "deore" opremo. Vsaj ne tista za jurja.
Ze diski na zajle so slabsi kot pa krtace na moji 15 let stari nakamuri.
Vincent, jaz pa se kdo, bo treba dati 2 ali pa 3 in vec jurjev za kolo pri nas, ali pa obstojece kolo predelat na bafang oziroma tongsheng motor in baterijo za okroglega jurja.
To je naredil Car
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Econo bike ima neke ugodne variante - vsaj servis imaš tukaj, ko kaj crkne.
Drugače pa jaz zaradi prijateljskih povezav prisegam na Giant in Freestyle.

Kot pa sem že zgoraj napisal - malo počakajte - cene znajo zaradi zalog postat ugodnejše.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
A je kdo že probal oz. kakšen komentar na eCult Octane 112? "Slovenski" proizvod v celoti (cult + domel) oz. naj bi bila top roba na svetovnem nivoju.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Pri nas ni noben nek poseben kolesar. Kolesa smo včasih radi uporabljali bolj družinsko za izlete. Ker je bil otrok majhen, s kolesom ni mogel pregonit ne vem kaj in izleti so bili kratki/dolgočasni. Ko je bil večji, da bi lahko pregonil malo več, si je žena omislila elektro kolo in je proti nama raketa, kar je spet pomenilo dolgčas, pa ona bi hribe, midva pa seveda nimava šans. Iz tega vidika vidim elektro kolo kot oprema za vse vse družinske člane naložba v konkretno skupno kolesarjenje. Tudi otrok pregoni bistveno več lahko in v hrib, itd.

Kolega je vrgel konkreten denar v avtodom in ugotovili so, da blazno uživajo v gorskih pokrajinah, kjer imajo veliko kolesarskih prog. In, da so lahko vsi kot družina gonili po takih poteh več ur je nabavil vsem elektro kolesa. Pravi, da ne zamenja teh izletov za nič na svetu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Ker je že debata in ker nimamo pojma o ekolesih, me zanima kaj je trenutno pametnega za kupiti in da ni to tistoče in tisoče evrov kajti zna biti to pri nas muha enodnevnica? Otrok bo star 3 leta in ženska je izrazila željo da nabavimo ekolo, da lahko zadaj nabaše otroka v nek stolček in da lahko naredi kak điro po okoliških krajih, baterija je pač želja kot opcija.... Razpon v ceni teh koles je ogromen, večino znamk prvič vidim, prodajajo jih praktično povsod. Pa me zanima kako se lotiti tega da ne kupiš največjega sranja?

Imaš eno od opcij, da obstoječe kolo (če je dokaj dobro) daš predelat na E.kolo..to dela pri nas eden (jaz sem dal malima dvema tako predelavo, na novo kolo), kjer ti da na prednjo os (zamenja pesto) el, motor, ter baterijo zadaj na prtljažnik (dobiš zraven). Predelava (2 leti nazaj) pride 600 EUR (250 W motor, imaš dve stopnji moči baterije)...lahko kupiš kolo pri njemu in naredi predelavo, lahko pritrogaš starega.
1668152002242.png



Ni pa ta zadeva primerljiva s pogonom na pedalih - dejstvo.

1668152117732.png


Kaj gledat? Morata se odločit ali gledat cestno opcijo, treking ali kar MTB...vidva vesta kaj rabita. Verjetno bo treking zlata sredina, greš lahko povsod,..po večini asfalt, lahko pa BP zapelješ tudi na makadam (vzameš s sabo na morje), če ne bo rinila v kake hude klance bo ok (čeprav pri vas je ravno teh dosti in ji bodo morda zapasali, ker jih bo lahko premagovala (z lahkoto) ..torej zna pogrešat MTB izvedenko (ker bo šla verjetno tudi potem sama na potep - ne vem pa ali gre otroški sedeš na tako izvedenko)...

Cenovno?
Elektrika je cenovno zahtevna...jaz bi svetoval za rang od 1.700 do 2.500 - seveda to gledaš za modele v akciji. Navzgor seveda ni omejitev

Recimo primer:
(ta je z enako opremo kot imam jaz, enak motor, baterija... v treking izvedbi...tudi za ateja)

Tole sicer ne poznam:
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
A je kdo že probal oz. kakšen komentar na eCult Octane 112? "Slovenski" proizvod v celoti (cult + domel) oz. naj bi bila top roba na svetovnem nivoju.

Sodelavec je nekaj gledal, da bi nabavil od Comela motor (da bi sam nabavil okvir) in dal gor zmontirat opremo, pa kolikor je razlagal je vse nekaj potihnilo okoli tega (tako pri Cultu kot pri Comelu)...in ni uspel ničesar uporabnega najti od njih (Comela), tako da je opustil idejo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Imaš eno od opcij, da obstoječe kolo (če je dokaj dobro) daš predelat na E.kolo..to dela pri nas eden (jaz sem dal malima dvema tako predelavo, na novo kolo), kjer ti da na prednjo os (zamenja pesto) el, motor, ter baterijo zadaj na prtljažnik (dobiš zraven). Predelava (2 leti nazaj) pride 600 EUR (250 W motor, imaš dve stopnji moči baterije)...lahko kupiš kolo pri njemu in naredi predelavo, lahko pritrogaš starega.
Poglej priponko 60837


Ni pa ta zadeva primerljiva s pogonom na pedalih - dejstvo.

Poglej priponko 60838

Kaj gledat? Morata se odločit ali gledat cestno opcijo, treking ali kar MTB...vidva vesta kaj rabita. Verjetno bo treking zlata sredina, greš lahko povsod,..po večini asfalt, lahko pa BP zapelješ tudi na makadam (vzameš s sabo na morje), če ne bo rinila v kake hude klance bo ok (čeprav pri vas je ravno teh dosti in ji bodo morda zapasali, ker jih bo lahko premagovala (z lahkoto) ..torej zna pogrešat MTB izvedenko (ker bo šla verjetno tudi potem sama na potep - ne vem pa ali gre otroški sedeš na tako izvedenko)...

Cenovno?
Elektrika je cenovno zahtevna...jaz bi svetoval za rang od 1.700 do 2.500 - seveda to gledaš za modele v akciji. Navzgor seveda ni omejitev

Recimo primer:
(ta je z enako opremo kot imam jaz, enak motor, baterija... v treking izvedbi...tudi za ateja)

Tole sicer ne poznam:

Ta drugi mi izgleda ok ta Corratec. A so normalni takšni popusti pri kolesih ali kje je keč?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Mtb gonim že skoraj 20 let...poseben fetiš imam na brutalne klance. Ko šibam na pohorje se počutim kot relikt preteklosti. Mimo mene šiba vse živo na e peciklih, tu pa tam še kaki prileti mimo brez motorja in baterije.

Ampak jaz bom to definitivno kupil ob naslednji menjavi pecikla čez ene 3 leta. Zakaj?
Ker z leti kondicija pada. To je glavni razlog. Včasih sem štartal v mb in šel do rogle. Zdaj to že dolgo več ne gre ker enostavno več nimam toliko kondicije. Nimam časa jo nabirat kot sem jo imel pred 15 leti, ko sem naredil 4k km letno. Zdaj komaj kaj prilezem do 1k.
Pomanjkanje časa je glavni problem da nikamor sploh ne grem. Pohorje gor-kava-dol je 3 ure. Jih enostavno ne najdem več kot 1x na mesec.
Z štromarjem bi to šlo brez problema. Po službi na hitro...max 2 ure.
Sem jih sprobal nekaj in se definitivno strinjam...premami te v to, da se ne pretegneš. Ko trpiš ko kristus je izjemno mamljivo stisnit knof na turbo in si odrešen vseh muk.

Zato me te 25 kilske krave ne zanimajo. Rabim nekaj kar mi samo malo pomaga. In hvala bogu se trg premika tudi v to smer.
Specialized levo sl. Mali motor, mala baterija, pecikl ima 18 kil.

Kako se stvari lahko hitro spremenijo...3 dni za tem sem se zbudil in odločil da grem po levota sl :) prvi vtisi....jackpot za mene. Na Pohorje sem prišel isto prešvican, vse skupaj mi je vzelo 1 uro manj. Pomembna razlika je tudi pri pulsu. Nisem več med najmlajšimi in je treba pumpo šparat. Prej sem imel na najbolj divjih odsekih puls konstantno preko 180, tudi proti 200. Zdaj nisem presegel 170.
Dol pa levo leti abnormalno dobro. Zgoraj sem štartal po modri progi, potem pa v gozd. Fenomenalno lepo se pelje, edino fox 34 se mi zdi malo podhranjen za njega. Mogoče v prihodnosti zamenjam za 36.
Pomemben plus je, da se ga da pri tej teži vozit tudi brez pomoči motorja. Ima enako težo kot kaka enduro krava
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Kako se stvari lahko hitro spremenijo...3 dni za tem sem se zbudil in odločil da grem po levota sl :) prvi vtisi....jackpot za mene. Na Pohorje sem prišel isto prešvican, vse skupaj mi je vzelo 1 uro manj. Pomembna razlika je tudi pri pulsu. Nisem več med najmlajšimi in je treba pumpo šparat. Prej sem imel na najbolj divjih odsekih puls konstantno preko 180, tudi proti 200. Zdaj nisem presegel 170.
Dol pa levo leti abnormalno dobro. Zgoraj sem štartal po modri progi, potem pa v gozd. Fenomenalno lepo se pelje, edino fox 34 se mi zdi malo podhranjen za njega. Mogoče v prihodnosti zamenjam za 36.
Pomemben plus je, da se ga da pri tej teži vozit tudi brez pomoči motorja. Ima enako težo kot kaka enduro krava

Te je zrajcalo kaj? ;) fora je pa ravno v tem, da dejansko paše in odpira nova obzorja - in domov prav tako prideš totalno moker, nisi se pa preobremenil. Če je kako el. pomagalo uporabno, je to ravno na kolesu.

(kako sliko pripopaj kaj si nabavil)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77