dvig premije zavarovanja hiše za 19 %

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.078
4.619
113
Kam? Drug teden mi potece. Generali mi je sicer bil povsem ok, ampak agentke imam poln k*. In prosnja, naj mi dajo drugega agenta, je bila neuslisana, ces da to pa tko ne gre, da sem dodeljena njej. Jaz se z njo ne mislim vec ukvarjati. Poleg tega imam mesane obcutke z generalijem zaradi šlamastike pri avtomobilih. Dasiravno sem 2x uveljavljala hiso, pa ni bilo problemov.

Čakam se na Allianz ponudbo, tisti agent pa generalija ne dela. Dela se savo, ampak med tema dvema pravi, da bo allianz cenejsi in nic slabsi.

Kam se pogleduje za zavarovanje nepremicnine dandanasji?
Poteče ti 10 letna polica, ali samo zapade letna premija?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.833
6.947
113
Kam? Drug teden mi potece. Generali mi je sicer bil povsem ok, ampak agentke imam poln k*. In prosnja, naj mi dajo drugega agenta, je bila neuslisana, ces da to pa tko ne gre, da sem dodeljena njej. Jaz se z njo ne mislim vec ukvarjati. Poleg tega imam mesane obcutke z generalijem zaradi šlamastike pri avtomobilih. Dasiravno sem 2x uveljavljala hiso, pa ni bilo problemov.

Čakam se na Allianz ponudbo, tisti agent pa generalija ne dela. Dela se savo, ampak med tema dvema pravi, da bo allianz cenejsi in nic slabsi.

Kam se pogleduje za zavarovanje nepremicnine dandanasji?
Predvidevam da imaš isto babo kot jaz, ki pa naj bi bila po njenih besedah z eno nogo že v penziji. Kar se mene tiče, gre lahko tudi na britof. Jaz sem z njo zaključil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.304
921
113
Na Savi imam "normalno" premijo, celo proti potresu zavarovano hišo. Ko sem uveljavljal vlom v hišo, sem dobil vse bp. Premičnine za 500€, polomljena vrata v celoti, vse bp. Edino odpovedni rok imam 6 mesečni. Premija okoli 500€, temeljne vrednosti visoke, realne, sem sam zidal in vem koliko je kaj koštalo. Nočem je menjat, ker me za potres skrbi, zdaj pa tega ne dobiš več za 80€ na leto.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.078
4.619
113
Triglav podira rekorde v dobičkih, ker jim toliko denarja dajete.

Sava (Triglav, Allianz) ima "pemanentne police" če hočeš odstopit od pogodbe, lahko z potekom obstoječe police, vendar moraš dati pisno odpoved
najmanj 3 mesece pred potekom police, če zamudiš ta rok se pogodba podaljša spet za eno leto.

Odpovedni rok 6 mesecev velja za več letne pogodbe 5 ali več, običajno so 10 letne, tako pogodbo pa lahko prekineš šele 3 leta od sklenitve,
z 6 mesečnim odpovednim rokom (Generali, Grawe, Merkur, Wiener...)
 

dask

Majstr
21. sep 2023
344
371
63
Triglav je res adijo... letos sem pozabil podaljšat za hišo in sem tik pred dopustom na hitro nabluzil z agentom in plačal, da je mir. Ampak, cena je šla od lani gor za ca.60 eurov, s tem, da sva nekaj stvari iz police črtala. Fakof... Do naslednjega leta se bom bolje pripravil in se počasi poslovil od Triglava. Motor višje zavarovanje, hiša višje zavarovanje pri ne vem koliko zavarovanjih, ki jih imam pa kao popusti zaradi tega. Čisto vsako leto gor, letos pa kar ekstremno gor.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.078
4.619
113
Triglav je res adijo... letos sem pozabil podaljšat za hišo in sem tik pred dopustom na hitro nabluzil z agentom in plačal, da je mir. Ampak, cena je šla od lani gor za ca.60 eurov, s tem, da sva nekaj stvari iz police črtala. Fakof... Do naslednjega leta se bom bolje pripravil in se počasi poslovil od Triglava. Motor višje zavarovanje, hiša višje zavarovanje pri ne vem koliko zavarovanjih, ki jih imam pa kao popusti zaradi tega. Čisto vsako leto gor, letos pa kar ekstremno gor.
Triglav je običajno res med dražjimi zavarovalnicami,

ampak tudi druge stvari se dražijo v življenju, pa ni noben ne dela takega halo okoli tega.... :rolleyes:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.344
2.387
113
ampak tudi druge stvari se dražijo v življenju, pa ni noben ne dela takega halo okoli tega.... :rolleyes:

Ja drži ampak stvari gredo že realno počasi dol, zavarovalnice pa že kar nekaj let počasi višajo in se zgovarjajo na stroške ter inflacijo. Saj to zadnje "mega" zvišanje ni prvo, to delajo že zadnjih nekaj let ampak v manjših %. Skratka dobili so apetite ker vidijo da lahko, ista zgodba kot pri gostincih, po kovidu so cene vsepovsod poletele, lokali so še vedno polni in cene gredo počasi še vedno gor. Primer sosednja krčma, nabavna cena vina gre iz 2,80€ na 3,00€, špricar gre gor za 20 centov ker je je vino podražilo. Torej realno se je špricar za gostinca podražil 2 centa. Budale pa hodimo še dalje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.211
6.030
113
Potem ti kdorkoli drug lahko naredi novo polico na Generali, ne rabiš čisto nič se ukvarjat z agentko, ki je naredila to polico.

hvala... bom najdla enga drucga, ker tega jaz ne zmorem več. pa to so take glupe fore.

rečeš, da tako polico kot je sedaj, vendar: naj prosim ne spreminja samovoljno vrednosti nepremičnine, ampak naj vzame po standardih njihovih (ker nazadnje je kar nekaj spreminjala in napisala da je po moji želji, pa nikdar nič omenila, nisem porajtala pravi čas) in da imam po novem SE

v odgovor dobim:
- SE je sicer notri, ampak kar nekaj. par let starejša in premala. ko zahtevam popravek, se spremeni zgolj velikost (vsaj ta, itak je na novo vrednost, domnevam, da starost ni tako važna)
- vrednost ostane samovoljna - to je nekako zdaj popravila, do ponudbe številka 6, ko bo spet kaj
- vrže ven garažo (pitaj boga zakaj?! - pravi, da imajo zdaj drugačen program, kot da to bilokaj pojasni)

pol se pa z mano pogovarja, kot da sem malo bolj preproste sorte in bo prišla k meni domov mi razložit. Jaz je ne upam dam povabit, jest ji bom kaj naredila... Ker prav organsko je ne morem več. Ne morem jaz vsak popravek od pike do pike spet, kva je zglupila, ker spremeni kar nekaj, o čemer sploh govora ni bilo prej.

z generalijem imam sicer dobre izkušnje, 2x sem uveljavljala - povem korekrno, ampak tale baba je dealbrejker.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek