dvig premije zavarovanja hiše za 19 %

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.390
924
113
Kdo ti je to rekel?

Triglav zavaruje po programu DOM, nepremičnine največ do vrednosti 700.000€ in opremo do 110.000€,
ampak to ne pomeni da je tvoja nepremičnina zavarovana do te vsote, zavarovana je glede na površino
hiše, kar se pa dejansko ugotvalja če pride do kakšne velike škode, tako da ne veš za koliko imaš hišo zavarovano.

Pri Generali se najprej določi ZV na podlagi podatkov iz GURSa, ampak vse te ZV so PRENIZKE in če nočeš
da ni podzavarovanje jo je pametno uskladiti (beri zvišati), pri etaži imajo pa ravno obratno, full visoke ZV.
GURS in ZV nima nobene vzrocne povezave glede vrednosti neoremicnine. Zavarovalnica dobi iz GURSa podatke o velikost nepremicnine.

Nepremicnina se nikoli ne zavaruje na trzno vrednost, ampak na gradbeno vrednost. Zavarovalnica ima svoje tabelce glede gtadbene vrednosti. Pred Corono dobih 900€, zdaj med 1.400€ in 1.600€.

Niso sle cene toliko gor, problem je bil, da vcasih police niso imele klavzule za varolozavlcijo cene.
 

B81

22. jul 2007
35.803
9.796
113
Kdo ti je to rekel?

Triglav zavaruje po programu DOM, nepremičnine največ do vrednosti 700.000€ in opremo do 110.000€,
ampak to ne pomeni da je tvoja nepremičnina zavarovana do te vsote, zavarovana je glede na površino
hiše, kar se pa dejansko ugotvalja če pride do kakšne velike škode, tako da ne veš za koliko imaš hišo zavarovano.

Pri Generali se najprej določi ZV na podlagi podatkov iz GURSa, ampak vse te ZV so PRENIZKE in če nočeš
da ni podzavarovanje jo je pametno uskladiti (beri zvišati), pri etaži imajo pa ravno obratno, full visoke ZV.
Bajta je 260 m2 in dovmim, da nova stane toliko, wtf tudi vse škode ne more bit za to vsoto.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.218
6.032
113
A ti si laho na generaiju spremenila vrednost hiše? Nam so rekli, da je to "zdaj po novem" (700k za 40 let staro bajto) pri generaliju in triglavu. Triglav je bil komplet bajta, gosp.poslopje, garaže, nekaj strojev in SE 1100 eur, nekih 200 več kot lani.

Očitno... Kot rečeno, jaz je nisem... Ona je dolocila nekaj, kao na mojo zeljo. In je bila podzavarovana, sploh zadnji gradbeni bum, ker je bila zacementirana na to vrednost in se ni indeksirala ali kako se rece. Bila je na isti ceni kot 10 let nazaj, ko sem prvic polico sklepala in je bila nekako ustrezna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.390
924
113
Očitno... Kot rečeno, jaz je nisem... Ona je dolocila nekaj, kao na mojo zeljo. In je bila podzavarovana, sploh zadnji gradbeni bum, ker je bila zacementirana na to vrednost in se ni indeksirala ali kako se rece. Bila je na isti ceni kot 10 let nazaj, ko sem prvic polico sklepala in je bila nekako ustrezna.
Gre za varvolizacijo cene. Vcasih teha ni bilo in so bile nepremicnine podzavarovane. Nove police to vkljucujejo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.218
6.032
113
Zdaj pa mene se nekaj zanima. Ce generali preveri po GURSu (kar pocne) povrsine, lokacijo in vrste materialov iz katerega je hiša ter po svoje doloci neko vrednost po nekih lastnih standardih - kako lahko reče ob skodnem primeru, da je podzavarovana?!
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.390
924
113
Zdaj pa mene se nekaj zanima. Ce generali preveri po GURSu (kar pocne) povrsine, lokacijo in vrste materialov iz katerega je hiša ter po svoje doloci neko vrednost po nekih lastnih standardih - kako lahko reče ob skodnem primeru, da je podzavarovana?!
Zato, ker je bila pred Covidom nova gradbena vrednost po zavarovalniskih kriterijih cca. 900€. Pri vseh zavarovalnicah. To je ni nikoli valvorizirajo niti v pogodbah ni bil dolocen avtomatizem, da bi se.

Takrat tudi niso uporabljali GURS podatkov za m2 in so zavarovali m2, kot si jih sama navedla.

Trenutek streznitve so bile lanske poplave, ko si videli, da te cene ne pijejo vode.

Zdaj se GURS uporabkja tako, da jim avtomatsko vlece m2, zavarovalna vsota pa z GURSom nima veze.

Danes lahko zavaruje na dva nacina. Sam dolocis vrednost nepremicnine. Amoak ce za hiso, kjer je njena gradbena vrednost npr. 1.300€ reces, da jo zavarujes za 1.900€ je to prezavarovano in ne bos dobila zato nic vec, kot novo gradbeno vrednost.

Lahko pa reces, da si zavarovalnica zavaruje po njihovih tabelcah. Nova gradbena vrednost je nekje med 1.400€ in 1.600€, odvisno ali gre za individualno hiso, vecstanovansjki blok, montazno hiso…

 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.218
6.032
113
Meni je to jasno, ampak tisto, kar sem ti prej poslala, je njihova smernica. To je zdajšnja ponudba, ne stara polica. Zeleli so iz GURSa podatke, da so dobili kvadraturo in vrsto gradnje ter lokacijo (zaradi poplav, potresov, nadmorske visine ipd) in posledično naracunali tistole.

Zakaj bi dvigovala ZV, ce oni smatrajo, da je to primerna vrednost po njihovih smernicah? Torej ne more biti podzavarovana?! Razen, ce je zenska tudi tja kaj narobe vnesla...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.390
924
113
Meni je to jasno, ampak tisto, kar sem ti prej poslala, je njihova smernica. To je zdajšnja ponudba, ne stara polica. Zeleli so iz GURSa podatke, da so dobili kvadraturo in vrsto gradnje ter lokacijo (zaradi poplav, potresov, nadmorske visine ipd) in posledično naracunali tistole.

Zakaj bi dvigovala ZV, ce oni smatrajo, da je to primerna vrednost po njihovih smernicah? Torej ne more biti podzavarovana?! Razen, ce je zenska tudi tja kaj narobe vnesla...
Saj glede na njihove podatke lahko, da je O.K. Ti imas cca. 1.100€ na m2. Imas pa drugi prostori relatvino veliko v celotnem delezu in predvidevam, da to pa njihovih tabelca znizuje povprecno gradbeni vrednost, ker ni stanivanjska povrsina.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.218
6.032
113
Hja no, to je pa njihov problem. Uradno je to za krompir pa cote... Malo zniza davke (pa se bolj bo), pa ocitno tudi zavarovanje.

Meni sicer ni tok vazno, da mi 100% bajto pokrije. Ce bodo določili da je gradbena vrednost toliksna, bom razliko v vsakem primeru placala sama. Bolj mi je vazno, ce mi streho odkrije, se SE malo vzge ipd... Ko je recimo skode za par deset jurjev in to pa ZV pokrije. Ce le ni podzavarovana... Zato jim pa prepustim, da sami določijo ceno in to je ves point, da vztrajam, naj jo in da je ne bom sama. Ne na gor ne na dol...odgovornost je na njih
 

B81

22. jul 2007
35.803
9.796
113
Ker je verjetno zaradi tega dražja kot pa če bi bila enostanovanjska 260 m2 (vsega po 2), da vsaj probaš razumet zavarovalnico.
 
27. jan 2022
5.572
2.159
113
Triglav zavaruje po programu DOM, nepremičnine največ do vrednosti 700.000€ in opremo do 110.000€,
ampak to ne pomeni da je tvoja nepremičnina zavarovana do te vsote, zavarovana je glede na površino
hiše, kar se pa dejansko ugotvalja če pride do kakšne velike škode, tako da ne veš za koliko imaš hišo zavarovano.

Pri Generali se najprej določi ZV na podlagi podatkov iz GURSa, ampak vse te ZV so PRENIZKE in če nočeš
da ni podzavarovanje jo je pametno uskladiti (beri zvišati), pri etaži imajo pa ravno obratno, full visoke ZV.
Saj vam je lepo napisal: do največ 700.000 € in če se ne motim imam enako sedaj na Đenerali, kar pa ne pomeni da je moja 250k€ vredna bajta zavarovana za 700k€. Tako mi je tudi razložila moja 007 pri Đeneraliju.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.104
15.008
113
Ja LoL no, saj je bilo že večkrat izpostavljeno - niso prišli na 700k ampak so postavili omejitev na MAX 700k.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81