dvig premije zavarovanja hiše za 19 %

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.803
4.300
113
Danes mi je razlagala zavarovalničarka, da mora Triglav sedaj vplačevati v zdravstveno blagajno in da je zato dvignil "premoženjska" zavarovanja, baje za kar 20-30%. Sava pa baje minimalno, ker ji ni potrebno zdravstvene pokrivat. In da je sedaj precej razlike v prid npr. Savi.
Ammmmm neeeee...

ker sta to dva pravna subjekta že iz tega vidika ne morejo kar "pokrivati" izgube drugega, to je bullshit :)
in zavarovalnice ne smejo prenašati dobičkov/izgub med življenjskimi premoženjskimi in zdravstvenimi zavarovanji,
pred leti je bila AS sankcionirana ker je to nekaj mutila...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Ma ni bilo tako mišljeno no ampak v smislu, da pač nimaš opravkov z rihtanjem česarkoli saj bi kljub plačanim stroškom še vedno imel izgubo na času, energiji in morda tudi na živcih v primerjavi s scenarijem, ko se nič ne zgodi :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ma ni bilo tako mišljeno no ampak v smislu, da pač nimaš opravkov z rihtanjem česarkoli saj bi kljub plačanim stroškom še vedno imel izgubo na času, energiji in morda tudi na živcih v primerjavi s scenarijem, ko se nič ne zgodi :D

Evo danes sem mislil iti v verbalni napad na Generali, pa saj ne morem glede na to kaj se dogaja po Sloveniji, mi argumenti več ne grejo v prid :jok:
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Za primerjavo: pri hrčkih Euroherc osiguranje - domsko zavarovanje, letno, ravnokar podaljšal, cena nespremenjena.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Generali tudi podražil "Domsko" zavarovanje". Položnico so poslali za dobrih 15% višjo. Razlog, inflacija in usklajevanje stroškov. Moti me bolj spodaj opisana sprememba..

.

Torej so vključili določila s katerimi lahko sami spreminjajo zavarovalno premijo. Teh določil in "aneksa" nisem nikjer videl ni podpisal. Lahko sploh to počnejo brez soglasja nasprotne strani?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Generali tudi podražil "Domsko" zavarovanje". Položnico so poslali za dobrih 15% višjo. Razlog, inflacija in usklajevanje stroškov. Moti me bolj spodaj opisana sprememba..

.

Torej so vključili določila s katerimi lahko sami spreminjajo zavarovalno premijo. Teh določil in "aneksa" nisem nikjer videl ni podpisal. Lahko sploh to počnejo brez soglasja nasprotne strani?
Se pravi so ti k pogodbi dodali indeksacijo. Če je bila ta reč do sedaj opcijska, od sedaj dalje ne bo več. Mislim, da to lahko naredijo povsem legitimno, če pa se ob uveljavljanju te indeksacije v praksi (to pomeni dvig letne premije IN zavarovalne vsote za nek %, ki je do letos praktično vedno bil bolj ali manj zanemarljiv) s tem dvigom ne strinjaš pa moraš to javiti zavarovalnici v roku 30ih in posledično lahko - če ne pridete skupaj glede dviga, s kakšnimi se tu lahko malo pogajaš - odstopiš od pogodbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Najbrž bodo tudi zavarovalno premijo prilagajali trgu, v smislu če se stanovanje podraži za 50k na trgu ti bo polica krila 50k več, a je to prav? Ali pa to ne gre tako, in so samo vplačila vezana na trg, izplačila pa ne?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Zavarovalna premija se prilagaja indeksu cen življenjskih potrebščin in gradbenih del, ne pa trgu. Tržna cena nepremičnine ni nikoli imela in tudi nkoli ne bo imela nobene veze z zavarovanjem te nepremičnine in zato se tudi sklepa zavarovanja na gradbeno in ne na tržno vrednost.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
In kakšna bi bila odškodnina za poplavo, plaz, ob tem zvišanju premije?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Drugace je javna skrivnost da so se nase zavarovalnice kartelno dogovorile za dvig premij... naj AVK naresi primerjavo dvigov cen pri nas in na Hr recimo pa jih kaznuje... kakp se vidi? Vse zavarovalnice imajo rekordne dobicke, ni treba bit Einstein.