dvig premije zavarovanja hiše za 19 %

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Dober večer, zavarovalnica Generali me je v smislu izboljšanja kakovosti svojih storitev in povečanja zadovoljstva svojih strank in kar je še podobnih larpulartizmov obvestila, da bo od januarja premija zavarovanja hiše višja za 19 % !!. Z zavarovalnim zastopnikom si ne morem kaj dosti pomagati. Zavarovalnica trdi, da je indeksacija 7 % in ostalo dvig cene gradbenih materialov. Pri nekaj znancih sem zelo na hitro primerjal police: eden ima pri drugi zavarovalnici za isto premijo skoraj trikrat višjo zavarovalno vsoto, drugi ima pri istem Generaliju kar boljše pogoje v rangu cca. 20 %. Tudi sicer me moti zelo netrasparenten pristopu Generalija, ki ima nepregledne cene, drobni tisk, da cena ne vsebuje 8,5 % davka od zavarovalnih poslov, ipd. Torej zanima me, ali so pašniki drugje bolj zeleni, ali pa je vse isti šmorn, in pač ovce vedno vse požremo? Kaj pa tisto, da je potrošnik kralj?
Hvala za vse vzpodbudne misli.
 
Nazadnje urejeno:

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
638
113
Za 20%? Halooo? Poišči ponudbe pri drugih zavarovalnicah. ti bodo dale ugodnejše ponudbe!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
Meni je zav. Sava poslala poleti obvestilo naj kontaktiram zav. agenta, da "prevetrimo" zav. hiše, ker se je vse podražilo. Nisem, vemo zakaj. Zavarovalna vsota in vsi pogoji gredo dalje v naslednje leto. Imam t.i. permanentno zav. hiše, kar pomeni, da imam odstop od pogodbe 6 mesecev pred obnovitvijo zavarovanja.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
ptice - kako si z zavarovalnim zastopnikom ne mores pomagat? Če ima znanec pri isti zavarovalnici boljše pogoje za manj denarja - potem ga suni v rit.. al naj se zmiga in dela tudi v tvojo korist.. alpa naj poka drugam

pa kot ti je valhalla rekel - če imaš "permanentno" zavarovanje - pazi na odpovedni rok (ni tako kot pri avtu/zivljenjskem - ko poteče pač poteče)

pašniki niso drugje nič bolj zeleni..
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Hvala za odgovore. Drži, zavarovalna vsota se je povečala, a ne za 19 %. Moti me predvsem pišmeuhovski odnos zavarovalnice do dolgoletnih zavarovancev, ko nastopi kriza.
Z zavarovalnim zastopnikom nisem zadovoljen, saj argumentiran pogovor žal ni možen: "tudi nam so isto podražili", "od vlade Goloba gre vse gor", "bodi srečen, saj so sprva razmišljali, da bi dvignili še za več", "nove stranke imajo še višje premije", ipd. Nič pa v stilu: "absolutno se bom potrudil", tudi ko sem ga soočil s primerljivima policama. Skratka, sem v stiku z vsaj dvema drugima zavarovalnima zastopnikoma iste in druge zavarovalnice, pa bom videl kako in kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Hvala za odgovore. Drži, zavarovalna vsota se je povečala, a ne za 19 %. Moti me predvsem pišmeuhovski odnos zavarovalnice do dolgoletnih zavarovancev, ko nastopi kriza.
Z zavarovalnim zastopnikom nisem zadovoljen, saj argumentiran pogovor žal ni možen: "tudi nam so isto podražili", "od vlade Goloba gre vse gor", "bodi srečen, saj so sprva razmišljali, da bi dvignili še za več", "nove stranke imajo še višje premije", ipd. Nič pa v stilu: "absolutno se bom potrudil", tudi ko sem ga soočil s primerljivima policama. Skratka, sem v stiku z vsaj dvema drugima zavarovalnima zastopnikoma iste in druge zavarovalnice, pa bom videl kako in kaj.
menjaj agenta.. vprašanje če lahko menjaš zavarovalnico ("iz danes na jutri").. če ima že sedaj tak odnos - si zamisli kako bo potem šele pomagal pri reševanju kakšnega škodnega primera
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Dopis so ti poslali, da te obvestijo, da so se premije dvignile zaradi razmer na trgu in lahko v 30 dneh odstopiš od pogodbe. Torej sprejmeš, ali pa odpoveš, dokler ti noben pištolo ne drži na glavo.
 
27. jan 2022
4.793
1.731
113
Torej: ista zavarovalnica - drug agent: bomo podražili januarja, zato bova sedaj prekinila staro polico (naredila refundacijo neporabljenega) in naredila novo nadomestno po sedanjih pogojih - vsaj za eno leto si boš premaknil "bolečino". ;)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Samo en dobronameren nasvet - pri vseh teh akcijah s premijami, ki so seveda vezane na spremenjene zavarovalne vsote zaradi inflacije ter dviga stroškov gradnje nikar ne pozabite na možnost podzavarovanja. Bi bilo sila nerodno, če bi prišlo do neustreznega (premajhnega) izplačila v primeru večje škode zgolj zato, da se privarčuje par deset evrov na letni ravni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Točno to, cela drama za brevzeze kot da ste vsi po vrsti 5 let stari. A v Šparu tudi na blagajni protestirate ker vam je šlo vse gor v zadnjem letu za 20%? Se mi je zdelo. Kupite ter greste kot pičke domov. Komu pač ni jasno da je v zadnjem letu vse poletelo v nebo, da so gradena dela cenovno šla u 3 krasne in da se je vrednost vaših nepremičnin konkretno zvišala, ta ni vreden pemetne replike. Aja pa tudi meni ne paše da se mi je premija letos zvišala glede na lansko, je pa logično.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Živimo v svobodni državi, kjer lahko vsak izrazi svoje mnenje. Kot sem jasno napisal, gre predvsem za netransparentno delovanje zavarovalnice in izkoriščanje, da ne bom rekel zlorabe položaja. Zadeva ni podzavarovana in ne govorimo o dvigu nejkaj deset evrov. Jaz živim oz delam v dveh državah, tu in v eni zahodnoevropski, tako, da lahko neposredno primerjam zadeve. Za zavarovanje vozila tam plačam manj 30 %, kot bi tu, pa je tam po ceniku dražji. Zavarovanja so se "zgolj" indeksirala, pa še to ne za uradno vrednost inflacije. Ravno danes sem bral članek, da je tam vlada pozvala zavarovalnice, da naj indeksirajo za manj kot je inflacija, in so to že storile. Pa bolj banalen primer: isti gel za tuširanje je v isti trgovini v Sloveniji enkrat dražji kot tam. Zakaj? Ker lahko in ovce to plačujemo, ne da bi se vprašali, ali je res zlato vse, kar se sveti. In poslušaš predsednico trgovinske zbornice, ki že od pandemije naprej in še ta teden histerizira, kako ubogi so trgovci..... mogoče je pri tem mislila na uboge trgovke......
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ne nakladaj, to da je identično zavarovanje gori 30% cenejše je odraz tega, da te tukaj nekdo z zavarovanji nateguje ali pa imaš gori koga ki ti dela odlične komercialne ponudbe in to pod ceno. Imam dobrega kolega gori v Nemčiji in vemo koliko stane tam identičen kasko, isto pri sorodnikih v AT. Drži šampon je v osnovi gori cenejši ampak v osnovi in v povprečju ne za enkrat. Dopuščam možnost da si kje gori v super ausverkauf akciji dobil ta tvoj jebeni Fa 1x cenejši kot je tukaj v Mercatorju v redni prodaji za polno ceno. In drži, itak da smo balkanske ovce in da nas strižejo zopet pa ne tako kot ti to prikazuješ in niti slučajno te ne mislim tukaj v tej temi učiti zakaj je šampon gori cenejši kot tukaj, to je popolnoma normalno. Kar se tiče indeksacije, jasno, zavarovalnice nabijajo, jemljejo pravi trenutek za povišanja, kot vsi povsod. Zakaj je kava v centru mesta v roku enega leta zlezla iz 1.40 na 2.10? Ker lahko. Torej da se vrneva, zvišanje cen nepremičnin ter zvišanje cen obrtniških del ni niti slučajno enako trenutni uradni (umetno nizki inflaciji). Vsak otrok ve da je inflacija v realnosti bistveno višja kot jo prikazuje vlada. In še nekaj, indeksacija ni produkt zadnjega leta. Kdaj pa ti je zavarovalnica nazadnje dvignila premijo za hišo? Mi imamo vse prejmije in zavarovalne vrednosti že nekaj let enake. Letos poleti ko sem obnovil zavarovanje hiše pa so mi pri Generaliju svetovali zvišanje ZO kar je logično in primerno. In ja, če imaš ti na svoji hiši ali stanovanju ZO že 3-4 leta enako imaš žal podzavarovano. Ti pa še kar naprej imej svoje demokratično mnenje in si laži.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Bolj bi se jaz ukvarjal z vprašanjem kaj bo s premijami za zavarovanje nepremičnin v roku leta ali bolj dveh, ko bo šlo vse v tri krasne in ko vrli obrtniki več ne bodo imeli takšne gužve in toliko dela. Takrat pa še nebodo šle ZO dol pa pač, takrat pa jim jeb** ma***.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Dragi in spoštovani Avtofun, ne žali in ne obtožuj me laži. Vsem pa hvala za konstruktivne odgovore. Zaradi mene se lahko tema zaklene in zbriše. Vidim, da je po vseh temah enako. Žal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Dragi in spoštovani Avtofun, ne žali in ne obtožuj me laži. Vsem pa hvala za konstruktivne odgovore. Zaradi mene se lahko tema zaklene in zbriše. Vidim, da je po vseh temah enako. Žal.

Nehaj jokat, repliciraj, prilepi police, račune in bomo debatirali. Ampak nevem zakaj se mi zdi da tega ne boš storil. Torej tvoje mnenje, ki verjetno izvira iz gostilniške debate kjer ste gastarbajterji jokcali kako je slabo pri nas in kak vrhunec vam je gori, nima nobene teže tako da se lahko tema zaklene ja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Bolj bi se jaz ukvarjal z vprašanjem kaj bo s premijami za zavarovanje nepremičnin v roku leta ali bolj dveh, ko bo šlo vse v tri krasne in ko vrli obrtniki več ne bodo imeli takšne gužve in toliko dela. Takrat pa še nebodo šle ZO dol pa pač, takrat pa jim jeb** ma***.
Osebno menim, da na žalost zavarovalne vsote (in posledično seveda premije) ne bodo šle dol avtomatsko oz. sistemsko, lahko pa to znižanje kadarkoli (tudi sedaj) naredi vsaka stranka samostojno brez problema. Vse kar je potrebno je samo zavedanje aktualne gradbene vrednosti nepremičnine ter to uskladiti z zavarovalno vsoto na zavarovalni polici.

Temu, da pa nekdo meni, da njegova hiša ni podzavarovana v primeru nespremenjene zavarovalne vsote v zadnjih letih in da sedaj zavarovalnice kar tako malo dvigujejo premije oz. netransparentno delujejo ter nategujejo (kot da se ne bi zraven dvignila tudi zavarovalna vsota in kot da nimaš druge opcije kot zgolj in samo sprejeti ponujeno vsiljeno) se pa samo smejim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Saj to sem mislil, če bodo tudi čez 2 leti zavarovalnice klicale okoli in nam svetovale da naj znižamo ZV.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Bolj bi se jaz ukvarjal z vprašanjem kaj bo s premijami za zavarovanje nepremičnin v roku leta ali bolj dveh, ko bo šlo vse v tri krasne in ko vrli obrtniki več ne bodo imeli takšne gužve in toliko dela. Takrat pa še nebodo šle ZO dol pa pač, takrat pa jim jeb** ma***.
Menim, da bo šlo obratno, torej vse gor. Stroški, zaračunane storitve... Tudi vse manj je delovne sile za taka dela.