Drugi avto, za po mestu, mali bencinar do 4-5k

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Hej!

Tudi jaz bi potreboval podoben nasvet. Poleg prvega avta - ta je službeni karavan in ga uporabljava tudi za vse privat namene - bi potrebovala še nek manjši avto. Jeseni pride naraščaj in bi se gospa tudi sama kdaj kam zapeljala na porodniški, do staršev, kasneje vrtec, pa tako... Ne vem kaj pravzaprav gledati, avto ne bo vsak dan v uporabi, kvečjemu 2-3x na teden, razdalje do 30 km.

Ne bi nekaj ful metala za avto, ampak mora biti vseeno varen, pa imeti senzorje in avtomatsko klimo. Ne bi nič novega, ker se bo tako malo vozila, da bo avto samo izgubljal na ceni. Imate kak predlog? Cenovnega okvira še nisva postavila :)
Focus po 2016 1.0
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.839
4.951
113
Sred korone se bo noseča vozla po obiskih?

Važno, da je avto varen :evil:

Šalo na stran, karkoli v zadnjih 10 letih je dovolj varno, malo zvezdic na NCAPu pa dobi ker ne piska, da boš mačko povozil in nisi pripet.

Jaz bi gledal nekaj v smeri Honde Jazz. Je neka mešanica med hatchbackom in enoprostorcem. Rezervar za gorivo je pod prednjimi sedeži, tako da zadaj imaš ogromno prostora (poguglaj Honda Magic Seats). Pa klasični atmosferski motor in naj bi veljalo za zanesljivo znamko.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
A to so kakšne govorice ali je to dejansko izvedljivo, brez da ti nekdo enkrat potrka na vrata in zahteva plačilo za nazaj. Ker to da se avto vozi okrog (je registriran) in da ti nič ne plačuješ za najem baterije se da enostavno ugotovit.

Zoe Z.E. 40 (2018) z uradno odkupljeno baterijo dobiš za 15k €.
Smart ForFour (2018) 9k €
Nissan Leaf (2017) 9k €

Če s takim avtom narediš samo 10k km letno je stroškovno podobno kot nek 6 let star bencinar za 5k €.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
A to so kakšne govorice ali je to dejansko izvedljivo, brez da ti nekdo enkrat potrka na vrata in zahteva plačilo za nazaj. Ker to da se avto vozi okrog (je registriran) in da ti nič ne plačuješ za najem baterije se da enostavno ugotovit.

Zoe Z.E. 40 (2018) z uradno odkupljeno baterijo dobiš za 15k €.
Smart ForFour (2018) 9k €
Nissan Leaf (2017) 9k €

Če s takim avtom narediš samo 10k km letno je stroškovno podobno kot nek 6 let star bencinar za 5k €.
Kot je meni znano uvoženi Zoeji iz Francije pridejo večino brez lastniške baterije. Uporabo baterije zaradi neplačevanja najema v franciji nato na daljavo onesposobijo, kar pa se da obiti in se voziš naprej.
 
  • Wow
Reactions: CLIO15

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
A to so kakšne govorice ali je to dejansko izvedljivo, brez da ti nekdo enkrat potrka na vrata in zahteva plačilo za nazaj. Ker to da se avto vozi okrog (je registriran) in da ti nič ne plačuješ za najem baterije se da enostavno ugotovit.

Zoe Z.E. 40 (2018) z uradno odkupljeno baterijo dobiš za 15k €.
Smart ForFour (2018) 9k €
Nissan Leaf (2017) 9k €

Če s takim avtom narediš samo 10k km letno je stroškovno podobno kot nek 6 let star bencinar za 5k €.
Kje boš dobil 6 let starega bencinarja za 5k?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Pa sej z dacio jo lahko zamnjajo edino za koga od elektra al pa zavoda za gozdove :)

po moje boljse to ko pa kaki stari nišan pa da ko te otroci pred osnovno solo vidijo se kr v vrsto postavijo za nakup :D
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Kot je meni znano uvoženi Zoeji iz Francije pridejo večino brez lastniške baterije. Uporabo baterije zaradi neplačevanja najema v franciji nato na daljavo onesposobijo, kar pa se da obiti in se voziš naprej.

Verjamem da se, ampak vseeno se mi zdi kar nevarno početje, v Sloveniji imamo javno dostopno bazo VIN številk avtomobilov, ki so registrirani (avtolog.si). Renaultu je torej čist trivialno ugotovit, da se določen avto vozi okrog brez plačevanja najemnine za baterijo (še prevožene kilometre vedo), lahko enostavno dajo nek blacklist tehničnim pregledom in se lahko samo slikaš. V še slabšem primeru te lahko tožijo za krajo/uporabo baterije.
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Neki, da bo delalo še 5 let, pa da se ženi ne bo nerodno v avtu vozit. :)

Haha, no tole je sigurno prvi kriterij. Ona bi da je poceni, pa da lepo izgleda. Za vse ostalo bom pa jst skrbel, haha :)

5 vrat je itak mus, pa dovolj velik da se vse not zmeče v prtljažnik, pa da je pregledno. Kolegi mi pravijo, da moram vzeti vsaj VW Tourana, ampak če avto ne bo dnevno v uporabi se mi zdi metanje keša skozi okno, verjamem pa da je prostoren in da se fajn pelje.

Naši je všeč P 208, pa take male igračke. Sej v končni fazi ga ne bom vozil, ampak ne bi pa rad da je več na servisu kot v garaži :)