Avto za stare mame - do 5k EUR

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Babica kupuje avto in razen renojev, pežojev in citroenov ne pozna nič. Budget je nekje 5k EUR. Fajn je, če ma klimo in neko osnovno opremo. Spet preveč konofov za ESP-je in razne druge dodatke tudi ne bi smel met. Plain and simple mora bit, noter pregleden, armaturka nizka.

Najbolj se mi dopadeta yaris ali honda jazz, s tem da slednje dobim samo pol za tak denar ... Iščemo v glavnem avto v formatu yarisa, po možnosti, da ni nek clio, ki ima še leta 2008 kuplungo na zajlo. Fajn je, če so sprednji zici malce višji, da se stara gospa lažje naštima. Zdaj ima AX.

Prtljažnik ni ne vem kako pomemben, ker se vozi samo lokalno. Romanja in izlete pa upokojenci itak ruknejo skupinsko vsak s svojim litrom pod pazduho. Prtljage torej ne vozi, razen nakupovalne košarice. Poraba tudi ni toliko važna, ker se ona varčno enostavno ne zna vozit.
wink-1.gif
Je pa fajn, če je bencinar, ker je tega vajena. Če ji damo dizla, bomo vsako leto mogli kuplungo menjat, po moje.

Kaj svetujete?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
babica???

raj naj teb da 5000 € pa jo bos ti kdaj pa kdaj kam peljal. Dobronameren nasvet.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Pozabil napisat ... nekako nihče v familiji ne mara fiatov.
wink-1.gif
Ti (zaenkrat) odpadejo. Sprašujem že zato, ker sem sam popolnoma brez idej - zmeraj se spomnim na manj kot 10 avtov, ki bi bili primerni. Saj v poštev pridejo tudi kakši hatchbacki, kot so ibize, golfi, ampak to je že res maksimum velikosti avta.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.151
1.759
113
za 5 jurjev ne dobiš nč!

Splh ne japoncev. Osebno bi ji Yarsiko odsvetoval, ker jo ima moja mama, pa je kar se pregledanosti tiče dizaster. tak da...raje kaj drugega (glede vstopanja in izstopanja je pa OK..to je res, ker je ravno toliko više sedenje, da vstopaš 'stoje' - ne padeš dol na sedež).

Se pa bojim da bo lahko kupila kvečjemu kakega Cliota, P206 oz. Saxoja....če že gledate za francozi.

pa še to....starost okoli 5 let...tako da....spet loterija kaj dobiš...ni ga pa hujšega kot da nona ostane kje na cesti zaradi okvare.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Starejsa populacija ima tudi rada Opel Agilo pa Golf+ .. samo se to sploh dobi za 5k?
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ma ja, ravno takšen avto iščemo, da lahko vstopa pa izstopa brez problema.
Vem, da budget ni ne vem kaj ... očitno res čist noben japonec ne pride v poštev.

Nismo se zapičili v noben konkreten avto še, ker se večinoma vsi zanašajo name, da najdem neko pametno vozilo za tak denar. Najraje pa bi videl, da ne bi bla spet na francozu ... Rabi samo nek zanesljiv mali mlinček, da se še teh zadnjih deset let lahko normalno vozi. Nočem, da je neka krhka kanta, ker gre za upokojenca, ki tu pa tam včasih malo pokuri sklopko, ko speljuje.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Važno, da je avto toliko visok, da se lepo usede not. Za ta dnar (če hoče francoze) bo po moje najboljša izbira P307, se pa cene sicer začnejo pri 5,5k €. Armaturka je tudi lepo pregledna in kar veliki gumbi.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
TOLE kupi, bo bakica vsaj imela avto vreden tega imena.
Nekaj denarja ji dodaj, pa te bo kdaj na sladoled peljala.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.151
1.759
113
hm ja...pa saj se dobijo Yariske v tem okviru

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2377456

glede vstopanja in iztopanja je idelalen za tako populacijo...glede pregledanosti pa....ajde, če ima parking na komot, potem tudi to ne bo težava...pri nas ima mama probleme s preglednostjo pri parkiranju. Načeloma pa je zadovoljna z njim...sede in pelje (saj je prevozila že 6.500 km v 4-ih letih!!
hysterical-1.gif
)
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Če se iz Punta vsedeš v keri drugi avto se ti zdi da kamion voziš, sedi se res precej visoko
smile-1.gif
Samo v ovinkih so včasih prednji stebrički napoti. Yaris je tu boljši, stebrički niso napoti.

Morda še najboljši glede preglednosti pa Fiesta, avti so poceni, prevoženih imajo relativno zelo malo km, poleg vsega moraš z lupo iskat Fiesto ki bo imela kaj več kot airbag ter električne šipe in centralno
smile-1.gif
To seveda mislim na model od l. 2002 dalje.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
polo ali Lupo, slednji je še najbolj primeren zanjo, osnoven, majhna poraba, bla bla...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
Suzuki Wagon R+ (je bratec od Opla Agile).
Za starejše je primeren, ker se nekoliko višje sedi in je precej pregleden.

LP,

Milan
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Jaz bi priporočal Hyundai Atos. Poceni, majhen, pregleden, pripraven za izstopanje/vstopanje, nekoliko višje sediš. Ga ima moja stara mama in je zlo zadovolna.
grin1.gif
Najdražji na avtonetu je 5900€.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Ford fiesta? Sem pred par dnevi tu odprl temo za prodajo očetovega avta, oče je star in bolan in avta ne rabi več.
Je pa avto izredno oskubljen ima pa klimo, v glavnem simpl in bullet proof. Za kaj več pa ZS.