Dražgoše in 300 Špartancev 2016

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi mene skrbi, da je na forumu toliko zagovornikov in poveličevalcev domobranstva in naciklerofašizma.

S štibrom na čelu, ki potegne za sabo kompleten negativini intelekt alterja.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
imamo očirno ogromno izdajalcev od žajbla do štibra... žalostno žalostno. kakšni ljudje morajo to biti da zagovorajajo izdajo naroda...
in da potvarjajo zgodovino...

drugače pa stardec tud penzije ne vrne. pa bi jo lahko ker je komunajzrska in ker se je boril za komunajzrje je torej borčevska pa tako pluva čez to...


kamelči kje piše da je bilo 10 pri maši? slike ni nobene... najbrž si je reporter ne upa objavit ker je bila polna cerkev...

ne, mi ne zagovarjamo izdaje naroda, ki so jo naredili 'borci' pri dražgošah, ki so se najprej napihovali in repenčili, čeprav so jih vaščani prosili, naj dajo mir in pustijo njih vas pri miru, no, ko so pa nemci udarili, so pa partizani pogumno ušli na jelovico in tako izdali vaščane...

pravi borci proti okupatorju seveda ne pustijo civilistov za sabo, ampak najprej njim omogočijo umik, nato šele, pa se umaknejo šele sami...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Vidš, to pa dela mb fax...diplomanti ljubljanskega znajo vsaj razumeti moje tekste.
evil.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Pravzaprav čedalje več ljudi ne verjame več v pravljico o NOB.
grin1.gif


Še 'našemljenci' so bili letos na romanju zelo redki, da o 'avtentičnosti' njih oprav ne govorimo.
redface-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
opaaa.... zdej se bo pa že ločevalo po tem, kdo je kje šolo delal, zraven tega kje je kdo bil pred 70 leti. Lepo delate. Trudite se še teh nekaj slovencev skregatri. Ne bi me čudilo, če bi kritizirali čevlje, ki so kupljeni v MB ali LJ. Sramota ste
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Vidš, to pa dela mb fax...diplomanti ljubljanskega znajo vsaj razumeti moje tekste.
evil.gif

Repe te je do 30. leta "gledal", nato se te je usmilil. Očitno te ni razumel
priden.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
opaaa.... zdej se bo pa že ločevalo po tem, kdo je kje šolo delal, zraven tega kje je kdo bil pred 70 leti. Lepo delate. Trudite se še teh nekaj slovencev skregatri. Ne bi me čudilo, če bi kritizirali čevlje, ki so kupljeni v MB ali LJ. Sramota ste

Glede na to, da snece sneco kuku snecer ne zna niti brati, je moja opazka še kako na mestu...itak je v lj polno Mariborčank študiralo pravo pač razlika v kvaliteti je očitna in snecer je eksemplariæn primer.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Vidiš, še tako enostavnih računskih operacij, kot je seštevanje in odštevanje ne obvladaš...no za mb je tudi tvoje znanje in sposobnost razumevanja dovolj...glede na to, da se te doma oskrbeli z vsem in te ujčkali še v srednja leta, verjetno nisi imel drugega dela kot 'študirati', še pesa so ti drugi vozili ven
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kakorkoli obrneš ti si na tem forumu glavni poveličevalec naciklerofašizma in zagovornik domobranstva.

Družbo ti dela sama vrhunska ekipa na čelu s Kameleonom, telexom & co

Izbrana ekipa, kapo dol
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
..ne, mi ne zagovarjamo izdaje naroda, ki so jo naredili 'borci' pri dražgošah, ki so se najprej napihovali in repenčili, čeprav so jih vaščani prosili, naj dajo mir in pustijo njih vas pri miru, no, ko so pa nemci udarili, so pa partizani pogumno ušli na jelovico in tako izdali vaščane...
Butasti vaščani. Le zakaj niso nemcev prosili, naj pustijo njih in vas pri miru, Zagotovo bi jim ustregli, saj so ja boljši, civilizirani... :)
Po kaj so že prišli Nemci v naše kraje?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Nemci so bili okupator, partizani pa so izdali vaščane, ko so pobegnili, namesto da bi jih zaščitili, kot so jim prej s figo v žepu obljubljali.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
opaaa.... zdej se bo pa že ločevalo po tem, kdo je kje šolo delal, zraven tega kje je kdo bil pred 70 leti. Lepo delate. Trudite se še teh nekaj slovencev skregatri. Ne bi me čudilo, če bi kritizirali čevlje, ki so kupljeni v MB ali LJ. Sramota ste

Glede na to, da snece sneco kuku snecer ne zna niti brati, je moja opazka še kako na mestu...itak je v lj polno Mariborčank študiralo pravo pač razlika v kvaliteti je očitna in snecer je eksemplariæn primer.
noo... kdo zna kolko brati, ne bi. V prvi vrsti, bi ti lahko sam sebe &co. vprašal po tem.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Nemci so bili okupator, partizani pa so izdali vaščane, ko so pobegnili, namesto da bi jih zaščitili, kot so jim prej s figo v žepu obljubljali.
bonk.gif

a bejžno... so bili Nemci okupatorji??? Kje ste bili pa domobranci??? Komu ste služili??????
Kdo je naredil pokol v Dražgošah??? Nooo??? kdo je zdej zločinc???
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pokol v drazgosah so izzvali partizani....so bila pogajanja ki pa so zaradi njihove revolucionarne trme propadla...

Podoben moderni ekvivalent smo lahko videli v Vukovarju....grad heroj...

Dražgoše bi lahko enako revolucionarno proslavili...vas heroj...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Jaz nisem bil pri domobrancih.
hysterical-1.gif
kam so domobranci sicer sodili, sem pa že večkrat napisal na tem forumu. Vse tri formacije (slovensko, gorenjsko, primorsko) domobranstvo so bile v nemški službi...če ne veš niti tega, potem s teboj nima smisla debatirati.

Sem pa čedalje bolj prepričan, da so bili tvoji predniki v kakšni 'zanimivi' formaciji.
grin1.gif
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
imamo očirno ogromno izdajalcev od žajbla do štibra... žalostno žalostno. kakšni ljudje morajo to biti da zagovorajajo izdajo naroda...
in da potvarjajo zgodovino...

Bi te prosil, da napišeš kje sem koga izdal. Ali pa se opraviči za svoje bedaste izjave.
Zanimivo, da ko nekdo napiše, da se ne pobija nedolžnih ljudi, za ene to že pomeni zagovarjanje izdaje naroda. Je pa sploh vprašanje katera stran je storila hujšo izdajo naroda.
Vsekakor pa ste eni preveč zaslepljeni z mitom o junaških, nezmotljivih in vsemogočnih "osvoboditeljih", ki lahko zaradi tega, ker so "osvoboditelji" nekaznovano morijo in kradejo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.333
113
v lokalni ostariji
če podpiraš domobrance v vsem potem tudi ti pašeš med izdajalce... [cenzura] ga...

zakaj pa domobranci niso obranili drazgoš? zakaj švabi niso pustili vasi pri miru? niso partizani klali... klali so domači izdajalci
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Nemci so bili okupator, partizani pa so izdali vaščane, ko so pobegnili, namesto da bi jih zaščitili, kot so jim prej s figo v žepu obljubljali.
bonk.gif

a bejžno... so bili Nemci okupatorji??? Kje ste bili pa domobranci??? Komu ste služili??????
Kdo je naredil pokol v Dražgošah??? Nooo??? kdo je zdej zločinc???
Domobrancev takrat še ni bilo. So se Nemcem pridružili kasneje, ko so videli da Nemci požigajo slovenske vasi in ubijajo nedolžne domačine.
So pa takrat že bili narodni izdajalci, recimo ta, ki je nemcem šel v Šk. Loko naznanit, da so partizani v Dražgošah.
So pa Dražgoše tako zabačeno selo, (sploh pozimi), da ni jasno, kako so nemci sploh našli pot v Dražgoše, najbrž jim je kak švabobran pot pokazal. In ker so kakega takega komunisti koknili, sedaj lahko jokcate, kako so komunisti ubijali slovence.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.