DOBRE gostilne, SLABE gostilne

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Kitajska na Litijski je že od nekdaj precej nad ostalimi čang-čeng beznicami. Sicer nisem pristaš teh birtij, pa ne zato, ker mi tovrstna hrana ni všeč, pač pa za to, ker ponavadi kuhalnice in voke v takih "fritezah" sukajo raznorazni poševnooki marginalci, ki so bili primorani zapustiti rodno grudo zaradi tega ali onega razloga in so se po sili razmer znašli za lonci nekje v Sloveniji. Prava Kitajska kuhinja ima s to, nam znano, toliko skupnega, kot žirafa s pingvinom. No, pa da ne dolgovezim, ta na Litjski je o.k., dolgo so na sceni, uporabljajo kvalitetne sestavine, imajo stalno kakovost, tako, da ni straha, da bi dobil povoženo mačko. Za 2x na leto je o.k.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Saj, med skupino kitajskih restavracij v Slo, se mi je zdela ta odlična. Nekako težko primerjam Kitajsko s kakšno drugo (Italijanska, Mehiška, "navadna"..)
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Meni je pa dobra kitajska v Črnučah pri mostu. Hrana okusna, higiena kolikor je videti, na nivoju, porcije velike, cena zelo ugodna. Pa še všeč mi je, ker je majhna restavracija in skoraj nikoli ni nobenega hrupa. Ko se je odprla tista ni Litijski smo šli tja mogoče enkrat ali dvakrat, pa nam je bila vsem hrana premastna. Takrat je bilo tako, kako je sedaj pa ne vem, ker sem s to v Črnučah zelo zadovoljna pa še blizu jo imam, tako da hodim samo še tja.
Ponavadi vzamemo kakšno ocvrto sipo in juho za predjed, nato piščanca z arašidi ali s tistimi njihovimi gobami in bambusom, pekinško raco in pa njihove (verjetno da pečene) rezance. Enkrat sem vzela glavno jed z ribo, pa je bila precej neokusna; riba je bila namreč ocvrta, kar pa meni ne odgovarja nikakor. Težave imajo npr. tudi z lignji, ki jih lahko uporabiš namesto Orbita.
Vse skupaj je tako poceni, da se niti ne spomnim koliko računajo, ker ni omembe vredno.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
Citat:
Uporabnik zetko pravi:
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
V Kranjski gori je tudi odlična picerija Pino (Kotnik), samo se ponavadi že zunaj čaka da dobiš mizo...
Postrežba in pice so pa odlične (malo tanjše testo).

LP

Nazadnje sem bil pred kaksnim letom tam in lahko recem da se je prav poslabsala v primerjavi s starimi casi
crazy1.gif

BAJE se je mojster picopek iz Kotnika toliko opomogel, da je odprl lastno picerijo in da sedaj tam rasturajo kar se pic v Kr.Gori tiče.
Kako se imenuje ne vem, ker tudi še nisem uspel probat, je pa to picerija na začetku vasi - čez cesto od Rudija. Tam kjer so novi - prazni
grin1.gif
apartmaji

Pino so normalne pizze ceprav mi ni jasno da dajo tazadnjo sunko gor, glede postrezbe ti bom pa povedal tako, da so morali enega odpustit ker je bil prevc prijazen. Nekako sem mislil da je problem to da smo bili tam Ljubljancani.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.126
56
48
122
[qoute]ceprav mi ni jasno da dajo tazadnjo sunko gor

[/QUOTE]

Po "pravilih" je pizza po plasteh: paradižnik, sir, dodatki
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
BAJE se je mojster picopek iz Kotnika toliko opomogel, da je odprl lastno picerijo in da sedaj tam rasturajo kar se pic v Kr.Gori tiče.
Kako se imenuje ne vem, ker tudi še nisem uspel probat, je pa to picerija na začetku vasi - čez cesto od Rudija. Tam kjer so novi - prazni
grin1.gif
apartmaji

To je pizzeria Maraton. Jedel še nisem pri njih, tako da hrane žal ne morem komentirati, ambient pa je všečen.
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Po dobrih sedmih urah pri Zagarju v Skarucni koncno doma
smile-1.gif


Po parih mesecih smo se spet odpravili k Slavcu.

Meni...klasika: predjedi kot npr. zolca, jezik, pastete in podobno, 4 vrste juhe, dimljena riba, potem jetrca, srnica, roastbeef z gorcicnimi semini - ob tem pecem krompir s putrom, soljo in poporm. Za glavno jed pa kraca s tenstanim krompirjem, nato pa se 2 rundi sladic
smile-1.gif


Lahko recem da je se vedno top of the top, cena pa malo pod 800 eur za 8 osebkov
wink-1.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
- SANTALUCIA pizzerija (Lucija, Portorož) PODEN od pice!

Hm... Parkrat sem bil tam, pa mi je bila pica res zelo zelo dobra..ena najboljših.
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
narodnjak, sj jih nikol ni mela... no vsaj za moj okus. že to da se je kelnar s cigaretom sprehajal v kuhinjo in nazaj.. ijuuuu.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
Citat:
Uporabnik zetko pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Že nekaj časa ni več isti lastnik&posadka ...

Skoda.....tam je bla pa res ena boljsih pic pri nas.

pa štruklji tud
grin1.gif


Pri Ani v Strunjanu (Hiša Sosič)- odlični škampi in dagnje na buzari, šef ful prijazn, postrežba enkratna, ..
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Ja vem, vsi jo neki hvalijo, možno da so se poslabšali
wink-1.gif

Tista pizzerija je bila vredu,jedel tam ene 5x, ni glih najboljsa,ampak je pa dobra in na nivoju, za tist okolis.
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Ksz

Bil vceraj v Santa Luciji. Pizza kot vedno odlicna, osebje pa tudi isto kot ze par let
smile-1.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Pozna kdo Tajsko v City parku? Se splača it pogledat? Kaj pa tista restavracija s sušijem v Supernovi (baje je poleg sušija še kitajska in mongolska, kar je fino, če te suši razočara
grin1.gif
)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.