Delitev premoženja ob ločitvi

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.212
20
38
Citat:
Uporabnik liveandletlive pravi:
Spoznala sva se v SLO, bila eno leto v vezi, se poročila. Sicer bi bila še dlje v vezi, a se je "splačalo" zaradi papirjev. No po treh letih je dobila slovensko državljanstvo. Sicer pa ni bil to "green card" zakon. Saj je bilo tudi lepo, a bolj kot papirji je njej v glavo stopilo kaj drugega, a to je pač druga debata, ki niti ni za forum.

Tko da ja, tehnično gledano sem jo "pripeljal" oziroma sem ji pripeljal bližnjico do državljanstva, vendar sva se spoznala tu.

Se mi je kr zdel da si nažalost bil "bližnjica" do papirjev
crazy1.gif

Še tole, otrok je bil "načrt" da te molze še naprej po ločitvi. Očitno se je deklca dodobra pozanimala kako jo boš še naprej živel tko da brez odvetnika No Go...

@darkstar66; Ni to tko enostavno kot si eni mislite, VSE inštitucije so na njeni strani - nažalost.
Kolega se je ločeval pa nista imela otroka pa so ga je6al 5 mes. in pregovarjal da ostaneta v zakonu, ker je ona igrala na polno na sodišču a doma pa pranje možganov pa provociranje na polno
rolleyes-1.gif

In pazi: do uradne ločitve jo ni mogel IZSELITI šele po tem nekih mesec -dva se je spokala
stupid-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.255
2.493
113
v lokalni ostariji
kurva ga še zmer mota okol prsta... po mojm mu da mal za povohat pa on čist mehak...

1. odvetnika dobi
2. naj ti sestavi dopis-ponudbo
3. kurve imajo lahk dostop do BREZPLAČNE pravne pomoči. tko da nč bat da ne bo dobila lojrja
opcija je tudi, da odpreš varčevani račun na OTROKOVO ime, naložiš gor denar (ki ga tvoja hoče) in ga "zakleneš" do otrokovega 18. ali 26 leta. tko bo od vsega skupi imel korist samo otrok (kar je u bistvu najpomembneje). to ji predlagaj...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.724
147
63
Ne pozabi, da imaš odgovornost do svoje prihodnje družine in otrok, ki jih boš imel s svojo novo partnerico.

lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Kot so že ti mnogi svetovali najemi odvetnika. Zaenkrat vsaj toliko, da ti na osnovi dejstev pove pri čem si in kaj vse te lahko doleti.
Med drugim je pomemben podatek, ki sem ga zasledil pred časom, da si kljub ločitvi dolžan preživljati poleg otroka tudi bivšo ženo, če je brez dohodkov.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
A tako je to? Torej, ženska ima lahko drugega, je nezaposlena, ti si jo pa dolžan preživljat?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Kaj pa obratno? Da je moški nezaposlen in se ločita? Mora tudi ženska plačevati 'preživnino' moškemu?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.907
654
113
EU
Po mojem je enako. V takšnih primerih se najame detektiva, ki te/jo vsaj običajno ujame prej ali slej.
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Kaj pa obratno? Da je moški nezaposlen in se ločita? Mora tudi ženska plačevati 'preživnino' moškemu?

Na osnovi česa? Otroka itak dobi ženska in ti si spet dolžan plačevati alimentacijo
cry12bpy.gif

Jp, kolega ki je brezposeln pač plačuje kokr mu je odrezalo sodišče... pa čaprav nima rednih prilivov na TRR.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Ne vovorim o prezivnini za otroka ampak za nezaposlenega bivsega zakonca.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
772
36
28
In pol bereš takšne zgodbice, saj ni čudno da se moški nočejo poročati
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Ženske so zaščitene huj k polarni medvedi - vsepovsod po EU.

Če je ženska brezposelna BP dobi froca tud v primeru avtorja pa tud če ima on 3000€ plače.... vem, ni logike... hebat ga
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.907
654
113
EU
Citat:
Uporabnik liveandletlive pravi:
Že za ločitev sem jaz vložil tožbo, ker ona ni imela denarja za plačilo sodne takse.
Samo to bi vprašu, a je vseeno kdo prvi vloži tožbo? Verjetno da, če trdita oba, da je sporazumna? Kaj pa če žena rečena sodišču nenadoma, da ona se pa ni hotela ločiti, ampak je to bila moževa odločitev?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.255
2.493
113
v lokalni ostariji
itak ko se vloži na sodišče pride vabilo s csd-ja mal na "debato" zakaj in kako... šele nato razveza

je pa tako da ženske so zaščitene. imajo več pravic kot moški... to je dejstvo
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz bi rekel, da je predporočna pogodba zadnja stvar za miren spanec in miren ter uspešen zakon. Postavi se v to kožo in se vprašaj kaj si misliš o partnerju, ki ti niti toliko ne zaupa, da zahteva podpis pogodbe.

Sedaj pa druga plat, ko boste rekli, da če nima nič za skrivati lahko brez problema podpiše. Takšna pogodba ti gre v vsakem primeru "v nos" in takšna zveza ne more nositi nikakršnega resnega zaupanja.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Jah, predporočna pogodba bi tukaj rešila situacijo. Smiselno jo je po mojem podpisat v ravno takih primerih, kjer ima lahko partner neko korist od tebe (denar, državljanstvo, vpliv...). Se pa strinjam, mora biti muka pisat še pred poroko kaj kdo dobi v primeru razveze.