Delitev premoženja ob ločitvi

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Meni se zdi, da ti po napisanem ne preostanejo stiki in pogovori samo v prisotnosti odvetnika ... Pa tudi če ga ti plačuješ. V nasprotnem lahko samo pristaneš na njene zahteve in upaš, da bo dala mir.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Res se ne bi rad znašel na tvojem mestu. Glede tega, da ti grozi, da bo sla na CSD in da bodo njene prijateljice pričale proti tebi, pa uporabi ravno kontra ---> ti pojdi prvi na CSD (pred njo) in vse to povej. Boš morda imel malo prednosti in verodostojnosti, če gre potem še ona.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Odstrani se od te blesave babe.

Stanovanje je 100% tvoje, ker si ga prinesel v zakon!

Sodišče ji lahko ugodi z odškodnino, ker je doma pospravljala, kuhala, kaj kupila...

To je malo €, ne sikiraj se...

Najemi odvetnika, SHARKA, BULDOGA, PITBULA, ker te lajhko reši, ko boš ti v navalu nežnosti hotel dobro za otroka in za bivšo in jim dati kar jim ne pripada...

Njene prednosti so: je ženska, je nežnejši spol
bonk.gif
, ima otroka in ga bo dobila v 99%, lahko te izsiljuje, sodnice in Csd delavke so vse ženske-feministke-zagovornice blesavih bab...
bonk.gif


Tvoja prednost; imš denar in dobro službo+zakon je na tvoji strani...
zmaga.gif


Včasih je bolje porabit 5000€ za odvetnika ali 10.000€ za poravnavo, kot izgubiti polovico stanovanja, hiše, itd...

Preživnino plačuj najmanjšo možno in NE pristani na 250€, ker bo v vsakem primeru ona porabila ta denar, za otroka bo šlo mogoče 100€...

Ti raje plačaj minimalno preživnino, potem pa otroka za vikende, ko bo pri tebi pelji na bled, morje, živalski vrt, mu kupi igračo-knjigo...

Tvoja prioriteta mora biti kakovostno preživljanje časa z otrokom in pa seveda 100% lastništvo stanovanja, ki si ga prinesel v zakon!

PS: Kaj si mislil, ko si se ženil, ker ženska je morala biti blesava že prej, je prektično nemogoče, da bi se človek spremenil iz princeske v krastačo, osnova človeka vedno ostane enake in se ne spreminja z leti...

Moj nasvet, takoj do odvetnika pitbulla, pa tudi če plačaš 5000€ za celoten postopek...

Mediacija seveda lahko, ob prisotnosti pitbulla...

Ne popuščaj!

Srečno

zmaga.gif


Black
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.276
2.521
113
v lokalni ostariji
kurva ostane kurva.. .vmes se mal fino nardi da te zavede... sam v duši je še zmer kurva

drugače pa... glede stroškov ženskeimajo zelo luštno in hotro brezplačno pravno pomoč.

je pa tko da deli se kvečjemo SKUPNO premoženje. torej to kar je bilo USTVARJENO V ZAKONU! ne pa tisto kar si ti /ona pripeljala v zakon.naj te prijavi na csd itd... ona ve da te na to jebe. sam ti se pa ne sekirej.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.184
695
113
Težka bo. Sicer nisem ne odvetnik in nimam nobenih podobnih izkušenj ampak ... Kdo ve, kaj se skriva v njeni glavi, kakšne ideje ima ...
Je pa dejstvo, da če ti nekdo grozi da bo naredil to pa to, je to že kot da ti je naredil.

Jaz osebno bi tako kot je nekdo predlagal našel odvetnika in ponudil MINIMALNO! Seveda bivšii ne bi tem nič govoril ampak se samo prikazal na sestanek z odvetnikom. Ok, povedal bi ji pol ure prej. Itak boš če boš fer še dodatno plačeval za mulca.

Ker če boš prvič popustil potem te bo cuzala naslednjih 25 let. Tako vsaj kaže. Očitno si bil preveč prijazen pa bi te še malo imela za predpražnik.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.212
20
38
@avtor: Mediacije SO BREZPLAČNE!!!
Večina mediatorjev jih proba še dodatno zaračunavat, cca 100€+
crazy1.gif


Glede njenih groženj, ima kak zapisnik glede tvojega trpinčenja kjerkoli v CSD ali na policiji?
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Če res grozi da bo šla na CSD in igrala žrtev jo je fajn prehitet in tam povedat "for the record", da je grozila s tem. Če si bo pridobila kako zdravniško potrdilo od nedolžne ureznine, se zna zgodba drugače zasukat. Nikoli ne veš, so pa ženske definitivno v ločitvenih procesih na mnogo boljšem položaju. Tebi se ne gre, da bi otroka obdržal? Ti ga na koncu koncev lahko preskrbiš, ona ga bo bolj težko, če praviš da sploh nima službe.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Aja, pa pohvale za odločitev za ločitev. Marsikdo ne zmore toliko poguma in jajc, pa se potem matrajo ljudje v zakonih, ki so propali že dvajset let. Na koncu zafuraš svoj lajf, od partnerke, pa še od otrok..

Mojih 5 centov
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lej. Prezivnini mas reseno, ostalo pa naj mrha ureja preko sodisca, saj jo bo hitro streznilo, razen ce ima noro odvetnico, ki samo kasira in razlaga pravljice.

Za delitev hoblanje ni vazno, niti za postopke druge, kaj pa ni prej prijavila. Bos pa vlozil ti ovadbe zaradi krive ovadbe.

Samo mirno. Placuj dogovorjeno prezxivnino, vztrajaj in izvrsuj stike...

Pa drugo si najdi, to je vedno najvecja zmaga.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.212
20
38
Osebno če bi bil v takem položaju bi se dogovoril da nekaj dajem nad določenim zneskom ki ga določi sodišče v zameno za "prijateljski odnos" kot ga ima dober kolega z bivšo.
Lahko sta za zgled vsem - verjemi te mi!
Občasno gresta tudi na coffe in kako rečeta glede vzgoje da ju mulca ne izsiljujeta. Kolega tudi poskrbi za vse šolske potrebščine tako da bivši ni treba vsega plačevat.

Probat ni greh. Če pa ne pristane na to bi ji dajal točno toliko kokr določi sodišče
cool-1.gif
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
tožbo za ločitev si vložil, ni to še delitev premoženja. Vabljena bosta na CSD, da se doseže sporazum o varstvu in preživljanju otrok in stikih. Če si jo prej hoblal, bodi tam prijazen, razumevajoč glede potreb otroka - pri komu mu bo bolje, koliko stikov, kam bi ga peljal, ipd.... Glede preživnine pa se pozanimaj, koliko ji gre otroškega dodatka, pa koliko bi bile potrebe otroka, koliko je še treba prispevat, pa to ponudi. En mali froc rabi odvisno, od 350 do 500 eur cca. Nekaj dobi z otroškim dodatkom, nekaj pa tudi od mame. 250 je kar solidna, je pa res odvisno tudi od tvoje plače. Kolko je to nadpovprečna, žal nisi zaupal. Več kot 1000 neto (950 nekje je povprečna) ali mogoče 3000 ? V zadnjem primeru zna bit preživnina tudi višja.

Vabilo na mediacijo boš dobil s sodišča.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.276
2.521
113
v lokalni ostariji
kkk pozablaš na "dodatke za samohranilstvo". mama bo s 250€ ( NE POZABI 1/2 MINIMALNE PLAČE!!!!!) odlično žiela.


drugač pa barbarian v takih primerih ponavad on še zmer poriva kurvo ona pa išče druzga vmes "sta pa vzor" k sta se fuuul dobr zmenla..kurvi itak sam€€€ pomenjo kej...
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
Saj to okoli mediacij mi ni najbolj jasno, kje, komu, kdaj, ... moram potrkati, da želim mediacijo. Jaz sem mislil, da bom dal tožbo za razvezo na sodišče in bodo oni potem vse naredili - določili mediatorja itd. A očitno to ne gre tako. Dobila sva vabilo na prvo obravnavo glede razveze in skrbništva otroka, glede premoženja pač nič. Sam sem upal, da bo sodišče določilo mediatorja in se bomo z nekom nevtralnim pogovorili o tem kaj komu gre oz. zakonsko pripada. A očitno ne. In sedaj ne vem točno, kako naprej.

Moja pritiska, da hoče imeti vse črno na belem koliko ji pripada še pred obravnavo na sodišču, v nasprotnem primeru bo CSD bla bla... in ne do sedaj nima ničesar, nobenih zapiskov ali prijav na CSD ali policiji. Ona bi to zdaj retrospektivno za vseh pet let nazaj.
bonk.gif
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
CSD je šel že skozi, vse dogovorjeno, čaka naju prva obravnava. Ne vem kdaj pride delitev premoženja oziroma če sploh pride. Meni je tisti znanec odvetnik rekel, da sploh ne pride. Da bo sodnica odločala o razvezi, kar je načeloma le formalnost in potem glede otroka pa preživnine in to je to. Glede premoženja pa mora nekdo (beri tisti, ki hoče svoj delež) vložiti tožbo na sodišče oziroma če sva normalna naj se vse zmeniva prek notarja. A očitno nisva oba dovolj normalna, da bi se dogovorila prek notarja, ker si drugače razlagava kaj je normalno in kaj komu pripada. Tako, da mi ni jasno kje in kam zdaj paše ta mediacija.

Moja plača je kakršna je, sicer tam okoli 1800 neto, vendar mi ob vseh stroških (kredit, otrok, žena, ostali stroški) mesečni družinski stroški presežejo prilive, tako da potem flikam z limiti in se zgilha z regresom ali pa se živi kakor se živi. Skratka, bolj jad in bed kot nek luksuz - vsaj zame. Za otroka in ženo sem vedno gledal, da sta imela vse za spodobno življenje - kolikor se je seveda dalo.

Kot sem že pri odpiranju teme izpostavil, želim biti fer in kdorkoli ima otroka, ve da so stroški in zato mi ni težko prispevati 250 EUR za otroka, ker toliko se tudi porabi in to brez pretiranega luksuza. Za luksuz pa lahko še vedno jaz dodam otroku mimo preživnine.

To kar bo kmalu bivša dobivala, je njena stvar. Jaz želim le čiste račune in normalne odnose dalje zaradi otroka. A normalno ni, da ji bom colal še 15 do 20 tisočakov, ker je prejšnjih pet let živela brezbrižno in odmaknjena od realnih težav, ko ni morala primakniti niti centa v družinski proračun. Sicer ne oporekam, da je imela glavno pri vzgoji otroka in pospravljala, čistila in delala večino po hiši. Kar bi jaz težko ocenil kot enako moji plači in da mora vse na pol. Pa tudi, če tisto kar sva kupila razdeliva na pol, me ne bo pobralo. Tistih par tisočakov požrem, sam da bo mir pri bajti. A glavni problem je pri stanovanju oziroma bi imela polovico obrokov, čeprav ni dala nič. Moje stališče pa je, da tu nima kaj praskat. No tu je kamen spotike in konflikta.

Pa le za interes otroka se ji gre
priden.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Pojdi do odvetnika in ne kompliciraj....nekako sem dobil občutek da sam še bolj rineš v probleme (vsaj kot se ponavljaš v postih). Lej a ti ni jasno da ona noče sodelovati pri ničemer, razen temu da želi polovico premoženja...ti pa še kar z mediacijami, a ona to blokira, grozi s CSD-jem ipd. ipd. ipd. Kot kaže se ne da lepo pomenit s to osebo...pojdi do DOBREGA odvetnika, imaš že nekja prednosti, eno od teh je denar (kot sem bral si jo že tako ali tako preživljal in plačeval popolnoma vse stroške), v SLO je pa tako, da zmaga tisti ki ima več denarja (to je povezano z odvetniki), ona ga pa pač nima in ne bo prišla daleč...če je to kar pišeš resnica je pravica na tvoji strani. Na sodišče pojdi z ODVETNIKOM. Ona naj ti grozi, na koncu ti povem da ne bo dobila ene priče ki bo pričala proti tebi, lahko da ona blefira lahko da ima butast folk okol sebe...pomoje bolj tisto prvo...me pa res zanima koliko jih bo našla, kateri bodo pred sodnico izjavili da si ti trpinčil njo in otroke, če bodo zgodbe iste in konec koncev ...krivo pričanje je kaznivo dejanje. Bod dec pa si ji ne pusti (glede kaj ti je počela si dolg cajta trpel in to prenašal-sicer ne vem zakaj). Fair play se greš lahko samo če je tako na obeh straneh, drugače ga boš ti nahebal....
 
Nazadnje urejeno:

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
Delitev skupnega premoženja se ne izvaja v razvezni pravdi. Bo potrebno sprožiti še en sodni postopek, tokrat nepravdni za delitev skupnega premoženja.. Druga varianta pa je sporazum pri notarju. Saj si rekel, da imaš kolega odvetnika?